Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 18:05 Bu haber 995 kez okundu
 
MALTEPE MEYDANI DALÇIK PROJESİ İBB MECLİSİNDEN GEÇTİ
Maltepe Meydan trafiğinin rahatlaması ve bölge halkının yayalaştırılmış alanda daha iyi vakit geçirilmesi için yıllardan bu yana bir türlü başlanamayan Maltepe Meydan Batçık projesi İBB Meclisinden geçti.
BELEDİYELER Haberi
MALTEPE MEYDANI DALÇIK PROJESİ İBB MECLİSİNDEN GEÇTİ

Maltepe Meydan trafiğinin rahatlaması ve bölge halkının yayalaştırılmış alanda daha iyi vakit geçirilmesi için yıllardan bu yana bir türlü başlanamayan Maltepe Meydan Dalçık projesi İBB Meclisinden geçti.

Yıllardan bu yana yılan hikayesi dönen ve bir türlü onay çıkmayan Maltepe Medyanı Dalçık projesi nihayet İBB Meclisinden çıkan karar ile onay aldı.

Yaşanan bu gelişme üzerine Telefon ile görüştüğümüz Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç şu ifadelere yer verdi “Maltepe’nin temel sorunlarından bir tanesi sizlerin de bildiği üzere trafik. Bunun  da başında dalçık projesi geliyordu. 40 yıldır bu sorun tartışılıyordu. Önceki belediye başkanlarımızın da gündemindeydi. Koşulları el vermedi olmadı ancak bu dönem nasip oldu. Ortak bir kararla ve ortak akılla muhalefet ve iktidar bir araya gelerek bunu İBB’den geçirdiler. Tüm İBB Meclis üyesi arkadaşlar Maltepe halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Dalçık projesinin gerekli çalışmaların yapılmasının ardından en kısa zamanda kazmanın vurulacağını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE, MEYDANI, DALÇIK, PROJESİ, İBB, MECLİSİNDEN, GEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı