Haber Detayı
24 Mayıs 2021 - Pazartesi 21:02 Bu haber 1133 kez okundu
 
MALTEPE İSKELESİNE KAVUŞUYOR
Haberde İmza Tv tarafından 13 Ekim 2020 tarafından gelen bir yorum ile gündeme taşınan Maltepe – Adalar motor seferleri başlıyor.
YAŞAM Haberi
MALTEPE İSKELESİNE KAVUŞUYOR

Haberde İmza Tv tarafından 13 Ekim 2020 tarafından gündeme taşınan ve ardından çalışmaların başlatıldığı Maltepe – Adalar İskelesi ihalesi yapıldı.

12 Nisan tarihinde İBB Şehir Hatları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleyi Ada Tur A.Ş aldı. Yapılan bu ihale ile Maltepe halkı artık Adalar’a kendi ilçelerinden seyahat edebilecek.

 Haberde İmza Tv’de Sevgi Özdemir’in sunduğu BİZİM MASA’ programına 13 Ekim 2020 tarihinde gelen yorumlar üzerine gerek kamuoyu araştırması ile Maltepe halkının bu iskeleyi ne kadar istediklerini sizler ile paylaşmıştık. Ardından ise konu ile ilgili olarak ADA Tur A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sonay ile bir görüşme gerçekleştirerek gündemi değerlendirmiş ve iskelenin seyrini konuşmuştuk.

Yapılan ihale sonrasında Maltepe İskelesini işletme hakkı kazanan Ada Tur A.Ş, ilk olarak Kıyı Yapı Tesisleri ruhsatını alacak ardından ise yolcu taşımacılığına uygun hale gelmesinin ardından hizmete girecek. Tüm bu sürecin 2021 yılı sonuna kadar devam edeceği ve hizmete gireceği tahmin ediliyor.  

Süreç ile ilgili bilgisine başvurduğumuz ADA Tur A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sonay bundan sonraki süreç ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Sonay “ 12 Nisan tarihinde yapılan ihaleyi bizim lehimize sonuçlandı. Önümüzdeki Cuma günü ise sözleşme tamamlanacak. Şimdi de Kıyı Yapı Tesisleri için ruhsat başvurusunda bulunacağız. Bu ruhsatın verilmesinin ardından ise iskeleyi yolcu taşımaya uygun hale getirmek için çalışmalar başlayacak. Kıyı Yapı Tesisleri Ruhsatı izin sürecinin 3-4 ay gibi bir zamanda tamamlanacağını tahmin ediyoruz. Ardından ise iskelenin yolcu taşımacılığı için uygun hale getirilmesi ve ardından Maltepe halkını taşımaya başlayacağız. Bütün bu işlemlerin ise 2021 yılı sonuna kadar tamamlanacağı ön gürümüz var. Haberde İmza Tv aracılığı ile sizlere yoğunyorum yazarak isteklerini dile getirenlere de müjdemiz olsun. Maltepe artık kendi iskelesinden seyahat edecek.  Desteklerinizden dolayı sizlere de ayrı teşekkür etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE, İSKELESİNE, KAVUŞUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı