Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 13:01 Bu haber 3697 kez okundu
 
ŞAMPİYONLUK DEDİĞİMİZ ŞEY PARAYLA OLMUYOR
Geçtiğimiz ay yapılan Kongre ile Maltepespor Başkanlığı'na seçilen Ercan Konak ve Yönetim Kurulu Üyeleri çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. 2019-2020 sezonu için transfer çalışmalarını sürdüren Maltepespor, kulüp binasında yapılan tören ile 17 futbolcu ile anlaşmaya varılarak imzalar atıldı.
SPOR Haberi
ŞAMPİYONLUK DEDİĞİMİZ ŞEY PARAYLA OLMUYOR

Kulüp Binasında düzenlenen imza törenine Maltepespor Başkanı Ercan Konak, Yöhetim Kurulu Üyeleri, Vedat Erten, Yusuf Polat, Erdi Akşen, Hikmet Can Oktay, Tayfun Köselerden, Mehmet Mikdat Erol, Erkan Dinçel ve Teknik Direktör Ali Kemal Bakoğlu katıldılar. Düzenlenen imza töreninde Hasan Erdi Aslan, Emre Yatan, Yunus Emre Ayaz, Tolgahan Korkut, Muratcan Özel, Ferit Uzun, Armağan Önür, Ömer Faruk Kılıç, Erdal Küçükkaya, Fırat Güneş, Serhat Hürriyet, Melih Kartal, Mustafa Yalçın, Haktan Çakır, Ahmet Özsülün, Burak Bölükçü ve  Berk Ekşi ile anlaşmaya varıldı.


Yeni sezon için tüm hazırlıklarına devam ettiklerini ifade eden Ercan Konak, konuşması sırasında bazı müjdeler verdi. Konak, 1-2 hafta içerisinde Dragos'ta bulunan Maltepespor Tesislerine Başlanacağını, Maltepe Belediyesi tarafından Maltepespor'a otobüs Tahsis edildiğini ve İBB'nin Maltepe Sahil'de bulunan ve içerisinde 3 saha barındıran tesislerin Maltepespor'a tahsis edildiği müjdesini verdi.  

Öte Yandan Maltepespor Başkanı Ercan Konak, Maltepespor ile Maltepe halkı arasında ki bağların kuvvetlendirerek eskiden olduğu gibi Maltepespor'un binlerce kişiye oynamasını arzuladıklarını ve bununla ilgili çalışma yapacaklarını ifade etti.

Takım ile ilgili bilgiler veren Maltepespor Başkanı Ercan Konak konuşmasında şu ifadelere yer verdi "Bildiğim tek şey var ki şampiyonluk dediğimiz şey parayla olmuyor. O takımın yüreği o takımın inancı hocasıyla beraber tabi ki yönetimiyle beraber. Bu bağlamda şampiyonluğu hiç kimse benim kadar isteyemez. Hem kulübünde forma giymiş, ter akıtmış hem şampiyonluk yaşamış hem de bir şekilde nasip kısmet olup da bu kulübün başkanı olmuş birisi için de bu çok değerli ve gurur kaynağı. İnşallah sezon sonunu şampiyonluk yaşayarak tamamlarız. Amacımız tabi ki şampiyonluk"dedi.

Yakın zamanda gerçekleştirilen anlaşma ile Maltepe Sahil'de bulunan sahaların Maltepespor'a tahsisi ile ilgili soruya ise Ercan Konak şöyle cevap verdi "Sahilspor 3 sene önce İBB ile bir anlaşma yapıyor ama Sahilspor bir kulüp. Biz de sürekli Maltepespor’un bir tesisi yok diye konuştuk bu şekilde görüşmeler yaptık. Maltepespor’u artık oradaki tesislerden faydalandırmaya başlıyoruz. Sahilspor artık bizim pilot takımımız, oradaki çocuklar bizim yavrularımız.

Maltepespor bir vizyon ve hep dediğim gibi Maltepespor Maltepe’nin babası bunu herkes kabul edecek Maltepespor yükselmeden hiç kimse yükselemez yukarıya önce Maltepespor yükselecek ardından bütün kardeşlerimiz arkadaşlarımız kulüplerimiz yükselecek yürüdüğümüz yolda hep beraberiz. Sahilspor ’un tesisi hepimize hayırlı olsun herkese söylüyorum tek amacım orada Maltepespor bayrağını dalgalandırmak" ifadelerine yer verdi.


Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın girişimi ile MAltepespor'a tehsisi gerçekleştirilen Dragos tesisleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan BAşkan Ercan Konak "Belediye Başkanımız Sayın Ali Kılıç Dragos’ta inşaat halinde olan bir arsayı bize verdi. Önümüzdeki hafta Pazartesi’den itibaren orayla ilgileneceğim. Bütün yoğunluğum orayı bitirmek üzerine olacak bununla alakalı bütün Maltepe’yi ayağa kaldıracağız orası bitince A takımımızı oraya taşıyacağız. 2 veya -2 buçuk ay. Oradaki projemiz iki katlı şuan tek katı inşaat halinde ama ilk hedefim oradaki ilk katı bitirip en azından futbolcularımızı oraya sokmak futbolcular oraya girdikten sonra üst katı yapmaya başlayacağız ama bu tabi ki ekonomiyle alakalı bir şey. Maltepespor hem tesisiyle hem de altyapısıyla kulüp olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor.

Maltepespor’u Maltepe’yle birleştirecek sosyal projelerimiz var bunları yakın zamanda duyacaksınız ve göreceksiniz. Maltepespor yıllardır maalesef Maltepe halkıyla uzaklaştı bir soğukluk var" dedi.

Maltepespor Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Erten ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi. "Maltepe’de yeni bir çağ açılacak. Maltepespor Maltepe’nin bir çatısı olacak bütün dalları kucakladığı için başarı gelecektir. Başarı inanmaktan geçer ve biz Maltepeliler olarak size inanıyoruz" dedi.

Maltepe halkını Maltepespor’a entegre etmek için özel bir proje olacak mı? sorumuza ise Maltepespor Başkanı Ercan Konak "Öncelikli hedefimiz çocuklar. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyarete gideceğim. Hedefimiz okuyan çocukları stada çekmek, çocuklar gelirse velileri de gelecek. Onun dışında esnaflarla görüşüp bütün Maltepe’yi bayraklarla donatacağım.

Artık Maltepespor şunu hissedecek; “Maltepe’de Maltepe spor varmış ” Onun dışında bir projemiz daha var. Esnaflarla konuşup kombine kartı olanlara esnaf indirim yapacak. Takım 10 günlüğüne Afyon’da kampta olacak biz de o sırada yoğun bir şekilde çalışacağız. Volkan Konak ile ilgili Maltepe’mize büyük gelir kaynağı getirecek bir konser yapacağız. Bununla ilgili düşüncemiz Küçükyalı’da ki Elite World otelde herkesin katılabileceği bir konser olacak. Hem de ücret almadan. Volkan Konak’ın bize büyük bir desteği olacak" ifadelerine yer verdi.

Bizim başımızın yukarıda olması çok değerli bu da sportif başarıdan geçiyor sözleri ile konuşmasını sürdüren Ercan Konak konuşmasına şöyle son verdi "Biz Maltepespor olarak bütün çocuklara hizmet ediyoruz. Maltepespor bir marka ve biz bu markanın değerini vereceğiz.

Bir halk kulüple birleşemiyorsa orada bence bir başarı yok burada 50 kişiyle top oynamışsın şampiyon olmuşsun benim için inanın hiçbir değeri yok ama bütün halk birleşmiş peşinden koşuyor, bir sevda var esas başarı bu. Biz profesyonel takım olarak hentbol maçlarına gideceğiz, altyapının maçlarına gideceğiz. Altyapı bizim profesyonel maçlara gelecek. Bu diyaloğu sağlayacağız. Ailelerimizle çoluğumuzla çocuğumuzla birleşeceğiz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞAMPİYONLUK, DEDİĞİMİZ, ŞEY, PARAYLA, OLMUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı