Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 10:38 Bu haber 4730 kez okundu
 
Nazar'ın isteğini Osman Boyraz Gerçekleştirdi
Doğuştan engelli olan 15 yaşında ki Nazar Tezel ihtiyacı olan engelli akülü aracına kavuştu.
YAŞAM Haberi
Nazar'ın isteğini Osman Boyraz Gerçekleştirdi

Maltepe Başıbüyük Mahalle muhtarı Ayhan Karpuz’un sosyal medyadan yaptığı çağrıya birçok vatandaş duyarsız kalmadı. Konu hakkında muhtar Ayhan Karpuz’dan bilgi alan Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz Nazar’ın ihtiyacı olan akülü engelli aracını Nazar’a hediye etti.

Muhtar Ayhan Karpuz sosyal medyadan 15 Yaşında ki Nazar Tezel’in ihtiyacı olan akülü engelli aracına kavuşması için sosyal medyadan çağrıda bulunmuştu. Çağrıya birçok kişi cevap verip kampanya açılmasını isterken Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz Nazar’ı istediği akülü araca kavuşturdu.

Nazar 15 yaşında ve 15 kilo. Okula gitmek için komşusunun tekerlekli sandalyesini kullandığını ancak komşularının da araca ihtiyacı olduğu için eğitimine ara vermek zorunda kaldığını  bu şartlarda gitmekte çok zorlandığını söylemiş bu konuda kendisine destek olunmasını talep etmişti.

Maltepe Başıbüyük Mahalle Muhtarı Ayhan Karpuz ile Nazar Tezel’in evine giderek akülü engelli aracını teslim etti. Düşerek kolunu kırdığı için misafirlerini hasta yatağında karşılayan Nazar Tezel sevincini paylaştığı Ak Parti İstanbul  Milletvekili Osman Boyraz ve muhtar Ayhan Karpuz’a teşekkür etti.

Çağrıya kayıtsız kalmayıp akülü aracı temin eden Boyraz; “Bir çoğumuz günlük telaşelerimiz içinde zorluklardan şikâyet eder dururuz. Sahip olduğumuz paha biçilemez değerlerimizin farkında bile olmayız. Ne var ki bazen şöyle bir durup bakmak tefekkür etmek gerekiyor.

Kayıtsız kalamazdık, kalmadık
Maltepe Başıbüyük Mahallesi Muhtarımız  Ayhan Karpuz sosyal medyada paylaştığı video ile bir çağrıda bulunmuştu. Çağrısında 15 yaşında yedinci sınıfa giden bir evladımızın yaşamının kolaylaşabilmesi için akülü sandalye ihtiyacı vardı. Geçiçi bir çözüm ile komşusunun akülü aracını kullanan evladımız komşularının gelmesi ile yeniden eve kapanmak zorunda kalacak, hayatı pencereden yaşamaya devam edecekti.

Bu çağrıya kayıtsız kalamazdık, kalamadık. Hemen muhtarımızla iletişime geçerek detaylı bilgileri öğrendik. Sevgili Nazar için gerekli akülü aracı temin ederek bugün kendisine teslim ettik.

Artık kendine ait bir akülü araçla okuluna gidebilecek, ailesi ile birlikte hayatı içinde yaşayacak. Arkadaşları ile birlikte koşamasa da onların oyunlarına yakından eşlik edecek. Sokakta arkadaşları ile birlikte vakit geçirebilecek.

Kıymetli evladımız Nazar'ın gözlerindeki mutluluğun artarak devam etmesini diliyorum. İnşallah hayallerindeki gibi okuyup avukat ya da savcı olacak ve o zaman geldiğinde de inşallah ziyaretine gitmek nasip olur” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nazar'ın, isteğini, Osman, Boyraz, Gerçekleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı