Haber Detayı
17 Ocak 2019 - Perşembe 22:01 Bu haber 2300 kez okundu
 
MASK AHMET BAYKAN'I AĞIRLADI
Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği, Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan'ı düzenlediği sabah kahvaltısı programında ağırladı.
SPOR Haberi
MASK AHMET BAYKAN'I AĞIRLADI

Maltepe Sahil Yolu üzerinde Tesadüf Kafe'de düzenlenen toplatıda, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu'nun yanısıra çok sayıda spor kulübü başkanı ve yöneticileri hazır bulundu. Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan MASK Başkanı Behram Kaçar’ın konuşmasıyla başlayan buluşmada Maltepe’nin spor alanındaki sorunları masaya yatırıldı. Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Behram Kaçar ve Beşçeşmeler Esnaflar Derneği Başkanı Nevzat Eren’in de basın mensuplarıyla buluştuğu organizasyonda Ahmet Baykan: “Maltepe, gençlik merkezleri ve tesisler anlamında daha fazla yatırım yapılması gereken bir ilçedir”

 

“Atmış bin kişiye hitap eden bir kurumuz ve bu kurumun beklentileri ve sorunları var.” Diyerek sözlerine başlayan Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Behram Kaçar, “Sorunlarımızı raporlar şeklinde hazırladık, başkanımıza ileteceğiz. Çözüm üretebileceği şeyleri de inşallah seçim bildirgesine koyacak.” Dedi. Gençlere hitap etmenin en iyi yolunun spor, kültür ve sanat olduğunu hatırlatan Kaçar, “Mutlaka bu alanlara yatırımlar yapılması lazım çünkü gençlerimizi çok büyük tehlikeler bekliyor.” Dedi. Uyuşturucu yaşının 12’ye düştüğünü söyleyen Kaçar, bu durumun toplum geleceğini büyük oranda tehdit ettiğini de sözlerine ekledikten sonra, “Vatanımıza iyi bir birey, iyi bir yurttaş yetiştirme kaygımız var. Bizde spor kulüpleri olarak elini taşın altına koymuş, hiçbir gelir gözetmeden, sadece topluma karşı sorumluluğu nedeniyle bu görevi yapan arkadaşlarım adına tabii ki taleplerimiz var.” dedi.

Spor Camiasından Meclise

Siyasi partilere eşit uzaklıkta olduğunu kamuoyuna hatırlatan MASK Başkanı Behram Kaçar, “İlçedeki sorunlara talip olmak kolay iş değil. Muhtarlar bile mahallelerdeki sorunlara talip oluyorlar. Hepsine başarılar diliyorum, hepsini çok seviyorum.” Dedi. Spor camiası olarak beklentileri olduğunu dile getiren Kaçar, en başta spor camiasından insanları mecliste görmek istediğini Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan’a iletti.  “Sizlerden ricam, seçilebilir bir yerde, sizlere yakın arkadaşlarımızın aday gösterilmesi. Kaldırım önemli, yollar önemli, çöp önemli ama gençler daha önemli.” Diyerek meclisin spor camiasıyla alakasız olduğunu da sözlerine ekleyen Kaçar, “Ancak taraftarlık üzerinde yoğunlaşmış insanlar görüyoruz. Ne sorunları çözüyorlar, ne sorunları biliyorlar.” Dedi. Kamu tarafından yapılmış tesislerden faydalanmak istediğini dile getiren Başkan Kaçar, “Küçükyalı Yelken Spor’umuz Yalıspor’dan almış olduğu voleybol bayrak devrini gidip Bağlarbaşı’nda oynayabiliyor. Buradaki tesisleri yaparken maç oynanabilir düzeyde olması lazımdı maalesef yapılmadı.” Dedi. “Kanunda yer almış olan binde on iki payının kurumsal bir şekilde dağıtılmasını istiyoruz.” Dedikten sonra Başkan Kaçar tesislerden eşit oranda faydalanmak istediğini de sözlerine ekledi.

“Spora yaptığımız hizmetin bilindiği kanaatindeyim.”

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Behram Kaçar’ın sözleri üzerine, “Sevgili başkan sanki yapacaklarımı talep olarak ifade etti.” Diyerek sözlerine başlayan Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, Başkan Kaçar’ın taleplerinin vazgeçilmez talepler olduğunu özellikle belirtti. “Büyükşehir belediyemize ait aşağıdaki spor komplekslerini muhakkak suretle inandığımız ve iddialı olduğumuz şekliyle belediyeyi kazanıp ve yönetim iradesini elde ettiğimiz zaman, herhangi bir ayrımcılık taşımadan muhakkak suretle bu problemleri çözümü olacaktır.”Dedikten sonra Baykan, “10 yıl Küçükyalı Yelken Spor başkanlığı dönemimde çok güzel ilişkiler yaşadığımız birçok dostlarımız var. Sonraki yıllarda baktım ki spor kulübü sayımız bir hayli artmış. Sporun içerisinden geldiğim bilinir.”Şeklinde sözlerine devam etti: “Ben Küçükyalı Yelen Spor başkanıyken, belediyedeki görevim dahilinde Gülsuyuspor kulübüne elimden ne geliyorsa esirgemedim. İdealtepe Spor Kulübündeki boyumu aşan dosyalarıyla belediyedeki hukuk zabıta ruhsat gibi konularda riskleri üstlendim.” Baykan, “Küçükyalı Yelken Spor’un kullandığı sahayla alakalı bir bilgiyi dile getirmek isterim. Orası, 1999-2000 yılları içerisinde vakıflardan kiralandı. Ben bir şekilde özel ilişkilerimle o sözleşmeyi iptal ettirdim. Ondan sonra, o sahayı belediye olarak biz kiraladık. Bizim dönemimizde yaptığımız bir iştir.” Dedikten sonra şunları söyledi: “Böbürlenmek maksadıyla söylemiyorum, ama tarihin tanıklığında spora yaptığımız hizmetin bilindiği kanaatindeyim.”

 

“Spor kulüplerimiz arasında asla bir ayrımcılık yapmadık ve yapmayı da düşünmeyiz.” diyerek sözlerine devam eden Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, “Mevzuat dahilinde göreceksiniz ki, Maltepe bu anlamda gençlik merkezleri ve tesisler anlamında daha fazla yatırım yapılması gereken bir ilçedir.” Dedikten sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile de görüşme halinde olduğunu dile getirdi. Maltepeli gençlerin kötü tehlikelerden arındırılması gerektiğini söyleyen Baykan, gençliği her zaman her yönüyle önemsediğini hatırlattı. “Karşınızda bir aday var ama aday, aslında hepinizin adaylığına talip, hepinizin dertlerini çözmeye talip. Maltepe’nin meselelerini 43 yıllık bir Maltepeli olarak sadece Maltepe’ye hizmet aşkımı ve kategorize etmeksizin tüm dostlarla bir arada Maltepe’yi yönetmeye talibiz. Bende sizden bu samimiyetime karşılık destek arzuluyorum. Kesinlikle hayatımızın hiçbir döneminde insanlara yakalarındaki rozetle ve siyasi kimliğiyle bakmadık.” Diyen Ahmet Baykan, “Maltepe Belediyesinin bütçesi, maalesef kötü durumda. Bu durumda hizmet üretebilmesi mümkün değildir.” dedi. Belediyenin kamuya ne kadar borcu varsa borcunu ödemeden hiçbir şekilde belediyenin hiçbir kapısını açmadığını dile getiren Baykan, “8 buçuk trilyon ile devrettik.” Dedi.

Sözlerine “Sporu seven birisi olarak son dönemlerde Maltepe’yle alakalı uyuşturucu sıkıntılarının en büyük çözüm noktası gençlerimizi kardeşlerimizi spora adayabilmek.” Diyerek başlayan MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, “Başkan adayımız sporun içinden gelen birisi, büyükşehir belediyesiyle ve bakanlıklarla çok ciddi bir iletişim haliyle bürokratik sıkıntılar söz konusu olursa eğer onların da aşılması konusunda girişimlerde bulunulacağının sözünü size şimdiden veriyorum.” Dedi. Kamburoğlu, Maltepe’nin spor kulüplerinin önemini dile getirdikten sonra, “Maltepe’de spor kulüplerinin bazı yönetici arkadaşlarının Cumhur İttifakı sürecinde meclis üyesi adaylıkları oldu. Onlara destek olacağımızı söylüyoruz.” Dedi. Maltepe’de ki tesisleşme sürecinin spor kulüpleri ve sporculara olan katkısını vurgulayan Kamburoğlu, “Sokaktaki genç kardeşlerimizi uyuşturucu illetinden, sokakta kalmışlıktan kurtarabilecek en ideal yapının spor camiası içinde gerçekleşeceğini çok iyi biliyoruz. Çok ciddi ve kutsal bir göreviniz var.” Dedikten sonra destek olmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: MASK, AHMET, BAYKAN'I, AĞIRLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı