İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bu Hizmet çok Dua Alır
Bu Hizmet çok Dua Alır
Gazeteciler
Gazeteciler
Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 13:55 Bu haber 1104 kez okundu
 
MALTEPE BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA
Sendika tarafından eylem konusu yapılan iş akdi feshedilen Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelimiz Alkan Okuducu’nun, birbirini takip eden günlerde mazeretsiz bir şekilde işe gelmediği tespit edilmiş,
BELEDİYELER Haberi
MALTEPE BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Sendika tarafından eylem konusu yapılan iş akdi feshedilen Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelimiz Alkan Okuducu’nun, birbirini takip eden günlerde mazeretsiz bir şekilde işe gelmediği tespit edilmiş, personelimiz işe düzenli devam etmesi konusunda uyarılmış, işe gelmediği günler tutanak altına alınmıştır. Ancak tüm uyarılara rağmen Okuducu, 17 gün boyunca işe gelmemeye devam etmiştir. 4857 sayılı İş Kanununun 25. maddesine göre belediyemize haklı fesih hakkı doğmuş olup, söz konusu personelin bu yasal çerçevede işine son verilmiştir.

Bu konuda bizi üzen nokta, yıllarca Maltepe Belediyesi çatısı altında emekçilerimizin, emeğini ve alın terini birlikte savunduğumuz sendikanın tüzüğüne de aykırı bir şekilde, işe gelmeyen bir personel hakkında kamuoyunda yanlış algı oluşturma çabasına girerek eylem başlatmasıdır. Bu konuda hukuki tüm yollar açık olup, hukukun verdiği karara saygı duyacağımızı tüm kamuoyu ile paylaşırız. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE, BELEDİYESİ'NDEN, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı