Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 12:00 Bu haber 2483 kez okundu
 
MALTEPE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ, İBB GENÇLİK SPOR MÜDÜRÜ İLKER ÖZTÜRK’Ü AĞIRLADI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürü İlker Öztürk Maltepe Amatör Spor Kulüpleri ile bir araya geldi.
SPOR Haberi
MALTEPE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ, İBB GENÇLİK SPOR MÜDÜRÜ İLKER ÖZTÜRK’Ü AĞIRLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürü İlker Öztürk Maltepe Amatör Spor Kulüpleri ile bir araya geldi.İdealtepe Spor Tesisleri Küçükyalı Yelkenspor’da düzenlenen toplantıya MASK üyelerinin yanı sıra çok sayıda kulüp ve mahalle muhtarları katıldı. İlk olarak kulüp temsilcileri le tanışan İlker Öztürk İBB’nin spor ile ilgili Maltepe’ye yapacağı yatırımları anlattı.


MASK Başkanı Behram Kaçar’ın Maltepe’de bulunan kulüpler adına dile getirdiği bazı sorunları dinleyen ve not alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürü İlker Öztürk “ Maltepe’de ki spor kulüplerinin sorunları ile ilgili olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Maltepe’de ki dolgu alan üzerinde halkın spor faaliyetlerini rahatlıkla yapacağı anlar oluşturarak daha hareketli bir yaşam sürmeleri için çalışmalar yapacağız. Sahilde bulunan alana var olan spor faaliyetlerine Buz pistini de ekleyerek farklı bir alanda da spor yapılmasını sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.

MASK Başkanı Behram Kaçar “İlk ziyaretinizi bizim ilçemize yaptığınız için öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Öncelikle sahilde ki tesislerden Maltepe’de bulunan kulüpleri faydalandırdığınız için teşekkür etmek istiyorum. İBB’nin diğer tesislerinden de faydalanmak istiyoruz. Salon sporları ile uğraşan 5 tane kulübümüz var var kapalı tesislerden de faydalanmak istiyoruz. Lisanlı sporcu sayımız 6 bin 200, 500 bini aşkın nüfusu olan bir ilçede ki sporcu sayısı gerçekten çok az. Sizlerden ricamız amatör kulüplere gereken önemi vermeniz. Sizlerin de sporun içinden gelmiş olmanız bizler için büyük şans. Maltepe’de ki 6 bin 200 sporcu sayısının 16 bin 200 e çıkması lazım. Tesislerden bizler ne kadar çok faydalanabilirsek çok mutlu olacağız. Sahilde bulunan büyük sahada şu an atletizm yapılıyor. Ufak rötuşlarla her iki branşta sporunu yapabilir.

Avrupa ayarında bir tesis atıl olarak duruyor orada. Sizlerin de desteği ile Maltepesporumuz ve diğer kulüplerin oradan faydalanmasını talep ediyoruz. Maltepe’de 3 tane sahamız var bunlara o kadar çok yüklenme oldu ki zemin zeminlikten çıkmaya başladı.  Alan ve tesis sıkıntımız çok üst düzeyde.  MASK üzerinden koordine ile bunlar ile alakalı çalışma yaparsak çok mutlu oluruz”


Kulüp temsilcilerinin sorunlarını dinledikten sonra konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürü İlker Öztürk şu ifadelere yer verdi. “Ben okulu Maltepe’de okudum yani bir geçmişim var Maltepe ile ilgili. Dolayısıyla hassasiyetimiz daha farklı oluyor. Spor faaliyetlerini yürütürken bir yatay bir dikey şekilde ilerlemeye çalışıyoruz. Bizim temel felsefemiz herkes için spor faaliyetleri yürütmek. Halkı hareketli bir yaşama nasıl çekebiliriz, bunun için neler yapabiliriz. Tesisleşme çalışmaları da bu yönde ilerliyor.

İlçe Belediyelerin İBB ile koordine içinde uyumlu bir şekilde neler yaptığı da önemli. Bizlere İlçe bazında spor envanteri geldiğinde inanın üzülmemek elde değil. Bazı ilçelerimizde sadece bir tane kapalı spor salonu var. Ya da sadece bir tane saha var. Baktığımız zaman şu eksikliği görüyoruz, sürekli tesisleşmeye gitsek dahi İstanbul için salon, havuz, yürüyüş alanları, futbol alanları noktasında baktığımız zaman inanılmaz bir açık var. Bu anlamda sadece İBB’nin yaptığı ya da yapmakta olduğu projeler yeterli görünmüyor olabilir. İşin özü yılların açığını sadece 1 yılda kapatmak çok zor.

Burada çok mutlu olduğum bir şey daha söyleyeyim bu kadar hazirunun spor ile ilgili bir araya gelmesi Maltepe’nin çok önde olduğunu gösteren bir fotoğraftır.  Maltepe’nin bir ve beraberliği açısından sporun ne kadar önemli olduğunun göstergesidir. Yakın zamanda Amatör Spor Kulüpler birlik başkanları ile bir toplantı yapacağız ve genel sorunları ele alacağız.

Behram Kaçar Maltepe ilçe sınırlarında bulunan Orhangazi parkındaki İBB spor tesislerinin futbola kapatıldığını, atletizm pistine dönüştürüldüğünü vurgulayarak bu tesislerinden Maltepe ilçesindeki amatör spor kulüplerinin yararlanması konusunda  kendisinden destek beklediklerini söyledi.
Çınar Mahallesi Muhtarı Ayşem Möröy ise “ Altıntepe, Küçükyalı Çınar ve İdealtepe Mahalleleri olarak toplantıda bulunuyoruz. Bu kadar uzun sahil şeridi olan ilçede su sporları ile ilgili maalesef bir tesisisin olmayışı bizleri üzüyor. İlçemiz için neler yapabiliriz burada konuşacağız. Sonuna kadar arkanızda olup katkı sunacağız” dedi.
 

Küçükyalı Yelkenspor Başkanı Vedat Başkapan ise voleybol kulübü olduklarını ancak ne antrenman ne de maç yapacakları bir saha olmadığını ifade ederek bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE, AMATÖR, SPOR, KULÜPLERİ,, İBB, GENÇLİK, SPOR, MÜDÜRÜ, İLKER, ÖZTÜRK’Ü, AĞIRLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı