Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 19:17 Bu haber 680 kez okundu
 
Kılıç” Meydan boş kaldı zannettiler. Maç Yeni başladı”
Maltepe Belediye Başkanı ve CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç CHP Maltepe ilçe başkanlığını ziyaret ederek yeni atanan ilçe başkanı Savaş Yücel’i tebrik etti. Partililerin koridorları doldurduğu toplantıda seçim startı verildi. Kılıç burada yaptığı konuşmada; “ Geçen seçimlerde yüzde 49,5 ile aldık Maltepe’yi. Ama hedefimiz en az yüzde 60. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Biz yüzde 60’ı alacağız. 3 aydır antrenman yaptık kendi aramızda, birbirimize çalımlar attık, birbirimize paslar attık. Ama artık antrenman bitti. Maç yeni başladı” dedi.
- Haberi
Kılıç” Meydan boş kaldı zannettiler. Maç Yeni başladı”

Maltepe Belediye Başkanı ve CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç CHP Maltepe ilçe başkanlığını ziyaret ederek yeni atanan ilçe başkanı Savaş Yücel’i tebrik etti.  Partililerin koridorları doldurduğu toplantıda seçim startı verildi. Kılıç burada yaptığı konuşmada; “ Geçen seçimlerde yüzde 49,5 ile aldık Maltepe’yi. Ama hedefimiz en az yüzde 60. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Biz yüzde 60’ı alacağız. 3 aydır antrenman yaptık kendi aramızda, birbirimize çalımlar attık, birbirimize paslar attık. Ama artık antrenman bitti. Maç yeni başladı” dedi.

Yücel: İyiler varsa sevgi kazanacak
CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel Maltepe’de CHP bayrağının dalgalanmasının devamı için ve İBB CHP Adayı Ekrem İmamoğlu’nu belediye başkan seçerek CHP bayrağını da İBB burçlarına dikeceklerini söyledi. Yücel; “ Ülkemiz ağır bir ekonomik krizden geçmekte. Uçak yapmayı düşünenler şimdi meydanlarda tanzim satışı açmakta. Maltepe de Türkan Saylan ismini sökmek isteyenlere karşı hep birlikte direneceğiz.  İyiler varsa sevgi kazanacak” diyorum” dedi.

Toplantıya katılan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise genel gündem üzerine değerlendirme yaparak “Bir cumhurbaşkanının yerel seçimler için ilçe ilçe nerede gezdiği görülmüştür” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti.

Tanal: “Bu seçim Köprüden Önce ki Son Çıkıştır”
Dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir devlet başkanı köy köy ilçe ilçe gezip yerel seçimlere bu kadar müdahil olmaz. Devlet başkanlarının ülke başkanlarının tek bir görevi vardır. Ülkelerin birlik ve beraberliğini huzuru ve dayanışmasını sağlamaktır. Devlet başkanları kendilerine oy vermeyen yüzde 51’i terörist ilan etmez. Biz, Millet İttifakı olarak bir araya gelen bizleri terörist ilan ediyorlar. Ellerinde varsa belgeleri cumhuriyet savcıları orada neden başvurmuyorlar. Halkı aldatıyorlar. Bugüne kadar dinle kuranla aldattılar. Şimdide teröristle aldatıyorlar. Sizden istirham ediliyorum Maltepe’de en yüksek oyu almamızı istirham ediyorum. Milli birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden start verelim. Bu seçim köprüden önce ki son çıkıştır. Söz konusu ülkemizin geleceği ise diğer her şey teferruattır diyorum” dedi.

“Sizin Ali’niz olarak saygıyla sevgiyle
muhabbetle selamlıyorum”

Yoğun tezahüratlar arasında söz alan Maltepe Belediye Başkanı ve CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç “Benim Maltepeli Yoldaşlarım” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü.

Yaklaşık 10 yıldır Maltepe de CHP Bayrağını onurla dalgalandıran yoldaşlarım. Sizi bir kardeşiniz, bir evladınız olarak sizin Ali’niz olarak saygıyla sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Bu kaleyi insan hak ve özgürlüklerine saygılı, insana değer veren, kimseyi ötekileştirmeyen bu kaleyi fethedemeyeceklerini anlayanlar iftira atarak, bizi parçalayarak hedeflerine ulaşabileceklerini zannettiler. Ama bu örgüt, CHP’ye ömür vermiş, bedel ödemiş insanları asla bu oyunlara gelmediler ve belediye başkanlarının yanında dik durdular. Dün dünde kaldı. Bundan 3-4 ay önce belediye başkan aday adaylarımız olacak ve biz demokrasi şöleni yaşatacağız demiştim. Ayrımız gayrımız yok o sayfalar kapandı o tartışmalar bitti. Şimdi 31 Mart sabahına kadar bize oy versin vermesin Maltepe’de ki herkesin önünde önümüzü ilikleyip hizmetimize devam edeceğiz.

Antrenman bitti. Maç yeni başladı
Geçen seçimlerde yüzde 49,5 ile aldık Maltepe’yi. Ama hedefimiz en az yüzde 60. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Biz yüzde 60 ı alacağız. 3 aydır antrenman yaptık kendi aramızda, birbirimize çalımlar attık, birbirimize paslar attık. Ama artık antrenman bitti. Maç yeni başladı. Zannettiler ki CHP’liler geri adım attı, Maltepe’de meydan boş kaldı zannettiler. Öyle yağma yok. Burada Mustafa Kemal’in yoldaşları var. Bu Maltepe’yi asla ve asla kimseye bırakmıyoruz. Şimdi hep beraber çıkıp 18 Mahallemiz Bin 860 sokağımızı teker teker karış karış arşınlayacağız. Bir kere daha buradan destan yazacağız. CHP’li belediyeler içerisinde nüfusu en kalabalık ilçe Maltepe.

Kılıçdaroğlu’nu Başkan Yapacağız
Burada ne kadar oyumuzu arttırırsak hem burada hem İstanbul’da CHP’ye kazandırmış olarak Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız. İnanıyoruz ki 1 Nisan sabahı, aşkların, imparatorlukların ve inançların başkenti İstanbul artık sosyal demokratlara teslim edilecek. Bu yürüyüşe buradan start veriyoruz. Büyükşehir’i alıyoruz sonra da CHP’yi,  genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu ülkede başkan yapacağız.

Söz Konusu Türkiye Cumhuriyetidir
Sizlere ve bana büyük sorumluluk düşüyor. Önce bana. Sorumluluğumu biliyorum. Herkesi kucaklamak,  herkese elimi uzatmak. Sağcısı solcusu fark etmez. Söz konusu Türkiye Cumhuriyetidir Mustafa Kemal Türkiye Cumhuriyetini kurduğunda sağ sol demedi Türkiye Cumhuriyeti dedi. Bu Cumhuriyete kim nerden bakıyorsa baksın, kim hangi kentten gelirse gelsin. Düne kadar nerede siyaset yaptıysa yapsın. Ama bugün ayırmadan, kayırmadan ötekileştirmeden, herkesi kucaklayacağız 81 milyonun Türkiye’sine yeniden sosyal demokrat anlayışı güçlü kılacağız. Şimdi buradan çıkıp 31 Mart sabahına kadar sandıkların başında buluşuyoruz. Sandıklarımıza sahip çıkacağız. Bana güvenen, partisine sahip çıkan, destek çıkan bütün Maltepelilere bütün Cumhuriyet Partililere sevgilerimi sunuyorum. Daima Sevgi kazanacak diyorum ” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıç”, Meydan, boş, kaldı, zannettiler., Maç, Yeni, başladı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı