Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 15:37 Bu haber 1951 kez okundu
 
Kaymakam Dallı'nın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı
Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
YAŞAM Haberi
Kaymakam Dallı'nın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Dallı 30 Ağustos mesajında, “Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünü milletçe, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Destansı İstiklal Mücadelemizi taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine zemin hazırlayan bu zafer, Yeni Türk Devleti’nin kuruluşunun da habercisi olmuştur. Bu zafer, Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Gürcü’süyle Çerkez’iyle, doğusuyla, batısıyla bir ve bütün olduğumuzun en somut göstergesidir. Bugün de bu destansı mücadeleyi veren atalarımızın torunları olarak, Devletimize, bayrağımıza bağlılığımızı hep birlikte ifade ediyoruz.

30 Ağustos Zaferi, büyük Türk Milleti’nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarını ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Dallı'nın, 30, Ağustos, Zafer, Bayramı, kutlama, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı