İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Tasarruf Kime?
Tasarruf Kime?
Kılıç
Kılıç
Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 14:43 Bu haber 225 kez okundu
 
KARTAL’DA KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ HİJYEN VE KORONA DENETİMİ
Kartal Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ilçede faaliyet gösteren börek ve tatlı imalathaneleri ve unlu mamuller üreten iş yerleri denetleniyor.
BELEDİYELER Haberi
KARTAL’DA KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ HİJYEN VE KORONA DENETİMİ

 Bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle hijyen kuralları konusunda sıkı denetimler yapan Kartal Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Kartal Zabıta Müdürlüğü ekipleri; işyerlerinin, çalışma ve hijyen koşullarının yanı sıra Covid-19 salgınının önlenmesi konusunda alınan kararlara uyup uymadıklarını denetledi. 
 
Denetlemelerde maskesiz ve eldivensiz çalışılmaması konusunda işyeri sahiplerini uyaran ekipler, aynı anda içeride bulunabilecek kişi sayısının da düşük tutulmasını istediler. Sosyal mesafe kurallarına uyulmasını isteyen ekipler aksi durumlarda ceza kesileceğini bildirdiler. Alışveriş sırasında temasın en aza indirilerek merkezi noktalarda dezenfektan konulmasını isteyen denetim ekipleri kullanılmayan ekipman ve gıda maddelerinin mutlaka ambalajlanmasını gerektiğini kaydettiler. Denetimlerde işyerlerinin ruhsatları, vergi levhaları ve sağlık raporları da incelendi. Kurban Bayramı’nda halk sağlığını korumak için yapılan denetimler ilçe genelinde devam edecek
Kaynak: Editör:
Etiketler: KARTAL’DA, KURBAN, BAYRAMI, ÖNCESİ, HİJYEN, VE, KORONA, DENETİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı