Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 22:14 Bu haber 804 kez okundu
 
KARTAL BELEDİYESİ TABELA SKANDALI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Önceki gün Önce Memleket Gazetesi tarafından yapılan haber ile gündeme gelen ve çok tartışılan Kartal Belediyesi'nin yazım hatası ile ilgili skandal sonrası Kartal Belediyesi'nden açıklama geldi.
YAŞAM Haberi
KARTAL BELEDİYESİ TABELA SKANDALI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Önceki gün Önce Memleket Gazetesi tarafından yapılan haber ile gündeme gelen ve çok tartışılan Kartal Belediyesi'nin yazım hatası ile ilgili skandal sonrası Kartal Belediyesi'nden açıklama geldi. 


Parka konulan tabelanın yazım hatasının hemen fark edildiğini ve ardından kaldırılarak yenisinin yerleştirildiğini ifade eden Kartal Belediyesi "Hiçbir art niyet gözetmeksizin yapılan bu hata, kamuoyu kadar kurum olarak bizleri de fevkalade üzmüştür. Yaşanan bu talihsiz durumdan dolayı şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ın ailesi başta olmak üzere tüm kamuoyundan özür dileriz." ifadeleine yer verdiler
 
Kartal Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi. "Göreve geldiği günden bu yana, Kartal’ın her alanda; daha yaşanabilir, daha yeşil ve daha mutlu bir ilçe haline gelmesi için Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’in direktifleri doğrultusunda hız kesmeden çalışmalarını sürdüren belediyemiz; sosyal, sportif etkinliklerden, kültürel-sanatsal eğitim faaliyetlerine, yeşil ve donatı alanlarının güzelleştirilmesinden, altyapı, üst yapı çalışmalarına uzanan geniş bir yelpazede hizmet üretmektedir. 
 
470 bin Kartallı komşumuzun rahatı ve huzurunu şiar ederek sürdürdüğümüz iş ve hizmetlerimizde büyük bir titizlik ve gayret içerisinde olsak da bazen gözümüzden kaçan teknik hatalarla karşılaşabiliyoruz. 
 
Park tabelaları yenileme çalışmaları kapsamında Diyarbakır’da uğradığı hain saldırı sonucu şehit olan, Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ın adını onurla ve gururla verdiğimiz park tabelasının basımı esnasında, bazı yazım hataları yapıldığı tespit edilmiştir. Yapılan bu talihsiz hata, kurumumuz yetkilileri tarafından anında fark edilmiş olup gerekli değişiklik yine ivedi bir şekilde gerçekleştirilmiş ve yeni tabela yerine konmuştur.
 
Hiçbir art niyet gözetmeksizin yapılan bu hata, kamuoyu kadar kurum olarak bizleri de fevkalade üzmüştür. Yaşanan bu talihsiz durumdan dolayı şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ın ailesi başta olmak üzere tüm kamuoyundan özür dileriz. Bu teknik hatayı düzeltebilmemiz adına iyi niyet çerçevesinde ve gazetecilik mesleği gereği bizlerle ve kamuoyu ile bilgi paylaşımında bulunan herkese de teşekkür ederiz.
Kaynak: Editör:
Etiketler: KARTAL, BELEDİYESİ, TABELA, SKANDALI, İLE, İLGİLİ, AÇIKLAMA, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı