Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 16:30 Bu haber 956 kez okundu
 
KARACA: Mutlaka Çocuklarınızla Gidin
Cumhurbaşkanlığı ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca kızı İpek Karaca ile birlikte gittiği Hafıza Müzesi’nden ailelere seslenerek, “Mutlaka çocuklarınızla bu müzeyi ziyaret edin” dedi.
YAŞAM Haberi
KARACA: Mutlaka Çocuklarınızla Gidin

Cumhurbaşkanlığı ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca kızı İpek Karaca ile birlikte gittiği Hafıza Müzesi’nden ailelere seslenerek, “Mutlaka çocuklarınızla bu müzeyi ziyaret edin” dedi. İhaneti Anlatıyor 
15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın açılışını gerçekleştirdiği sırada müzeden etkilendiğini belirten Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca ertesi günü kızı ile birlikte tekrar Hafıza Müzesi’ni ziyarete geldi. 

15 Temmuz Şehitler Köprüsünde açılan Hafıza Müzesi’ni 8 yaşında ki kızı İpek Karaca  ile birlikte dolaşan Karaca yapılan ihanetin adeta belgesi durumunda olan müzeye bütün ailelerin çocukları ile gelmesi gerektiğini söyledi. Karaca; “ 15 Temmuz şehitlerimizi ve 15 Temmuz gecesi yapılan ihaneti anlayabileceğimiz en önemli müze. Müzenin açılışının olduğu gün Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ile birlikteydik. Ama  ben özellikle kızımın bu müzeyi görmesini istediğim için tekrar geldim. 15 Temmuz ihanetinin nasıl yaşandığını görmesini yaşamasını istedim. Bütün çocuklarımızı bu müzeye  getirmemiz lazım tüm aileleri buradan sesleniyorum, lütfen 15 Temmuz hafıza Müzesi'ne evlatlarınızı getirin. Demokrasiye, milli iradeye nasıl sahip çıkıldığını görmesi lazım. Ben bu müzeyi yapanlara, herkese emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARACA:, Mutlaka, Çocuklarınızla, Gidin,
Yorumlar
Haber Yazılımı