Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 10:25 Bu haber 3090 kez okundu
 
KILIÇ:FAALİYET RAPORU MALTEPE HALKI TARAFINDAN ONAYLANMIŞTIR
Maltepe Belediyesi Nisan Ayı 2. Toplantısı, Meclis Başkan Vekili Yusuf Koçhan Başkanlığı’nda toplandı.
- Haberi
KILIÇ:FAALİYET RAPORU MALTEPE HALKI TARAFINDAN ONAYLANMIŞTIR

Maltepe Belediyesi Nisan Ayı 2. Toplantısı, Meclis Başkan Vekili Yusuf Koçhan Başkanlığı’nda toplandı.


Toplantının gündeminde 2018 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi ve 2018 yılı Denetim Komisyonu Raporu ile ilgili Meclis Bilgilendirmesinin de bulunduğu 4 maddeden oluşuyor. Meclis toplantısında Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ta salonda ki yerini aldı.

Toplantıda sözlü önerge veren Maltepe Belediyesi Ak Parti Meclis üyesi Mehmet Can  Erdündar, 2018 yılı faaliyet raporu görüşmelerinin maddelerde yer alan yeteri kadar inceleme süreleri olmadığını ifade ederek Faaliyet raporu görüşmelerinin bir sonra ki toplantıya kalmasını talep etti.

Bir önceki toplantıda Çarşamba günü görüşülmek üzere karar alındığını ifade eden CHP Gurup Başkan Vekili Özgür Aksoy maddenin görüşülmesi gerektiğini ifade etti. Alınan karar ile 2018 yılı Faaliyet Raporu görüşülecek.   

2018 yılı Denetim Komisyonu Raporu ile ilgili Meclis Bilgilendirmesini Maltepe Belediyesi CHP Meclis üyesi Canan Sezgin tarafından yapıldı. Sezgi, Denetim Komisyonu Raporunun hazırlanılması ve içeriği ile ilgili meclise bilgi verdi.

Maltepe Belediyesi CHP Meclis üyesi Canan Sezgin tarafından bilgilendirmenin ardından söz alan Cumhur İttifakı Meclis üyesi Nazım Korkmaz Denetim Raporu ile ilgili bilgilendirmenin yeterli olmadığını ifade etti.  

Faalıyet raporu görüşmesi öncesi Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç konuşma yaparak 5 yıl önce göreve geldiklerinde de Maltepe yi değiştirme noktasında güzel çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Kılıç bu değişim çalışmalarını yaparken hiçbir zaman tek başına karar almadıklarını daima danışarak hareket ettiklerini söyledi. Kılıç bu çalışmalar sonucunda Maltepe ilçesinin yaşanabilir ilçelere arasında 10. Sırada yer aldığını söyledi.

Başkan Ali Kılıç geçen 5 yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları meclis üyelerine anlattı.

Başkan Kılıç özellikle Gülsuyu Gülensu ve Başıbüyük planları ile ilgili Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı ve Ak Parti grup başkanı Mehmet Erikci, İBB eski başkanı Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal’a teşekkür etti,

Bu konuşmalar geçmiş beş yılın konuşmaları. Ben halkımızın ayağına gittim faaliyet raporunu Maltepe Halkına sunduk. Faaliyet Raporumuz Maltepe Halkı tarafından onaylanmıştır.


AYRINTILAR GELİYOR….

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KILIÇ:FAALİYET, RAPORU, MALTEPE, HALKI, TARAFINDAN, ONAYLANMIŞTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı