Haber Detayı
14 Ağustos 2019 - Çarşamba 16:11 Bu haber 569 kez okundu
 
İYİ Kİ VARSIN HADİYE TEYZE
Uzun zamandan bu yana Almanya'da yaşayan 77 yaşında ki Hadiye Usta, yıllardan bu yana gelenek haline getirdiği yardımlaşma örneğini bu sene de gerçekleştirdi.
YAŞAM Haberi
İYİ Kİ VARSIN HADİYE TEYZE

Uzun zamandan bu yana Almanya'da yaşayan 77 yaşında ki Hadiye Usta, yıllardan bu yana gelenek haline getirdiği yardımlaşma örneğini bu sene de gerçekleştirdi. Usta, Altayçeşme Mahalle Muhtarı Arzu Toker aracılığı ile mahalle'de bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere kurban kestirdi. Kesilen bu kurban yaklaşık 200 aileye Toker tarafından dağıtıldı.

Gerek Bayramlarda gerekse okulların açılmasına az süre kala  Altayçeşme Mahalle Muhtarı Arzu Toker'i arayan ve yardım edilmesi için para göndermek istediğini ifade eden Hadiye Usta'nın gönderdiği para sayıları yüzleri bulan ailelerin büyük sıkıntılarına derman oldu.

Altayçeşme Mahallesinde oturan ve yılda bir yada iki kez mahalleye gelen Hadiye Usta'nın bu yardım sever davranışı mahalleli tarafından çok kez Allah Razı olsun dedirtti.

Yapılan bu yardımlar ile ilgili gazetemize konuşan Altayçeşme Mahalle Muhtarı Arzu Toker duygularını şöyle dile getirdi " Hadiye Usta 4 çocuk annesi çok tatlı bir teyzemiz. Kendisi Almanya'da uzun yıllardan bu yana yaşıyor ancak gittiği toprakları asla unutmadı. Ramazan Bayramları. Kurban Bayramları, Okulların açılması öncesi  ya da ihtiyaç sahibi bir çok ailenin zor durumlarında her daim yardım elini uzattı. Bedelini söylemek olmaz ama geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda hatırı sayılır bir miktarda hediye çeki gönderdi. Yüzlerce aileye bu yardımı ulaştırdık. Çok aileyi yıkılmaktan kurtardı Hadiye Teyze. Maddi Sıkıntılar nedeniyle kiralarını ödeyemeyen ve zor durumda olan ailelerin kiralarına da yardım etti. Kendisinden Allah Binlerce kez Razı Olsun. İyi ki varsın Hadiye Teyze. Öte yandan eklemek istediğim önemli bir hususta şudur. Hadiye Teyzenin bu davranışı bölgemizde yaşayan tüm iş İnsanlarına örnek olsun isterim" dedi.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Kİ, VARSIN, HADİYE, TEYZE,
Yorumlar
Haber Yazılımı