Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 17:42 Bu haber 1568 kez okundu
 
Erikçi: Tahsisimi yaptırın, tesisi büyükşehire yaptırayım
Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Derneği, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
SPOR Haberi
Erikçi: Tahsisimi yaptırın, tesisi büyükşehire yaptırayım

Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Derneği, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri  ile bir araya geldi. Yapılan toplantıda spor kulüpleri hakkında genel sorunlara değinilirken, problemler hakkında da detaylı konuşmalarda bulunuldu. MASK Başkanı Behram Kaçar ve Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi’nin sözlerinin ardından sohbet halinde devam eden toplantıda Başkan Erikçi: “En çok yatırım alan ilçenin ilçe başkanı olmaktan gurur duyuyorum.” Dedi.

 

Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Derneği, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı’nı ağırladı. Başkanımızı ve yönetim kurulunu ağırlamaktan gurur duyuyoruz.” Diyerek samimiyetini dile getiren MASK Başkanı Behram Kaçar, İlçe Başkanı Mehmet Erikçi’nin her fırsatta kulüplere yardımlarda bulunduğunu dile getirdi. Kaçar; Spor camiası olarak Maltepe’de işinde üreten ve tüketen kesimlerin spor okulları da dahil olmak üzere 50-60 bin sporcu ile ilişkili olduğunu belirtti.

Buradaki yöneticilerin çoğunun işi gönülden yaptığını dile getiren MASK Başkanı Behram Kaçar, “Ana başlıklarımızdan birisi de toplumumuza sağlıklı ve faydalı bireyler yetiştirebilmek, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyabilmek.” Şeklinde derneğin amaçlarını örneklerken, siyasilerin yardımcı olacağını düşündüğünü de dile getirdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerini ileten Kaçar, ekonomi, tesis ve idari sorunlarının bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

“En çok yatırım alan ilçenin ilçe başkanı olmaktan gurur duyuyorum.”

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Maltepe’yle gurur duyduğunu ifade ederek; En çok yatırım alan ilçenin ilçe başkanı olmaktan gurur duyuyorum, belediyecilik hizmetinde ayrım gözetmeden imkanları her kesime aktarmaktan yana bir yönetim sergiliyoruz. Bu bölgedeki futbol, basketbol sahaları, fitness salonu, golf alanı ve tenis alanı gibi birçok alan Maltepe’ye kazandırıldı” dedi.

 

Erikçi: “Üniversiteler arasında dördüncülüğüm var.”

Erikçi, Maltepe’ye kazandırılan spor alanlarını tek tek sıralayan Erikçi ”Aydınevler’de Ahmet Suzan Yalkın’da kapalı spor salonu yaptık. Mehmet Salih Bal’da Girne Mahallesi’nde kapalı spor salonu yaptık. Ertuğrul Gazi’de kapalı spor salonumuzun çalışması devam ediyor. Cevizli Mahallesi’nde kapalı spor salonu çalışmamız devam ediyor. Dumlupınar ilkokulu içinde kapalı spor salonu çalışmamız devam ediyor. Daha sayamadığım birçok çalışma.”  Amatör spor kulüplerine yapılan yardımların, sporun öneminden kaynaklandığını ifade eden Erikçi, güreş alanında üniversiteler arasında dördüncülüğü olduğunu da aktardı.

 

Maltepe’de Araziler Değerli

Maltepe’de arazilerin değerli olduğunu söyleyen Erikçi, Başıbüyük Stadı’nın altı; yüzme havuzu, kapalı spor salonu, fitness salonu, otopark, üstü stat. Gülsuyu Stadı’nın altı; kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, otopark ve diğer etkinliklerin yapılacağı bir projemiz var. Spor denildiğinde akla sadece futbol gelmemeli” Dedi.

“15 yıl içinde adalara 20 milyona yakın yardım yapıldı.” Asfalt, akaryakıt gibi farklı çeşitlerde Maltepe Belediyesi’nin yardımda bulunduğunu söyleyen Erikçi, Maltepe’nin kaynaklarının Maltepe’ye harcanmasından yana olduğunu aktarırken, “20 Milyonluk bütçe Maltepe’nin gençlerine harcansaydı Maltepe farklı olurdu.” Dedi. Maltepe Belediyesi’nin kaynaklarıyla çeşitli yatırımlar yapılabileceğini ifade eden Erikçi, “E-5 kenarında Maltepe Belediyesi’nin yeri var. Tahsisi yapın, tesisi ben yaptırayım büyükşehire.” Dedi.

Maltepe’de arazi olmadığını tekrardan hatırlatan Erikçi, “Türkiye’de iktidar olan bir partinin ilçe başkanıyım, İstanbul’da iktidar olan bir partinin ilçe başkanıyım, Maltepe’de iktidar değiliz diye sorumluluk bilincinden kaçmıyoruz.” Dedi.

Olmayan arazi imkanını daha verimli hale getirme çalışmalarına başladığını ve gelir kaynağı olarak spor salonlarını kiralama sistemini desteklediğini ifade eden Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi durumu şöyle özetledi: “Şuanda okulların en büyük gelir kaynakları spor salonlarını kiralayan amatör spor kulüpleri.”

Mehmet Erikçi’ye tam destek demek doğrumu?

Herkesin bir siyasi görüşü olduğunu hatırlatarak konuya giriş yapan Erikçi, “Şimdi biz burada toplandık diye, ‘Ak Parti’ye tam destek veriyor’, ‘Mehmet Erikçi’ye tam destek’ desek doğru olur mu? Sanayi ve esnaflardan Başkan Kılıç’a tam destek, buradaki arkadaşların çoğu benim dostlarım.” Şeklinde bahsettiği tutumun etik olmadığını dile getirmenin ardından şu cümleleri kullandı: “Bir siyasi duruşumuz olduğu gibi insani bir duruşumuz da olması lazım. Siyasi duruşumuzu kaybettiğimiz noktada belki de siyasetten yok oluruz. Ama insani duruşunuzu kaybettiğiniz zaman o zaman kaybedersiniz.”

 

Erikçi: “Maltepe’nin kaynaklarına sahip çıkın.”

Spor kulüplerinin en büyük sorununun kira olduğunu ifade ederken Maltepeli olduğunu hatırlatan Erikçi, “Başıbüyük Yaşam Merkezi diye bir yer, sivil toplum kuruluşlarına tahsis edilmek üzere yapıldı. Bu sivil toplum kuruluşlarına yapılan yaşam merkezi kimlere verildi? Bir salon tahsis edilseydi de şu toplantıyı orada yapsak daha iyi olmaz mıydı? MASK’a tahsis edilseydi iyi olmaz mıydı?” dedi. Maltepe’nin kaynaklarının Maltepe’ye harcanması konusunda hassas olduğunu dile getirirken tespitlerini dikkatle yaptığını ifade eden Erikçi, Maltepeliye şu mesajı verdi: “Hakkınıza sahip çıkın.”

Maltepe Markalaşıyor
Beş yıl önce spora karşı bu ilginin bulunmadığını ifade eden Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Maltepe’ye başka il, ilçe ve hatta ülkelerden bile insanların su sporları yapmak için geldiğini Maltepe cazibe merkezi oldu.” Diyerek sözlerine ekledi. Bunun Maltepe’nin lehine olduğunu ve Maltepe’yi markalaştırdığını dinleyicilere aktardıktan sonra sohbete soru-cevap halinde devam etti.

Maltepe Spor başta olmak üzere Maltepe de ki spor kulüplerinin tüm maçlarında yer alan “Ayhan” ın da toplantıya davet edilmesi takdirle karşılandı. Ayhan toplantıdan ayrılırken İlçe Başkanı Mehmet Erikci’nin de doğum gününü kutlamayı ihmal etmedi. 

 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Erikçi:, Tahsisimi, yaptırın,, tesisi, büyükşehire, yaptırayım,
Yorumlar
Haber Yazılımı