Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 17:50 Bu haber 1336 kez okundu
 
ÇAVUŞOĞLU YENİDEN MASİAD BAŞKANI SEÇİLDİ
Maltepe Sanayici İş Adamları Derneği (MASİAD) genel kurulu yapıldı. Başkan Muhammet Çavuşoğlu tek listeyle girdiği kongrede tekrar başkanlığa seçildi.
YAŞAM Haberi
ÇAVUŞOĞLU YENİDEN MASİAD BAŞKANI SEÇİLDİ

Maltepe Sanayici İş Adamları Derneği (MASİAD) genel kurulu yapıldı. Başkan Muhammet Çavuşoğlu tek listeyle girdiği kongrede tekrar başkanlığa seçildi.

Maltepe Dragos Resort Otelde yapılan kongrenin Divan Kurulu Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Erdel, Mali Müşavir ve Maltepe Spor Yönetim Kurulu üyesi Miktad Erol ve İş adamı Mehmet Karaca’dan oluştu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunmasının ardından gelir gider tablosu okunarak ibra edildi.

Toplantıya Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları  Savaş Eroğlu ve Salih Kara ile PESİAD (Pendik Sanayici İş Adamları Derneği) Kadir Bayram ve iş adamları katMaltepe

Dallı: Etrafımız Ateş çemberi

Kaymakamı Meftun Dallı, yeni oluşacak olan yönetime başarılar dileyerek  güçlü bir devlet güçlü bir ülke olmak  için ancak güçlü bir ekonomiyle mümkün olacağını belirterek; Bu işi yapacak olanların da sanayici ve iş adamlarıyla mümkün olabileceğini belirtti. Dallı Şöyle devam etti: siz iyi olursanız hepimiz iyi oluyoruz. Basit bir formülle ifade  edilebilir. Sizlerin iyi olmasını bütün kalbimizle diliyoruz. Görüyorsunuz etrafımız ateş Çemberi. Her zaman öyleydi ama son zamanlarda daha da arttı. Ülke olarak ayakta durabilmemiz için sizlerin iyi olması elzem. İçinde olduğumuz sıkıntı yavaş yavaş geçiyor. Daha iyi olur ülke olur bu coğrafya da yaşayabilmek için ekonomik olarak güçlü olmaktan başka bir yolumuz yok. Tüm işadamlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Eroğlu: STK’lara olanak ölçüsünde destek oluyoruz
Maltepe kaymakamı Meftun Dallı’dan sonra söz alan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu belediye başkanı Ali Kılıç’ın toplantısı nedeniyle gelemediğini belirterek; “ Kendisi iş adamlarımıza selam ve sevgilerini iletti. Maltepe Belediyesi olarak tüm STK’lara olanaklarımız  ölçeğinde desteklerimizi veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz” dedi.

EROL: Birlik ve beraberliğimizi koruyalım
CHP Maltepe İlçe Başkanı  Ali Cengiz Erol ise  geldiğimiz durum belli. Etrafımız ateş çemberi ekonomimiz de dışarıda ki baskılar ve etkilerden etkileniyor. Buna rağmen ayakta durmaya çalışıyoruz. Burada bir ilçe başkanı olarak şunu söylüyorum. Birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Provokasyonlara gelmeyelim. Özellikle rica ediyorum. Burası Maltepe ama Türkiye anlamında düşünelim ve Maltepe de bu birliği sağlarsak İstanbul da ve Türkiye de sağlarız. Onun için birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Hepimiz kardeşiz. Bu birlikteliğimiz daim olmasını diliyorum” dedi. Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Salih Kara da Kongrenin Maltepe ye hayırlı olmasını dilediğini belirterek; “ Maltepe ye hayırlı olsun” dedi.

Bayram: Komşu İlçeye Başarılar
Pendik Sanayici İşadamları Derneği (PESİAD) Başkanı Kadir Bayram yeni yönetime başarılar dileyerek; “ Kongremizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Komşu ilçe olarak her daim yanınızdayız. Başkanımızın en güzel işleri yapacağına inanıyoruz. Birlikte beraber birçok ortak projelerle Pendik ve Maltepe ye güzel çalışmalar kazandıracağız” dedi.

Çavuşoğlu: Zor Bir Yılı Geride bıraktık
Genel kurula hitap eden Muhammet Çavuşoğlu ülke olarak zor bir yılın geride bırakıldığını ifade ederek 2019 yılının is insanları için zor bir yıl olduğunu söyledi. Çavuşoğlu şöyle devam etti:  Ülkemizin refahı sınır güvenliğimiz ve al bayrağımızın dalgalaNması adına şehit olan tüm kahraman vatan evlatlarına ve Elazığ depremi, uçak kazası ve çığ faciasında hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum.

Savunma sanayisinde güçlü bir ülke olabilmek adına tüm enerjimizi sanayici ve iş insanları olarak tüm enerjimizi aslında sanayi ekonomi ve üretime vermemiz gerektiğini burada bir kez daha dile getirmek istiyorum. Bunun yanı sıra deprem ülkesi olduğumuz gerçeğini kabullenerek artık kendi içimizde depreme karşı  nasıl tedbirler alacağımızı yeni inşaatlarımızı deprem yönetmeliği ve yeni teknolojiye uygun nasıl inşa etmemiz gerektiğini kendi içimizde ki uzman kişilerden bilgiler alarak ve bizden sonra gelecek neslimize depremle yaşama bilincini öğreterek bu şekilde yaşamayı öğrenmeliyiz. Deprem ülkelerine bakıyoruz. 8 şiddetinde ki bir depremde  50. Katta ki bir insan yara almadan kurtulabiliyor dedi.  Deprem bilinçsizliği ile büyümemizin acısını yaşıyoruz. Bunların hepsi  tüm dünyanın sorunu aslında. Dünya olarak yoğunlaşmalıyız bu konulara. 

Çavuşoğlu: MASİAD olarak önce yerli ve milli duruşa

önem veriyoruz
Maltepe ölçeğinde baktığımız içimizde o kadar güzel iş yapan, dünyaya açılan iş insanlarımız olduğunu görüyoruz. Maltepe de birçok sektörde faaliyet göstermekteyiz. İş hacmine baktığımıza baktığımızda 17 bin istihdam kapasitemiz var.   Maltepe de Avrupa da iş yapan firmalarımız var. Norveç te Makedonya da Azarbaycan da, Irak’ta  iş yapan markalarımız var. Ben yönetimde birlikte çalıştığımız tüm arkadaşlara teşekkür ediyor ve bu bayrağı daha ilerilere taşıyacağız. Biz MASİAD olarak önce yerli ve milli duruşla çalışmalarımız yapacağız. Birbirimizle çalışarak istihdamımızı arttıracağız. Maltepe de birçok yerde benzin istasyonları dahil birçok yer ile yapacağımız anlaşmalarla indirimler alacağız. Kongremize katılan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz”  dedi.

MASİAD Genel Kurulunda Maltepe Ak Parti ve Maltepe MHP’den bir ismin olmaması dikkat çekti.

Yeni yönetim ve Denetim Kurulu seçiminin ardından kongre sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAVUŞOĞLU, YENİDEN, MASİAD, BAŞKANI, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı