Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 00:26 Bu haber 751 kez okundu
 
Çavuşoğlu, Tablet Tüm Çocukların Hakkı
MASIAD'in her çocuğun tableti olsun diye başlattığı "uzaktan eğitime gönülden destek" kampanyasına katılan hayırseverler, 841 tableti ihtiyac sahibi çocuklara bağışladı
EĞİTİM Haberi
Çavuşoğlu, Tablet Tüm Çocukların Hakkı

(ASUMAN YAZICI/Hİ)

Maltepe Sanayici İşadamları Derneği MASİAD tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında, "Uzaktan Egitime Gönulden Destek" kampanyasında, Maltepe Milli Egitim Müdürlüğü'nün belirleyeceği ihtiyaç sahibi ögrencilere ulaştırılmak üzere, Haberde ImzaTv'nin medya sponsorluğundaki canlı yayına katılan hayırseverler tablet bağışında bulundular.

-MASIAD YONETICILERI ORNEK PROJEDE KOLLARI SIVAYIP BIR ILKE IMZA ATTILAR-

Esit ve kaliteli egitim adına imkanı olmayan,ihtiyaç sahibi 1500 ögrenci için kolları sıvayan MASIAD Başkanı Muhammet Çavuşoğlu,duzenledikleri 'Uzaktan Egitime Gönülden Destek' kampanyası için programda yaptığı konuşmada,"Pandemi başladığı süreçten itibaren derneğimiz sosyal sorumluluk bilinciyle' vefa sosyal destek gurubu' içerisinde görev alarak Maltepelilerle dayanısma örneği sergiledi.Pandemi nedeniyle uzaktan egitime gönülden destek vermek amacıyla ihtiyaç sahibi ögrencilere tablet destegi sunmak icin buradayız.Ben,yöneticilerimiz üyelerimiz ve hayirseverlerimizle online olarak kampanyamıza katılip destek olup 1500 ögrenciye tablet destegi sunacagiz.Adil olmayan esit olmayan bir durum gözlemlemesiyle yola çıktık.İlce milli egitim müdürlügümüzün bildirdigi sayi 800 civarında.Biz 1500 tableti hedefledik. Biz milletçe paylaşmayı ve dayanışmayı seven yapıya sahibiz.Kimsenin kuşkusu olmasin,hiçbir siyasi görüş,din,dil,mezhep, etnik köken baskısı olmadan,gercek ihtiyaç sahibini bulup teslim etmek tek gayemizdir.Bu tablet o çocugun hakkıdır."şeklinde konuştu. Kampanya başlamasıyla birlikte yöneticiler kolları sıvayıp telefonlara sarılıp adeta bağışcılardan tablet kapma yarışına girdiler

-MALTEPE BELEDIYE BASKANI ALİ KILIÇ MASIAD'I KUTLADI-

Haberde Imza Tv'nin medya sponsorluğundaki canlı yayına baglanıp tablet bağışında bulunan yardımseverlerin destegiyle milli egitimin verdiği sayi hedefi 800 geçildi. Maltepe Kaymakami Meftun Dallı'nın izinde olması nedeniyle katılamadığı kampanyaya Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, telefonla baglandı.Başkan Kılıç,"Oncelikle STK olarak öncülük ettiginiz bu hakkaniyetli calismanızı kutlarim. Maltepe'nin etkin bir sivil toplum kuruluşu oldugunuz biliniyor,dogru ve guzel çalışmalar yapıyorsunuz. Ayrıca Haberde imza tv ekibiyle birlikte Sevgi hanımı da kutluyorum, canlı yayınla destek verip kitlelere ulaştırdıkları için. Bu kampanyaya elimizden geldigince katkı sunacağım, yaninizda olacagim. Şahsım Ali Kılıç olarak 10 tane tablet sözü veriyorum. Biz üzerimize duşen neyse onu yapmaya hazırız.Maltepe Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve yerel medyasının yanındadır, bundan kuşkunuz olmasın çok guzel bir çalışma yapıyorsunuz.Önemli olan sivil toplum kuruluşlarının,yerel yonetimlerin biraraya gelmesi,hem sorunlari ortaya koymasi hemde çözüm önerisi sunup yaşadığımız kente, ilçesine katkı sunmasıdır. Bundan daha guzel birsey olamaz.Allah kolaylik versin"seklinde konuşup Maltepe Belediyesi'nin de her zaman bu tür sosyal sorumluluk projelerine katkı sunacağını sözlerine ekledi.

-841 TABLET BAGIŞI 2 SAATTE GERÇEKLEŞTİ-

2 saati aşan kampanyada hayırseverler 841 tablet bağışında bulundular. Ayrıca kampanyaya telefonla baglanıp bagısta bulunan ve cevresindekilerinde katkı sunmasıni sağlayan MHP Maltepe Ilçe Başkanı Ömer Lefzan'ın gayreti göz doldururken diger siyasi parti ilçe başkanlarının stk ların olmaması da gözlerden kaçmadı. MASIAD yonetim kurulu üyeleri yogun baglantilar kurup tablet bağışına katkı sunarken, eşleri de çocukları adına bagışta bulunup kampanyaya renk kattılar. Maltepespor'un yeni başkanı Mehmet Akarsu'da kampanyada hazır bulunup kampanyaya destek verdi. Programda en yuksek bagış, Maltepespor,Nihat Köymen ve Cemilusta tarafından gerçekleşti. 20 gün surecek kampanyaya katılmak isteyenler tanesi 800 lira olan tablet icin Vakifbank Maltepe Şubesi Maltepe Sanayici İşadamlari Dernegi IBAN TR 340001500158007312092906 hesaba bagış yapabilirler. Iletisim icin telefon numarası 05070040202. Bu kampanyadan faydalanmak isteyen cocuklar Maltepe Kaymakamlığı sosyal ısler Mudurlugune başvurabilecekler.Bu dogrultuda internet hizmeti sosyal yardımlaşma tarafından sağlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çavuşoğlu,, Tablet, Tüm, Çocukların, Hakkı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çavuşoğlu, Tablet Tüm Çocukların Hakkı
Çavuşoğlu, Tablet Tüm Çocukların Hakkı
Çavuşoğlu, Tablet Tüm Çocukların Hakkı
Çavuşoğlu, Tablet Tüm Çocukların Hakkı
Yorumlar
Haber Yazılımı