Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 03:37 Bu haber 1843 kez okundu
 
Baykan’dan ‘ karalama kampanyası’ başlatacaklar iddiası
Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Birlik ve Beraberlik Gecesi Milletvekillerinin, ilçe yöneticilerinin, partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Burada dikkat çeken bir konuşma yapan Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, “tuhaf gölgeler seziyoruz. Karalama kampanyası başlatacaklar “ iddiasında bulundu
SİYASET Haberi
Baykan’dan ‘ karalama kampanyası’ başlatacaklar iddiası

 

Maltepe AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Birlik ve Beraberlik Gecesi yerel seçim öncesinde salonu tıka basa dolduran Ak Partili ve MHP’lilerin gövde gösterisine dönüştü.
Maltepe Grand Vizyon Salon’da gerçekleşen geceye AK Parti İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya, Hulusi Şentürk ve Osman Boyraz’ın yanı sıra Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, Ak Parti Maltepe Eski İlçe Başkanları ve eski Belediye Başkanının yanı sıra meclis üyeleri, meclis üyesi adayları, yöneticiler,  her iki partinin kadın ve gençlik kolları başkanları, partililer ve mahalle teşkilatları katıldı.

 Yoğun katılımın gerçekleştiği yemekli toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci,   mülkiyet probleminin çözülme noktasına geldiğini ifade ederek başladığı konuşmasında; “Biz planları çıkardık, hükümetimiz kanun çıkardı,kanun dahilinde de Maltepe’de Mülkiyet problemi kalmayacak.Herkesin mülkiyet problemini çözeceğiz. Yine belediyecilik anlayışıyla Maltepe bir eğitim şehri, bir sağlık kültür şehri oluyor on numara beş yıldız bir yaşam alanı oluyor. Hani birileri diyor ya Martın sonu bahar evet Bahar’ın oğlu Binalı Yıldırım da istanbul’a geliyor şimdiden hayırlı olsun. Maltepe de Fetret devri bitiyor, bu fetret devrini de Maltepe’ye yakışan başkan Ahmet Baykan bitirecek” dedi.

Sırayla Ak Parti Maltepe  Kadın Kolları Başkanı Sevim Koçyiğit ve Gençlik Kolları Başkanı Serdar Denizmen de partililere seslendiler.
MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu yaptığı konuşmada; seçimlere beş kala şimdiye kadar Maltepe’de seçim kampanyası kapsamında her mahallede çalışmalar yaptıklarını, ziyarette bulunduklarını teveccühlerin yüksek olduğunu ifade etti.  

 Salona geldiğinde partililerin bulunduğu masalara giderek tek tek selamlaşan Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, , Maltepe’nin her sokağında, her caddesinde fedakarlıkta destansı  hizmetler yapan kıymetli teşkilat mensupları diyerek başlattığı selamlama  konuşmasından sonra  . salondaki kalabalığı  bir ressamın tablosuna benzeterek bir resim tablosuyla benzerleştirip, sözlerini kısa tutup şu satırlara yer verdi; “Bu eseri ortaya çıkaran ilçe başkanımıza geçmişten bugüne kadar görev yapmış bütün kardeşlerimize, teşkilat mensuplarımıza,  birikimiyle tecrübesiyle Maltepe ye değer katan Ahmet Baykan diyerek sözlerini tamamlayıp başka bir programa katılmak üzere toplantıdan ayrıldı.

MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, Maltepe seçime sayılı günlerin kaldığı vurgusuyla, Cumhur İttifakı olarak sahada gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı.

 Ak Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk toplantıda yaptığı konuşmada, Birlik beraberlik vurgusu yapıp seçim günü sandıklara sahip çıkılması için teşkilat mensuplarını uyanık olmaya çağırdı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, teşkilat mensupları arasında dolaşıp yaptığı konuşmasında, geçmiş dönemde Kağızman ve Sinop’ta ki oyla seçim kazanma ve kaybetmesinde oy önemine dikkat çekti. Kaya, seçimin finaline yaklaşıldığını, eş dost, komşu herkesin sandığa gitmesi noktasında ikna edilmesini, Orucun namazın kazası olduğunu ancak seçimin kazası olmadığını belirtip, seçmenlerin oy kullanmaya davet edilmesini istedi.

Kaya, bir çok projelerinin olduğunu, Maltepeli esnafı ziyareti noktasında esnafların iyi nabız tuttuğuna dikkat çekerek, ortak noktadaki yorumların  Maltepe’nin çok geri kaldığı şeklinde olduğunu söyledi.

Kaya Büyük İstanbul Mitinginin İstanbul’un geleceğini gösterdiğini,bu ülkenin geleceğini inşa edenlerin yeni bir yol haritası olduğunu söyleyip, “ bu muhteşem fotoğrafı taçlandıralım kazanan İstanbul, kazanan Maltepe olsun” diyerek meclis üyelerine de sahip çıkılmasını isteyip sözlerini bitirdi.

Son olarak söz alan Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, Maltepe Bizi çağırıyor diyerek başlattığı konuşmasında, “Türkiye’de siyaset analistlerinin Maltepe seçim sonuçlarını değerlendirmeli. Ehline emanet ayrımcılık, aldatılmak istemiyor. Seçmen kamu malına sahip çıkın diyor. Seçimi almış durumdayız. Son 5 gün sakın rehavete kapılmayın. Seçim günü çok önemli Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki stratejik alanındaki sahip çıkma. Bu iş tutanaklara bağlanana kadar herkes teyakkuzda olmalı.

-“TUHAF GÖLGELER HİSSEDİYORUZ KARALAMA KAMPANYASI HAZIRLIYORLAR”-

Bazı kötü niyetliler var.Tahrikler yapıyorlar, tuhaf gölgeler hissediyoruz. Sivil insiyatifi provoke eden anlayışlar var. Bu konuda hassas olun. Resmi elbiseyle gece gündüz pankartlarımızı kesiyorlar. Yakında kara çalacaklar. Allaha şükürler olsun ki,bize leke tutmaz.Sıradan bir seçim yaşanmıyor. Gölgeler seziyorum. Ajitasyon,provokasyon var.Karalama kampanyaları olacak. Bir dillendirsem sizin bile canınız sıkılır.Maltepe’ye hizmet için geldiğimizde kör kuruşun hesabını soracağız. Bugün Maltepe’de nurlu namuslu bir damar var. Bu duruş çok saygın bir duruştur. Maltepe’de de her anlamdaki siyasal bileşenler bizimle birlikte yürüyor. Biz ne için yürüyoruz. Hizmet etmekten başka -niyetimiz var mı?

-“MALTEPE SOSYAL VE SİYASİ MANADA GETTOLAŞTIRILMAYACAK”-

Maltepe’yi kent kültürü ile yöneteceğiz. Maltepe Sosyal ve siyasi manada gettolaştırılmayacak,.Basından takip etmeyenler gelse görse olağanüstü bir birliktelik yaşıyoruz.   Maltepeli kararını vermiş durumda ama yinede dikkat. Maltepeli bizlere tanıklık ediyor.Proje adamı değiliz, Maltepe’ye güneş doğuyor. Her Maltepeliye ışık tutuyorum.
İş barışını biz sağlarız,korkutamazsınız, ben eski bir belediyeciyim mesai yaptığımız arkadaşlarımıza selam vermemizi engelliyorlar. Kardeşçe duygular içindeyiz, çok gizli kahramanlarımız var. Nice emek verenler, görmediğimiz insanlar var. Herkese selam olsun.
Son beş gün azami gayretle sandıklara sahip çıkıyoruz. Son gün fedakarlığını esirgemeyin, benim bilgilerime güvenin. Sakın yorulduk demeyin.Yorgunluğu 1 Nisan’daki halayda giderelim. “ dedi.

Maltepe’ye planlanan 32 projenin sinevizyon gösterisinden sonra, Ak Partili bir grup gencin Ahmet Baykan için  uyarladıkları ayva çiçek açmış yaz mı gelecek şarkısı klibi salonda yoğun ilgi gördü.  Partililer toplantı sonunda milletvekilleri ve Başkan adayı Baykan ile resim çektirme sırasına girdi.   
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baykan’dan, ‘, karalama, kampanyası’, başlatacaklar, iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı