Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 04:14 Bu haber 3521 kez okundu
 
Albayrak'tan birlik beraberlik vurgusu
Maltepe Trabzonlular Derneği'nin yeni binasındaki geleneksel ilk iftarın konuğu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak oldu.
SİYASET Haberi
Albayrak'tan birlik beraberlik vurgusu

Geçtiğimiz günlerde dernek binasının açılışı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gerçekleştirilen Maltepe Trabzonlular Derneği tarafından yeni merkezde  düzenlenen ilk iftarın konuğu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ak Parti 1.Bölge 1. Sıra adayı Berat Albayrak oldu. 


Maltepe Trabzonlular Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Kamil Karabak, derneğin açılışından sonra ilk resmi etkinliği bakan Berat Albayrak’ın katılımıyla iftar programıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Trabzonlu hemşehrilerinin ciddi destekleriyle Trabzonlular Derneği’nin tesisinin hizmete açıldığını ifade ederek  Dernek binasının açılışındaki emeği geçenlere teşekkür eden Karabak, dernek binasının bütün dernek ve STK´lara açık olduğunu söyledi.  Daha sonra CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan ve MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu’da iftara katılanlara  selamlama konuşması yaptılar.

Kendisi de Trabzonlu olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak konuk olarak katıldığı iftar programında, önemli başlıklarla vurgu yaptığı konuşmasında birlik beraberlik mesajı verdi.  
-BU SEÇİM SEÇ BEGEN AL SEÇİMİ Mİ?-
Bakan Albayrak, Trabzonlulara yönelik olarak  ara sıra Trabzon lehçesi de katarak yaptığı konuşmasında "Trabzonlular Derneği siyaset üstündür. Burada siyaset konuşmayacağım. Çok kısa ve öz bir mesaj vereceğim. Bir sürü parti var. Seç beğen al. Ama bu seçim seç beğen al seçimi mi? Her geçen gün güçlenen birlik beraberlik ve kardeşlik dönemindeyiz. Tarihimizde hiçbir dönem bu kadar önemli olmadı. Son 15 seneye bakıldığında, yüreğinde zerre vicdanı olan herkes 15 sene önceki Türkiye ile bugünü karşılaştırır. Acaba darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye Suriye gibi mi olacaktı? Kurtlar sofrasının son kuzusu Türkiye mi yapılmaya çalışılıyor?  Ortadoğu da büyük bir kıyamet senaryosunun her geçen gün daha da tartışıldığı günümüzde Türkiye´nin önünde tek çıkar yolu var. Türkiye´nin  birliği ve beraberliği Kurtuluş Savaşı´ndan bu yana hiç bu kadar önemli olmadı" dedi.

Berat Albayrak, ülkemizin bulunduğu coğrafyaya dikkat çekip bölgeyi bölmek isteyenlerin karşısında güçlü kalan tek şeyin birlik ve beraberlik olduğunun altını çizdi. Ramazan’ın bereketinin kardeşlik ve dayanışmayı perçinlediğini ifade eden Albayrak, bu iftar programının da Türkiye’nin ihtiyacı olan birlik ve beraberliği yansıttığını söyledi.

“Bu tablo, aynı zamanda bu topraklarda bizi bir, diri ve güçlü yapan manevi iklimin de tablosudur.” diyen Albayrak, bunun Türkiye’yi geleceğe taşıyacağını dile getirdi.

-“DÜŞÜRÜLEMEYEN TEK KALE KARDEŞLİKTİR”-

Albayrak, bu coğrafyada yaşanan tüm süreçlerde bölgeyi ve ülkeyi fitnelerle parça parça bölmek isteyenlerin karşısında güçlü kalan tek şeyin birlik ve beraberlik olduğunun altını önemle çizerek çeşitli tarihi örneklerle dikkat çeken konuşmasında vatandaşlarıolup fitneye karşı uyanık olmaya çağırdı.

İftar Programına,Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanı sıra , Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı,Maltepe AK Parti ilçe başkanı Mehmet Erikçi Ak Partili yöneticiler, Ak Parti Maltepe kadın kolları başkanı Sevim Koçyiğit,meclis üyeleri, MHP Maltepe  ilçe Başkanı Mesut Kamburoğlu,CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan, Saadet Partisi Maltepe İlçe Başkanı Mustafa Akın,muhtarlar, STK yöneticileri,iş ve spor dünyasının yanı sıra gazeteciler katıldı.

Program sonunda Bakan Albayrak Maltepe Trabzonlular Derneğinin yeni bınasında incelemelerde bulundu.Ayrıca bakan Albayrakla bol bol hatıra foıtoğrafı çektirdiler.
Buradaki proğramını bitiren Albayrak, Maltepe orhangazi parkı'ndaki düzenlenen bir etkinlikte gençlerle buluştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Albayrak'tan, birlik, beraberlik, vurgusu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Albayrak'tan birlik beraberlik vurgusu
Albayrak'tan birlik beraberlik vurgusu
Albayrak'tan birlik beraberlik vurgusu
Albayrak'tan birlik beraberlik vurgusu
Albayrak'tan birlik beraberlik vurgusu
Yorumlar
Haber Yazılımı