Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 18:21 Bu haber 1990 kez okundu
 
Korkmaz Karaca'ya Teşekkür
Geçtiğimiz Haziran Ayında gündeme getirdiğimiz dere yataklarında bulunan ve kentsel dönüşüme gitmesi gereken binalarla ilgili imar sorunu Maltepe Belediyesi Meclis üyelerinin oy birliği ile geçerek İBB’ye gönderildi.
- Haberi
Korkmaz Karaca'ya Teşekkür


Geçtiğimiz Haziran Ayında gündeme getirdiğimiz dere yataklarında bulunan ve kentsel dönüşüme gitmesi gereken binalarla ilgili imar sorunu Maltepe Belediyesi Meclis üyelerinin oy birliği ile geçerek İBB’ye gönderildi.

Maltepe Küçükyalı Deresi yatağında bulunan Güçyen Sitesi Sakinleri Haberde İmza TV ile yaptıkları röportajda  sorunlarını dile getirmeleri üzerine  Maltepeli iş insanı ve Cumhurbaşkanlığı  Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca devreye girmişti.

Haberimizi İzleyen Korkmaz Karaca İlgili olan tüm görüşmeleri yaparak konunun hızlanmasını sağladı. Karaca, özellikle Ak Parti İBB meclis üyelerinin konuyla ilgilenmelerini sağladı. Yerel Yönetimlerden sorumlu Mustafa Demir, Maltepe imar komisyonu üyesi Kadem Ekşi ile görüşen ve İBB Ak Parti Grup Başkan vekili Tevfik Göksu’nun da konuya dahil olması üzerine yıllardır çözüm bekleyen dere yataklarına imar sorunu çözüm yoluna girdi.

Oy birliği ile geçti
CHP ve Ak Parti Maltepe Belediye Meclis üyelerinin İBB’den geri gelen ve yapılan revizyon ile özellikle Kastamonu da yaşanan sel felaketi de göz önüne alınarak dere yataklarında bulunan ve dönüşüm bekleyen binalar için oy birliği ile onay verdiler.

Dere yataklarında bulunan yaklaşık 300 binayı ilgilendiren ve İSKİ yönetmeliğine göre bodrum katlarında daire olmayacak şekilde onaylanan planın kısa sürede İBB den oy birliği ile çıkması  bekleniyor.

Korkmaz Karaca’ya Teşekkür
Maltepe Güçyen sitesi sakinleri ve yönetici Melek Çamlılar konuyla bizzat ilgilenen Korkmaz Karaca ve tüm meclis üyeleri ve konuyu gündeme taşıyan Haberde İmza TV'ye teşekkür ettiler.

Bizim Derdimiz Vatandaşımıza Hizmet etmek
Kendisinin de Maltepe’de doğup büyüdüğünü anne ve babasının halen Maltepe de oturduğunu ifade ederek, “Bu konular, mağduriyetler partiler üstüdür. Bizim görevimizde vatandaşın mağduriyetini gidermektir. Allah muhafaza yaşanması muhtemel bir depremde bu konudan dolayı yüzlerce vatandaşımız geceleri rahat uyuyamıyordu. İnşaallah kısa süre içinde tamamlanacak. Bu konuda kendileriyle irtibata geçtiğim Ak Parti yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Demir ve meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korkmaz, Karaca'ya, Teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı