Haber Detayı
30 Eylül 2021 - Perşembe 16:00 Bu haber 818 kez okundu
 
Aktunç: ABD ‘ye Gereken Cevap verilmiştir
MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım bir açıklama yaparak ABD Temsilciler Meclisi kararına tepki göstermişlerdi. İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç’ta Liderlerimizin açıklamalarına sonuna kadar katılıyoruz. ABD'ye gereken cevap verilmiştir.” dedi.
- Haberi
Aktunç:  ABD ‘ye Gereken Cevap verilmiştir

MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım bir açıklama yaparak ABD Temsilciler Meclisi kararına tepki göstermişlerdi. İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç’ta Liderlerimizin  açıklamalarına sonuna kadar katılıyoruz” dedi.

ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası’nın Temsilciler Meclisi’nde onaylanan metninde, “ Bozkurtlar/Ülkü Ocakları7nın bir terör örgütü olup olmadığı hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından bir rapor hazırlanmasını öngören bir   maddesinin yer alması Türkiye’de tepkilere neden olmuştu.

Başta MHP Lideri Devlet Bahçeli karara tepki göstererek;    Tasarının kabulü yalnızca skandal, yalnızca skolastik bir karar değil aynı şekilde Türkiye ye karşı takip edilen düşmanca politikaların bir parçasıdır. Milliyetçi-Ülkücü hareket önerge sahibiyle birlikte kararı ve oy verenleri lanetlemektedir” demişti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı  Ahmet Yiğit Yıldırım da “Çocukları terör eylemlerinde kullanan PKK/PYD/YPG’ye açıkça destek vererek silah ve teçhizat veren ABD yönetimi, geçmişte olduğu gibi bugün de savaşlarda ölen milyonlarca insanın sorumlusu, mazlumların gök kubbeyi inleten çığlıklarının ise en büyük sebebidir.

Bu yalın gerçeğe rağmen, ABD’nin terör örgütlerine kucak açarak onları himaye etmesi, ülkesinde FETÖ elebaşlarının cirit atması, samimiyetsizliğinin, pişkinliğinin ve iki yüzlülüğünün apaçık beyanıdır. PKK/PYD/YPG/FETÖ'yü koruyup, kollayan bir ülkenin neyine itibar edelim?

Sözde müttefik ABD’nin, Güney sınırımızda terör örgütleriyle neleri planladığına, Doğu Akdeniz’de karşımızda nasıl durduğuna, Batı Trakya'daki askeri yığınağa bakınca içi boşaltılmış, sütunları kırılmış bir hukuk ve demokrasi girdabında olduğunu açıkça idrak ediyoruz” sözlerinin yer aldığı bir metin yayınlamıştı.

ABD ‘ye Gereken Cevap verilmiştir
İstanbul Ülkü Ocakları başkanı Kazım Erdi Aktunç ise yapılan açıklamalara katıldıklarını belirterek, “MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yapmış oldukları açıklamaya bizde katılıyoruz  ABD ‘ye gereken cevap verilmiştir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aktunç:, , ABD, ‘ye, Gereken, Cevap, verilmiştir,
Yorumlar
Haber Yazılımı