Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 20:44 Bu haber 1831 kez okundu
 
“ Volki” den 750 gram Tümör çıkarıldı
Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Köpeği VOLKİ'nin boynunda ki 750 Gram Tümönü Operasyonla Aldı
SAĞLIK Haberi
 “ Volki” den 750 gram Tümör çıkarıldı

Maltepe Gülensu Mahallesi Menzil Sokak’ın köpeği ‘VOLKİ’ nin boyun kısmından 750 gramlık tümör çıkarıldı. Menzil Sokak esnafının gözdesi olan Volki bir süredir halsiz ve saldırgan tavırları ile dikkat çekti. Esnaflardan Yılmaz Volkan köpeğin boynunda bir şişlik olduğunu fark ederek Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne haber verdi.

 

Sokağa gelen ekipler VOLKİ’yi alarak Aydınevler de bulunan kliniğe götürdüler. Burada veteriner Hekimlerden  Aslan  Çelik ve Vedat  Keleş    tarafından yapılan ameliyat ile 750 gram tümör çıkarıldı. Veteriner Hekim Aslan Çelik  tümörün bulunduğu alanın yaraya dönüştüğünü belirterek yapılan başarılı operasyonun ardından Volki’nin şuan müşahede altında olduğunu belirterek, “Şuan bir metastaz görünmüyor. Bu da Volki’nin kısa bir süre içeresinde sağlığını yeniden kazanacağı demektir. Yaptığımız müdahaleler hayvanların hayatlarını kurtarıyor. Misket yutan bir kediye de yaptığımız bağırsak ameliyatı ile kediyi hayata döndürmüştük. Eğer operasyonlar yapılmasa hayvanlar çok kısa sürede hayatını kaybeder” dedi.

Sadece Kısırlaştırma Yapılmıyor

Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Fevzi Karaağaç ise klinikte ampute dahil  ameliyatların yapıldığını belirterek, “ Biz müdürlük olarak sadece sokakta ki hayvanları alıp kısırlaştırmıyoruz. Burada hayvanlara hastalıkları doğrultusunda operasyonlar da yapıyoruz. Bunların içiresinde ampute ameliyatlarımızda var. Sadece kırıklara acil müdahale harici bir şey yapamıyoruz. Onları da Tepeören’e naklediyoruz. Gerek burada gerek Tepeören’e gönderdiklerimiz hayvanları tedavileri tamamlandığında aldığımız alana bırakıyoruz. Şuan VOLKİ’de yapılan operasyon sonrası sağlığına kavuştuktan sonra sokağa götürülerek esnafa teslim edilecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “, Volki”, den, 750, gram, Tümör, çıkarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı