Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 18:11 Bu haber 1181 kez okundu
 
TASVİP ETMEDİĞİMİZ VE KINAYACAĞIMIZ BİR DURUMDUR
Maltepe Sanayici İşadamları Derneği Başkanı ve İşadamı Muhammet Çavuşoğlu, yaklaşık bir haftadan bu yana gündemde yer alan çöp konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
YAŞAM Haberi
TASVİP ETMEDİĞİMİZ VE KINAYACAĞIMIZ BİR DURUMDUR

Maltepe Sanayici İşadamları Derneği Başkanı ve İşadamı Muhammet Çavuşoğlu, yaklaşık bir haftadan bu yana gündemde yer alan çöp konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu " İş akdi feshedilen çalışanların sürekli devamsızlık yaptığı işe zamanında gelmediği ve üslerin emrine itaatsizlik ettiği bilgisi tarafıma kanıtları ile ulaştı. Bizlerde işvereniz sonuçta bu durum bizim ticarethanelerimizin başına gelse bizde o işçileri çıkarırız" dedi.

İşçi ve İşveren veya işveren ile Sendika arasında zaman zaman anlaşmazlık olabileceğini ancak sağduyulu olmak gerektiği vurgusu yaptı. Maltepe Sanayici İş adamları Derneği Başkanı ve İşadamı Muhammet Çavuşoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. " Yaklaşık bir haftadır konuşulan malum konu için bende bir şeyler söylemek isterim.İş akdi feshedilen çalışanların sürekli devamsızlık yaptığı işe zamanında gelmediği ve üslerin emrine itaatsizlik ettiği bilgisi tarafıma kanıtları ile ulaştı. Bizlerde işvereniz sonuçtu bu durum bizim ticarethanelerimizin başına gelse bizde o işçileri çıkarırız.

Sendika grev çağrısı yaptığında da bazı kişilerin işe çıkan kişileri aleni tehdit ettiği kayıtlarda mevcut. Bu durum hiç tasvip etmediğimiz ve kınayacağımız bir durumdur. Sendikaların da grev ile üyesi olan çalışanların haklarını aramaları tabi haklarıdır bunların hiç birinde sorun yok. Benim anlamadığım amaç ortak müşterek de buluşmak ise ve maksat temiz ve yaşanabilir bir Maltepe ise  belediye herhangi bir şekilde gerekirse taşeron kullanarak veya araç kiralayarak her nasıl ise çöpleri toplatmasında beis bir durumun olmamasıdır.

Bazı kişiler görüyorum Çöp dağlarının oluştuğunun resmini paylaşıp biz bunu hak etmiyoruz diyorlar ertesi günde bu çöpleri başkalarına toplatıyorlar diye başka resimler paylaşıyorlar bunu anlayabilmiş değilim .Burada sağduyulu olmak gerekir kanaatindeyim işçi ve işveren,işveren ve sendika arasında her zaman bu tarz anlaşmazlıklar olabilir ve gayet normaldir.

Umuyorum ki Maltepe'miz her sokağı ile tertemiz, işçi ve kurumları ile refah ve uyum içinde yaşanabilir bir belediye olur bizim Maltepe’den başka derdimiz yok ben yapılan işe bakarım bu duruma kesinlikle siyasi bakmıyorum ve bakmayacağım" şeklinde açıklama yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TASVİP, ETMEDİĞİMİZ, VE, KINAYACAĞIMIZ, BİR, DURUMDUR,
Yorumlar
Haber Yazılımı