İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bu Hizmet çok Dua Alır
Bu Hizmet çok Dua Alır
Gazeteciler
Gazeteciler
Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 17:41 Bu haber 2955 kez okundu
 
Tanısı Zor Konulan Ağrılara Çözüm: NÖRALTERAPİ
Mehmet Toprak Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı öğretim üyesi Dr. Özgür taşpınar Nöralterapi ile ağrılardan kurtulun diyerek, “ Muayene sonrası uygulanacak tedavi ile özellikle kronik ağrılarda, migrenlerde, boyun fıtıklarında, bel fıtıklarında kronik ağrıları olan ve genelde kadın hastalarda etkili bir alternatif tıptır” dedi.
SAĞLIK Haberi
Tanısı Zor  Konulan Ağrılara Çözüm: NÖRALTERAPİ

Kıbrıs Adakent Üniversitesi öğretim görevlisi Uzman Dr. Özgür Taşpınar Nöralterapi’nin enjeksiyonla uygulanam bir tedavi yöntemi olduğunu belirterek; “Tamamen doğal, hiçbir yan etkisi olmayan sadece küçük iğnelerle acıbadem özütünden elde edilen ilacı seruma katarak 4 oranında hastaya uyguladığımız bir işlemdir. Tedavi öncesi yaptığımız muayene sonucu belirlediğimiz vücudun belli noktalarına uygulanan bir tedavidir.

 

Tanısı Zor Konulan Ağrılarda Etken
Tedavide amaç iğne yapmak değil. Sinir sistemimizde bulunan aşırı uyarılmış nöronları, sinir hücrelerini, normal hale getirebilmek amacıyla yapmaktayız.
Günümüzde çeşitli dış uyarılarla vücudumuzun karşılaşmasından dolayı ağrı yanıtları, migren, huzursuz bacak sendromu gibi tanısı zor konulan ve nedeni belli olmayan, tedavisi normal modern tıpla karşılığı bulunamayan kronik durumlarda etkili bir tedavi biçimidir.

Nöralterapi’de vücudumuzda geçirmiş olduğumuz ameliyatlar, travmalar, olduğumuz aşılar, doğumdan itibaren başlayan bu stresler vücudumuzda çeşitli yanıtlara neden olmakta. Özellikle Türkiye’de moda haline gelen sezaryen, boyun fıtığı bel fıtığı gibi durumlardaki ameliyat skarları o bölgelerde dolaşım bozukluğuna sebep olmakta. Dolaşım bozukluğuyla beraber sinir iletiminde lenfatik akımda oluşan bozukluklara bağlı olarak tüm vücudun biyomekaniği biyolojisi bozulmaktadır. Buna bağlı olarak da ağrı yankıları ortaya çıkmakta. Sezaryen bölgesi üst gövdeyle alt ekstremite arasında bağlantının kesişim noktasında olduğundan dolayı tüm vücuttaki dolaşım özellikle sırt ağrıları omurga ağrıları artış göstermekte.

Hastaya Göre Tedavi
Nöralterapide tedaviden önce nöralterapinin özel bir muayenesi var. Doktor hastanın tiroitlerine, karın çevresine, kasık bölgesine, yara izleri, sezaryen, ameliyat skarlarını tek tek inceleyerek hastaya göre belli bir program hazırlamaktayız. Tedavimiz hastaya göre belirlenmektedir. Hastanın durumuna göre çeşitli noktalara enjeksiyon yapılmakta. Tedavimiz haftada bir, üç günde bir gibi periyotlarla hastanın durumuna, ateş durumuna, muayeneye göre üç günde bir, haftada bir olmak üzere en az 4-5 saat devam etmektedir. Tabi hastanın yoğunluğuna, kronikligine göre bu seanslar kısalıp uzayabilir. İlk 4-5 seans, hastalarımız genelde bize ağrı şikâyetleriyle başvurmakta bundan dolayı da ağrıya yönelik tedaviler uyguluyoruz. Ancak Nöralterapi detoks etkilerinden dolayı da kullanılmaktadır bu özellikleri de görülmektedir. Bu özellikleri kapsayacak şekilde yapıldığında 10 seansa kadar uzatabilmekteyiz. Burada bedene yönelik tedavi yapıldığından dolayı kalıcı olmaktadır. Tabii vücudumuza aldığımız bu uyaranlar devam ettiği sürece bu tip ağrıların devam ettiği de görülmekte. Bundan dolayı da hastaları senede bir tekrar muayeneye almaktayız” dedi.

Amacımız Hastaları Tedavi Etmek
Günümüzün özellikle teknolojik cihazları kullanımdan dolayı ağrıların arttığını belirten ancak hastaların tedavi yönüne bazı nedenlerden dolayı gitmeyi ertelediğini belirten Dr. Taşpınar; Biz doktorların öncelikle görevi hastaları tedavi etmektir. Bu nedenle gerektiği durumlarda alternatif tıp devreye giriyor. Toprak Hastanesi ve bizim bölümümüzde anlaşmalı kurumlarımız var. Hastalarımız diğer ödeme koşullarında da rahatlıkla gelebileceği bir fiyatlandırma söz konusudur. Bizim amacımız önce hastayı tedavi etmektir” dedi.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Tanısı, Zor, , Konulan, Ağrılara, Çözüm:, NÖRALTERAPİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı