Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 23:18 Bu haber 1434 kez okundu
 
Sevgi Deplasmanı Maltepe'den başlayacak
Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı kadın taraftarlar, Süper Lig”in 16. Haftasında oynanacak olan Fenerbahçe-Beşiktaş maçı öncesi “SEVGİ DEPLASMANI” nı Maltepe'den başlayacak.
SPOR Haberi
Sevgi Deplasmanı Maltepe'den başlayacak

 

Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı kadın taraftarlar, Süper Lig”in 16. Haftasında oynanacak olan Fenerbahçe-Beşiktaş maçı öncesi “SEVGİ DEPLASMANI” nı Maltepe'den başlayacak.

Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı kadın taraftarlar, futbol maçlarını sosyal sorumluluk projesi haline getirmek için elele verdi.Türkiye’de ilk defa 30 Kasım 2019 Cumartesi günü İzmir’de Göztepeli ve Fenerbahçeli kadınlar tarafından başlatılan ve Türkiye’deki bütün kadın taraftar gruplarına yayılması planlanan “SEVGİ DEPLASMANI” projesi Maltepe’de tanıtılacak.Süper Lig”in 16. Haftasında oynanacak olan Fenerbahçe-Beşiktaş maçı öncesi iki takımın kadın taraftarları “SEVGİ DEPLASMANI” projesi kapsamında bir araya gelecek.Fenerbahçeli İstişare Düşünce ve Eğitimciler Derneği 'ne bağlı Fenerbahçeli kadın taraftarların ev sahipliği yapacağı ve Beşiktaş Çarşı kadın taraftarların da desteklediği etkinlikte, Otizmli çocuklarımızın sorunlarına ve kadına şiddete dikkat çekilecek.


Maltepe Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 20 Aralık 2019 Cuma günü 20.30-22.00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinliğe, Maltepe Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yanı sıra Gülsuyuspor ve Avrasya Özel Çocuklar Spor Kulübü de destek verecek.Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı kadın taraftar temsilcilerinin konuşmalarıyla başlayacak programda; kadına şiddetin insan hayatındaki olumsuz etkilerini konu alan ve bu etkilere dair farkındalık bilincini sağlamayı hedefleyen “Sessiz Çığlık” isimli tiyatro oyunu sergilenecek.Ardından Avrasya Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği ve Avrasya Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesindeki Otizm Spektrum tanılı bireylerden oluşan ritim ve perküsyon grubunun sahne performansı izlenecek.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sevgi, Deplasmanı, Maltepe'den, başlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı