İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 14:48 Bu haber 1520 kez okundu
 
Sancaktepe Belediye Başkanından Açıklama
Birkaç gün önce Sancaktepe Belediyesinde yaşanan rüşvet olayından dolayı başkan Av. Şeyma Döğücü tarafından sosyal medya üzerinden açıklama yapıldı.
BELEDİYELER Haberi
Sancaktepe Belediye Başkanından Açıklama

Birkaç gün önce Sancaktepe Belediyesinde yaşanan rüşvet olayından dolayı  başkan Av. Şeyma Döğücü tarafından sosyal medya üzerinden açıklama yapıldı.

Başkan Döğücü  Belediyede işi olan vatandaşlardan haksız kazanç elde ederek görevini kötüye kullanan bir personelin  emniyet güçleri tarafından suçüstü yakalandığını belirtti. Başkan açıklamasında göreve  geldiği ilk  günden itibaren söylem ve uygulama ile çalışmalarında siyasi etik normlarına ve mensubu olduğu siyasi çizginin değerlerine sadık kalarak yolsuzluk ve haksızlıkla mücadele ettiğini belirterek şöyle devam etti:  

"Geçtiğimiz günlerde belediyemiz içinde maalesef menfi bir olay vuku buldu. Bir personelimiz hakkında aldığımız ihbarı devletimizin ilgili kurumlarıyla paylaştık. Koordineli şekilde yürüttüğümüz istihbarat ve teknik takip işlemlerinin ardından bir personelimizin, hizmet etmekle yükümlü olduğu vatandaşlarımızdan haksız kazanç elde etmek suretiyle görevi kötüye kullandığını tespit ettik. Görevini kötüye kullanırken, emniyet birimlerimizin suçüstü yakaladığı bu şahıs, adalete teslim edilmiş ve tutuklanmıştır. Kurumumuzla ilişiğinin ivedilikle kesilmesi hususunda da resmi işlemler süratle devam etmekte ve bizzat tarafımdan kontrol edilmektedir."

Bu menfi olayın ardından benzer vakaların yaşanmaması için kontrol ve denetimlerin devam edeceğini belirten Döğücü, "Siz değerli vatandaşlarımızdan ricam şudur; bu tarz konularla ilgili yaşanmasını istemediğimiz bir durumla karşılaşırsanız lütfen bizi bilgilendiriniz. Bugün olduğu gibi gereğini yine hukuk dairesinde yapar ve takibini sağlarım." Dedi.

Başkan Döğücü  yaşanan  süreçte birlikte çalışarak adaletin yerini bulmasını sağlayan emniyet ve yargı mensuplarına teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sancaktepe, Belediye, Başkanından, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı