Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 11:32 Bu haber 329 kez okundu
 
Sancaktepe Alaaddinoğlu Camii’nin Temeli Törenle Atıldı
Geçtiğimiz eylül ayında merkez üssü Silivri’de meydana gelen depremde ağır hasar görmesi nedeniyle Sancaktepe Belediyesi tarafından yıkılan İnönü Mahallesi’nde bulunan Alaaddinoğlu Camii’nin temel atma töreni Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü’nün katılımıyla gerçekleşti.
BELEDİYELER Haberi
Sancaktepe Alaaddinoğlu Camii’nin Temeli Törenle Atıldı

Geçtiğimiz eylül ayında merkez üssü Silivri’de  meydana gelen depremde ağır hasar görmesi nedeniyle Sancaktepe Belediyesi tarafından  yıkılan İnönü Mahallesi’nde bulunan Alaaddinoğlu Camii’nin temel atma töreni Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü’nün katılımıyla gerçekleşti.

16 Haziran Salı günü gerçekleşen temel atma törenine Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü’nün yanısıra Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, AK Parti Sancaktepe ilçe Başkanı Adil Kandemir, Milliyetçi Hareket Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu, Sancaktepe Müftüsü Muammer Turan, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi parti temsilcileri,Sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Müftüsü Muammer Turan’ın okuduğu Kuran tilaveti ile başlayan programda söz alan Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü yaptığı konuşmada “Dinine, milli ve manevi değerlerine sahip, kendi öz benliğine sahip çıkacak nesilleri yetiştirmede camilerimizin rolü büyüktür. Camilerimizin hizmete girmesi adına gereken ne varsa yerine getirmeye ayrı bir hassasiyet göstermekteyiz. Camilerimiz tarih boyunca hem ibadet için kullanılmış hem de insanları eğitmek için kullanılmıştır.Geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul’da merkez üssü Silivri’de  meydan gelen deprem sonrası ağır hasar gören Alaaddinoğlu  caminin yapım aşamasında destek ve katkısını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan Protokol konuşmalarının ardından Sancaktepe Müftüsü Muammer Turan’ın  yaptığı duadan sonra Başkan Av.Şeyma Döğücü ve  protokol butona basarak temele ilk harcı döktüler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sancaktepe, Alaaddinoğlu, Camii’nin, Temeli, Törenle, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı