Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 17:00 Bu haber 2501 kez okundu
 
Saha Yoksa Çayır Var
Maltepe Orhangazi Parkı içerisinde bulunan Spor tesisinden faydalanamayan spor kulüpleri sahil çayırda idman yapıyorlar.
- Haberi
Saha Yoksa Çayır Var

Cevizli Kültür Spor Kulübü Maltepe Orhangazi Şehir Parkında bulunan çayırlarda idman yapıyor. Spor tesislerinden faydalanmak isteyen birçok amatör spor kulüplerinin talepleri karşılık görmezken  bazı kulüplerin antrenmanlarını burada yapması dikkatlerden kaçmıyor.

Cevizli  Kültür Spor Kulübü teknik hocaları topçular ve aileleri ile parkın çayırlarında idman yaparak sezona hazırlanıyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz Cevizli Kültür Spor Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Göktaş,  Maltepe Orhangazi Parkı içerisinde bulunan Spor tesislerinde hiçbir şeyin net olmadığını belirterek; “Ne olacağı ile ilgili soru işaretleri mevcut. Büyük saha organizasyon dolayısıyla kulüplere kapalı. Küçük sahalarda  ise yer yok diyorlar. Durum böyle olunca bizde mecburen çayırda çalışıyoruz.

İyi Bir organizasyon Çözüm Getirir
Görüldüğü üzere bu tesislere amatör spor kulüplerinin çok büyük ihtiyacı var. İstediğine antrenman yaptırıp diğerlerine uzaktan baktıramazsın. Bu tavır vicdana aykırı her şeyden önce.  Çözüm gerçekten isteniyorsa iyi bir organizasyonla gerçekleşir. Büyük saha ve küçük sahaların iyi bir çözüm organizasyonuyla herkese yeter. Bu sahaların atletizme açılacağı gibi bir söylenti var. Atletizm pisti dışarı taşınabilir.  Yani tel örgüler içeri alınabilir.  Baktığımız zaman birçok kulübün idman yaptığını görüyoruz.  Biz de idmanlarımızı dışarıda çayırlarda yapıyoruz. Bizim amacımız Türk Futboluna iyi topçular yetiştirmek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saha, Yoksa, Çayır, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı