Haber Detayı
19 Haziran 2018 - Salı 18:00 Bu haber 1510 kez okundu
 
Mustafa Ataş MASİAD’ı Ziyaret Etti
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Sanayici ve İşadamları Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Merkezi’nde düzenlenen toplantıda üyeler ile bir araya gelen Ataş, yaklaşan seçimler ile ilgili ve genel siyaset ile ilgili bilgiler verdi.
YAŞAM Haberi
Mustafa Ataş MASİAD’ı Ziyaret Etti

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Sanayici ve İşadamları Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Merkezi’nde düzenlenen toplantıda üyeler ile bir araya gelen Ataş, yaklaşan seçimler ile ilgili ve  genel siyaset ile ilgili bilgiler verdi.

Programın açılış konuşmasını yapan MASİAD Başkanı Cem Karatepe konuşmasında “Böylesine önemli bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ederim. Parti olarak da başkanımız Mehmet Erikçi her daim yanımızda olduğunu bir kez daha belli ettiler. İlçe olarak parti ve STK olarak arkadaşlar ile hep birlikte dirsek temasında belli projelerde öne çıkıyoruz. Bundan dolayı da son derece mutluyuz. Derneğimiz  adına teşekkür ediyorum.

Sizlerin de bildiği üzere bölgemiz sanayi oraklı bir bölge değil. B sınıfı olarak nitelendirilen KOBİ’leriz Sanayileşme ile ilgili büyük alanlarımız yok. Ondan dolayı bizler kafecilik, inşatçılık yapmaktayız. Aramızda konuştuğumuzda ciddi sorunlarımız olduğunu zaman zaman dile getiriyoruz. Evrak işlerinin ağırlığından dolayı ve prosedürlerin çok oluşundan dolayı işlerimiz büyük oranda aksamakta. Belediyelerde de işlerimiz büyük oranda takılmakta. Burada bulunan iş adamlarımızın da sizlere bu sorunlardan bahsederek çözüm noktasında istişare etmek isteriz” dedi.   

MASİAD başkanı Cem Karatepe’nin konuşmasının ardından konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş şu ifadelere yer verdi. “Bugün bizleri burada kabul ettiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Maltepe’ye kampanya süresi içerisinde üçüncü defadır çalışmalara katılıyorum. Öncelikle işlerinizde sizlere başarılan diliyorum. Doğduğumuz yerde doymadığımız için İstanbul gibi büyük bir şehre geldik ve burada hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. 

STK’ların görevleri ülkenin ekonomisine, kalkınmasına ve gelişmesine Siyasetçiler noktasında yasal düzenlemelere katkı sağlamaktır. Bunun yanı sıra üyelerinin yaşam standartlarını yükseltmek için projeler üretmektir. Ülkenin kalkınmasında siyasetçiler kadar STK’larda sorumluluk üstlenmesi gerekir. Yapılan bir yanlış varsa müdahale etmesi ve güzelliklere de katkı sunması gerekir.

Hepimiz aynı gemide yer alan insanlarız, bu gemi zarar görürse hepimiz zarar görürüz. Dolayısıyla hepimizin ortak değerlerimiz noktasında kaktı sunmak gibi sorumluluklarımız vardır. Aksi bir durumda birbirimiz ile didişmekten geleceğe doğru bir yol almakta zorlanırız. İktidarda olduğumuz süre içiresinde ülkenin gelişimi konusunda katkı sunan tüm STK’larımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.    
 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Mustafa, Ataş, MASİAD’ı, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı