Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 16:55 Bu haber 12764 kez okundu
 
MUHAMMED ÇAVUŞOĞLU MASİAD BAŞKANI OLDU
Maltepe Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) 10. Olağan Genel Kurulu Yapıldı. Yapılan Kongrede İşadamı Muhammed Çavuşoğlu seçildi.
YAŞAM Haberi
MUHAMMED ÇAVUŞOĞLU MASİAD BAŞKANI OLDU

Maltepe Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) 10. Olağan Genel Kurulu Yapıldı. Yapılan Kongrede İşadamı Muhammed Çavuşoğlu seçildi.Divan Başkanlığı'nı Halil Öner Eyüpoğlu'nun yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Önceki dönem hesapları ve icraatlarının ibra edilmesinin ardından tek liste olarak girilen kongrede İşadamı Muhammed Çavuşoğlu yapılan oylama sonucunda başkan olarak seçildi.

Söz alan Divan Başkanı Halil Öner Eyüpoğlu, uzun süre başkanlık görevini yürüten İlhan Özüpekoğlu'nun onursal başkan olarak seçilmesi teklifini dile getirdi. Yapılan oylamada ise İlhan Özüpekoğlu MASİAD'ın onursal başkanı olarak seçildi.

Yapılan seçimin ardından ilk konuşmasını gerçekleştiren MASİAD Başkanı Muhammed Çavuşoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi. " Bizler MASİAD ailesi olarak evet bir STK'yız. Fakat eklemek isterim ki biz ayrı zamanda iktisadi bir sivil toplum kuruluşuyuz. Yani burada hem sosyalleşme hem hedef ve cirolarımızı yükletme hem de istihdamımızı arttırmak için bulunuyoruz.

Bizler enerjimizi birliğimizden ve birbirimize olan sadakatimizinden alıyoruz. Bu inançla da diyoruz ki biz Maltepe'nin, gelecekte ise belki di Marmara'nın bir gücü olacağız. Bu vesile ile kadim ve gönüllü yürüyüşümüzde MASİAD Kurucu başkanımız İlker Yürekli Beyefendiye, uzun dönem başarıları ile adından söz ettiren efsane başkanımız İlhan Özüpekoğlu'na ve görevi devraldığım arkadaşım, dostum Cem Karatepe'ye ve en yeni üyemize kadar bize destek veren gönülleri ile yüreklerini ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile vefat eden eski üyelerimize de Allah'tan Rahmet Diliyorum. Yeni dönemde aramıza katılan bizler ile omuz omuza çalışacak tüm arkadaşlara da hoş geldiniz diyorum tekrardan. MASİAD olarak şunları ifade etmek isterim. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımızda güzel bir heyecan var. Bunu daha önce kiz birebir konuşmalarda bu elektriği aldım. Bizler MASİAD ailesi olarak yöresel bir STK'yız fakat bunu şunu eklemek istiyorum. Biz aynı zamanda iktisadi bir STK'yız. Burada ki hedefimiz istihdamımızı arttırmak ve faydalı olmak için buradayız. STK dediğimiz zaman illaki hayır işlerine koşacak veya sosyal sorumluluk projeleri ile adlandırmak istemiyorum.  Burada gerekirse her türlü ticaretimiz, her türlü istihdamımız ve her türlü iş birliğimizin bu çatı altında konuşulmasını ve güzel ticaretler yapılmasını istiyorum.

İçimizde sektörel bazda gerçekten konusunda üstad duayen diyebileceğimiz çok saygın dostlarımız var. Bu kişiler ile bilgi alışverişleri yapacağız.  Heipimiz işveriniz SGK primleri konusunda, iş kazaları hakkında, KOSGEP, hibe, Uygun kredi , Devlet Desteği ve bunların her sektöre dağılımı ve kullanım şeklinde kapsamlı bilgileri birbirimiz ile paylaşacağımızı düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

MASİAD YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Muhammed Çavuşoğlu (BAŞKAN)
Ercan Ateş
Azmihan Selvi
Alp Özüpekoğlu
Kurtaran Sonay
Hüseyin Kalkan
Erdi Akşen
Metin Kalkışım
Ercan Gümüş
Zeynettin Aydın
Barış Çavuşoğlu
Levent Ciner
Celalettin Kırboz Bozalıoğlu
Burak Yaygın
Yusuf Yıldız
Metin Bulut
Cevdet Abdikoğlu
Şahin Gürz
Sercan Uğurlu
Mehmet Ali Doğanyiğit

DENETİM KURULU
Halil Öner Eyüpoğlu
Mehmet Mikdat Erol
Abdullah Özdemir

DİSİPLİN KURULU
Kadir Kal
Mehmet Erdoğan
Serkan Kapıkıran


 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: MUHAMMED, ÇAVUŞOĞLU, MASİAD, BAŞKANI, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı