Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 16:02 Bu haber 891 kez okundu
 
Misyonerler Haber Sitesi Reklamlarında
Türkiye’nin ilklerinden olan ve binlerce takipçisi olan Mynet haber sitesinde haber aralarına konulan reklamlardan biri. “Nasıl Hristiyan olunur” Bir web sitesinin tanıtımı adı altında misyonerlik çalışması yapılıyor.
YAŞAM Haberi
Misyonerler Haber Sitesi Reklamlarında

Türkiye’nin ilklerinden olan ve binlerce takipçisi olan Mynet haber sitesinde haber aralarına konulan reklamlardan biri. “Nasıl Hıristiyan olunur” Bir web sitesinin tanıtımı adı altında misyonerlik çalışması yapılıyor.

Bir Müslüman olarak ilk etapta yanlış mı okuyorum diye bir daha bakıyorsunuz. Hayır doğru. Aleni misyonerlik çalışması yapılan bu siteye tepkiler oluştu.

Tanıtımı yapılan siteyi bir gazeteci olarak inceledim. Sitede bir başlık. Kutsal Kitap: “ Zebur Tevrat ve İncil” yer almış. Kur’an-ı Kerim’in adı yok.

Sitede o kadar çok başlık var ki. Bu anlamsız başlıkları okurken tepkiniz büyüyor.

Sokaklarda gördüğümüz misyonerler artık sosyal medyada da boy göstererek adeta gençlerimizin beynini yıkamak için her yolu denemeye başlamışlar.

Avrupa ve veya ABD’de bir haber sitesine Nasıl Müslüman olunur diye bir reklam koyabilir misiniz?

Popüler Kültür adı altında insanları özellikle gençleri İslamiyet’ten uzaklaştırmak için, İslam Dinine uzak dizilerle evlerimize kadar girenler şimdi bu çalışmaları geniş bir alana yayarak özellikle gençlerimizin kafasını karıştırıyorlar.

Eminim bu reklamlar ilgili merciler tarafından da görülüp gereken çalışmalar yapılıyordur.

Tüm dünya da İslamiyet= Terörizm algısı yaratmaya çalışanlar Müslüman ülkelerinde yaptıkları bu çalışmalarla insanları İslamiyet’ten soğutma çabası içerisindeler.

Özellikle gençlerin yurt dışı merakı üzerinden çalışmalar yürüten misyonerler her yönden çalışmalarını sürdürüyorlar.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Misyonerler, Haber, Sitesi, Reklamlarında,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Misyonerler Haber Sitesi Reklamlarında
Misyonerler Haber Sitesi Reklamlarında
Yorumlar
Haber Yazılımı