Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 17:41 Bu haber 306 kez okundu
 
MHP'liler Maltepe'deki geleneksel iftarda buluştu
MHP Maltepe İlçe Başkanlığı'nın geleneksel iftarı yogun katılımla gerçekleşti.
SİYASET Haberi
MHP'liler  Maltepe'deki geleneksel iftarda buluştu

.
 İftara katılan MHP İstanbul milletvekilleri MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, ve Bülent Karataş burada davetlilere seslenip, 23 Haziran'daki IBB secimlerine yönelik açıklamalarda bulundular

 

  Maltepe Askerlik Şubesi’nin karşı alanında gerçekleşen geleneksel iftara  istanbul milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, BBP Maltepe İlçe Başkanı Tahsin Koç, MHP Maltepe teşkilatı, muhtarlar, belediye meclis üyeleri,STK temsilcileri, gaziler ve şehit aileleri katıldı.   Iftar öncesi Tarihi Osmanlı Mehteran Derneği’nin Mehteran gösterisi ile mehter marslari çalındı.  Açılış konuşmasını yapan MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, geleneksel iftar organizasyonuna katılanlara  teşekkür etti. AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci, iftara gelen herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlayıp,  IBB 23 Haziran seçimını ”Demokrasi Bayramı” olarak kutlayacaklarını ifade etti.

 Kendisi de bir Maltepeli olan MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, Maltepeliler ile birlikte iftarda bulusmaktan  mutlu olduğunu söyledi.
31 Mart’ta haksızlıklar yaşadıklarını belirten Karataş, 23 Haziran’da Maltepelilerin üzerine büyük bir sorumluluk düştüğünü hatırlattı. Karataş, “İstanbul’da yıldırım çakacak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım olacak.” diyerek  katılımcıların kadir gecesini ve yaklasan Ramazan Bayramını kutladı.

Yönter: “Zillet kaybedecek millet kazanacak”

 Son olarak söz alan MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter coşku içinde yaptığı konuşmasında, “31 Mart’ta hakkımız yendi. Bizim olan bir seçim, ayak oyunları ile elimizden alındı.” ifadelerini kullandı. Maltepe’de itiraz ettiklerini söylerken, sandıkta oyları koruyan ilçe teşkilatına da teşekkür etti. Maltepe’de alamadıkları seçime yönelik ise Yönter, bunu 23 Haziran’da telafi edeceklerini belirtti. Sözlerine Maltepe üzerinden devam eden  Yönter, “Bir gün Maltepe’de mutlaka üç hilal bayrak dalgalanacak. Buna inanıyoruz,başaracağız” dedi.

23 Haziran’ı tarihi bir süreç olarak belirten Yönter, 31 Mart’ta yapılan seçimler gibi olmayacağını dile getirdi. Cumhur İttifakı’nın onuru için var olduklarını, ayrıca 23 Haziran seçimlerine yönelik, “Zillet kaybedecek, Millet kazanacak.” ifadelerini kullandı. Yenilenen 23 Haziran seçimleri için etkili bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Yönter, “Maltepe’nin kaderi Kandil’de belirlenemez. İstanbul’un kaderi Kandil’den çizilemez. İstanbul’a Washington’dan söz geçiremezler. İstanbul’a Almanya’dan, İngiltere’den, Yunanistan’dan diğer ülkelerden parmak sallayarak, gelecek çizilemez " diyerek İstanbul’un geleceğinin Cumhur Ittifakında olduğunu söyleyip sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP'liler, , Maltepe'deki, geleneksel, iftarda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı