Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 14:51 Bu haber 1256 kez okundu
 
MASK CHP'lileri konuk etti
MASK'ın yerel seçim atmosferine yönelik başlattığı amatör spor kulüplerinin sorunlara çözüm getirilmesi talebiyle başlattığı toplantıların ikincisi CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan ve ekibinin konuk edilmesiyle gerçekleşti. Siyasi partilerin seçim manifestosunda yer almak istediklerini ifade eden MASK Başkanı B.Behram Kaçar, sorunlara acil çözümler getirilmesi noktasında siyasilere seslenmeye devam edeceklerini belirtti.
SPOR Haberi
MASK CHP'lileri konuk etti

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği (MASK), CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan ve yöneticilerini Maltepe’de  amatör spor camiasının sorunlarının çözümlenmesi noktasında taleplerini dile getirmek amacıyla Maltepe Sahil’de bulunan Tesadüf Kafe’de  konuk  etti .Toplantıya eski MASK başkanı ve CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Koca’da eşlik etti.Kahvaltılı organizasyon düzenleyen Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği(MASK), geçtiğimiz günlerde düzenledikleri toplantıda Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi ve ekibini konuk etmişti.İkinci toplantıyı CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan ve ekibini konuk ederek gerçekleştirdi.

 

Tesadüf Cafe’de gerçekleşen toplantıda , MASK Başkanı Behram Kaçar,: “CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan’ı ve yönetim kurulunu ağırlamaktan onur duyuyoruz. Maltepe’de faaliyet gösteren 23 tane amatör spor kulübünün sorunlarını, çözümlerini ve taleplerini ileteceğiz, çünkü siyaset bizim çözüm noktamız.”

“Siyasi Partilere Eşit Uzaklıktayız”
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a desteğinden dolayı teşekkür eden Kaçar, “Bunun geliştirilerek devam etmesini istiyoruz.” Dedi.Türkiye’de ki amatör spor kulüplerinin sorunlarının büyük olduğunu hatırlattıktan sonra “Biz, amatör spor kulüpleri olarak tüm siyasi partilere eşit uzaklıktayız, aynı yakınlıktayız.” Şeklinde durumu ifade eden Kaçar, sözü CHP İlçe Başkanı Engin Özkan’a bıraktı.
“Belediye Elinden Geleni Yapıyor”
Belediye başkanlarımızın kulüplere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan parti olarak memnuniyet duyduklarını ifade ederek  sözlerini sürdüren CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan, belediyenin kıt kaynakları bulunduğunu ve bununla beraber elinden geldiğince amatör spor kulüplerine destek vermeye çalıştığını,Maltepe’nin zenginliklerini belirterek kurum ve kuruluşların amatör spora destek vermesinin gerektiğinin altını çizdi.
“ Spor Sadece Futbol değil”
“9 Kilometre sahili olan bir ilçede yaşıyoruz. Tepelerde de ormanlar var. Yeşil ve mavinin arasında sıkışmış bir ilçedeyiz. Ama bu deniz ve orman kısmını yaşayamıyoruz maalesef.” şeklinde sözlerine devam eden Özkan, Maltepe’de yapılan spor dallarının daha da arttırılması gerektiğine değindikten sonra sadece futbolun yapılması konusunun daha önemli şekilde görüşülmesi gerektiğini dile getirdi.
Spor salonu olmayan okullar sebebiyle eğitim ve sporun paralel şekilde ilerlemediğini ifade eden Engin Özkan, “Eskiden TRT’de gösterirlerdi, eskrim yapılırdı. Şimdi bunları unuttuk.” Diyerek futbol dışındaki spor branşlarına da verdiği önemi dile getirdi.
Özkan’dan Özeleştiri
Biz ne yazık ki kulüplerimize sahip çıkmıyoruz, maçlarına gitmiyoruz. Bir siyasetçi olarak özeleştiri yapıyorum. Bu hepimizin sorunu, sporu hayatımızın bir parçası haline getirmek zorundayız.” Diyerek şahsi özeleştirisini yapan CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan, tüm siyasi partiler olarak Maltepe’de Milli Eğitim ile beraber ortak projeler yapmak istediğini dile getirdi.

“Süreyya Paşa Vakfı’nda spora  destek gözden geçirilmeli”
Özkan,”Süreyya Paşa’nın mirası Süreyyapaşa Vakfı Maltepelilere spor sağlık ve çevre desteği amaçlı bir vakıftır. Sahildeki Migros’un bulunduğu alan Süreyya Paşa Vakfı’na aittir. Yıllar önce o zamanın şartlarında gerçekleşen sözleşmenin yeniden yapılanmasıyla Maltepe spor camiasına katkıda bulunulması gerekmektedir. Ayrıca Maltepe Spor’a ait olan tesislerden de kulübe pay artırımı yapılmalıdır”dedi.

Uzun yıllar MASK Başkanlığı yapan  ve  CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olan eski Başkan Hüseyin Koca,amatör spor kulüplerinin sıkıntılarının büyük olduğunu,sorunlarını bildiklerini çözüm noktasında çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

Daha sonra söz alan amatör spor kulüp başkanları CHP İlçe Başkanı Engin Özkan’a sorun ve taleplerini ilettiler..

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASK, CHP'lileri, konuk, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı