Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 15:05 Bu haber 1628 kez okundu
 
"Maltepe Spor Akademisi"
Almanya’nın en önemli spor okullarından olan Köln Spor Akademisi aralarında Türkiye'nin de olduğu dünyanın birçok ülkesinde bulunan spor öğrencisinin hayallerini süslüyor.
SPOR Haberi

Almanya’nın en önemli spor okullarından olan Köln Spor Akademisi aralarında Türkiye'nin de olduğu dünyanın birçok ülkesinde bulunan spor öğrencisinin hayallerini süslüyor. BESYO (Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu) mezunu öğrenciler yüksek lisanslarını yapabilmek için yurt dışında okul arıyor. Okul, spor konusunda eğitim verip sertifika ve diplomaları vermesinin yanı sıra birçok spor kulübünün kamp yapabilmesi için konumlandırılmış. Spor akademisinde birçok üniversitede yer alıyor. Spor eğitimini alan sporcu aynı zamanda mesleki anlamda okulunu da okuyarak geleceğini de garanti altına alıyor.

Maltepe Spor Akademisi
Maltepe’de bu okulun kurulabileceği bir alan da var. Ritim İstanbul’un bulunduğu alanda Maltepe Belediyesinin 12.5 İBB’nin 12.5 dönümlük bir arazisi var. Bu alana kurulacak Kapsamlı "Maltepe  Spor Akademisi"  ve spor kulüplerinin yapacağı kamplar için inşa edilecek otel  Maltepe’ye hak ettiği değeri verir diye düşünüyorum.

Uzun yıllar Almanya'da yaşayan ve gazetecilik yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın bu öneriye sıcak bakacağını düşünüyorum. Çünkü kendisi bu güne kadar Maltepe’de amatör spor kulüplerine tesis noktasında elinden gelen desteği vermiş bir yöneticidir. Maltepe Spor Akademisi veya Maltepe Spor Üniversitesi için oluşturulacak bir ekiple böyle bir kampüs spor noktasında Maltepe ye artı değer kazandırdığı gibi binlerce genç eğitimlerini tamamlayarak Türk Sporuna katkı sağlayacaktır.

Örneğini vermiş olduğumuz Köln Spor Akademisi tanıtımını şöyle yapmış. “ Almanya’nın tek spor üniversitesi”

Almanya’nın in tek Spor Üniversitesi olan Alman Spor Üniversitesi Köln, kendi alanında yetiştirdiği akademisyenlerle de bu alanda Dünya’nın önde gelen Spor akademilerinden birisidir. Hemen hemen bütün spor dallarında bilimsel bir eğitim metodu sunan Köln Spor Üniversitesine sadece Almanya’dan değil Dünya’nın değişik bölgelerinden birçok sporcu ve eğitmen ilgi göstermektedir. I. Dünya savaşının n hemen akabinde, 1946 yılında kurulan Köln Spor Üniversitesinde 6000 civarı öğrenci kayıtlıdır. 21 farklı bölümde eğitim vermektedir.


Sonuç olarak Maltepe’de ki bu alan için Maltepe Belediye Meclisinde grubu bulunan partililerde zaman zaman bu alanın spor alanı olarak kullanılması gerektiğini ifade ediyorlardı.

Maltepe'de  de İBB ve Maltepe Belediyesi'ne ait 25 Dönüm arazi üzerinde bahsetmiş olduğumuz "Maltepe Spor Akademisi" projesinin İBB öncülüğünde yapılarak Maltepe'ye ve tüm İstanbul'a kazandırılabileceği düşüncesindeyiz. Böyle bir proje ile daha bilimsel ve teknik alanda spor adamları yetiştirme imkânı olacaktır.

 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: "Maltepe, , Spor, Akademisi", , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı