Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 18:19 Bu haber 896 kez okundu
 
MALTEPE'DE MEVLİT ŞEKERİ KRİZİ
Tüm Yurtta olduğu gibi Maltepe'de de bir dizi etkinlik düzenlenerek idrak edilen 15 Temmuz Anma programlarında, Maltepe Belediyesi tarafından Camilerde Mevlit Şekeri dağıtıldı.
YAŞAM Haberi
MALTEPE'DE MEVLİT ŞEKERİ KRİZİ

Tüm Yurtta olduğu gibi Maltepe'de de bir dizi etkinlik düzenlenerek idrak edilen 15 Temmuz Anma programlarında, Maltepe Belediyesi tarafından Camilerde Mevlit Şekeri dağıtıldı.

Ancak Altayçeşme Mahallesi'nde bulunan Mevlana Cami İmamı'nın Maltepe Belediyesi tarafından dağıtımı için gönderilen mevlit şekerlerini üzerinde Maltepe Belediyesi ve Ali Kılıç isminin olduğu  gerekçesiyle kabul etmediği iddia edildi.

15 Temmuz Şehitlerini anma programları kapsamında Maltepe'de bir dizi etkinlik yapıldı. Bu kapsamda camilerde dağıtılmak üzere Maltepe Belediyesi tarafından mevlit şekeri hazırlandı ve camilere gönderildi. Ancak Mevlana Cami imamının bu mevlit şekerlerini dağıtılmasına, üzerinde Maltepe Belediye logosu ve Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın isminin olduğunu ifade ederek dağıtımına izin vermedi.

Bunun üzerine devreye Altayçeşme Mahallesi Muhtarı Arzu Toker girdi. Bir dizi telefon görüşmesi yapan Toker'in Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ile görüştüğünü Dallı'nın da konuya el atacağını ve böyle bir şeyin mümkün olmadığını ifade ettiği Muhtar Toker tarafından ifade edildi. Öte Yandan Muhtar Arzu Toker Maltepe Müftüsü Ahmet İnciler ile de telefon ile görüştüğünü isim ve logo olduğu için uygun olmadığını ancak son kararı Maltepe Keymakamı'nan karar vereceğini ifade etti. 

Telefon ile görüştüğümüz Maltepe Müftüsü Ahmet İnciler " Böyle bir durumun söz konusu olduğunu öğrendiğini belirterek " Ben o sırada merkez Camisinde idim. Bende böyle bir şey olamayacağını ve şekerin dağıtımının yapılmasını söyledim. Mevlana Cami İmamı olan arkadaşım şekerin üzerinde isim yazdığı için dağıtılmasını istememiş bu konuyla ilgili de kendisiyle görüşüp bilgisine başvuracağız." dedi.

Telefon ile görüştüğümüz Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ise yaptığı kısa açıklamada "Konu ile ilgili fazla bir bilgim yok ancak, o arkadaşımızın kişisel hareketidir. Büyütecek bir şey yok." dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE'DE, MEVLİT, ŞEKERİ, KRİZİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı