Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 12:45 Bu haber 833 kez okundu
 
MALTEPE BELEDİYESİ CADDE ÜZERİNDE Kİ ÜRÜNLERE MÜDAHALE ETTİ
Maltepe Belediyesi, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan esnafların dışarıda ki sergilerine müdahale ederek dükkan içerisine aldırdı. Bu uygulama bazı esnaflar tarafından olumlu karşılanırken bazıları da işlerine maddi zarar verdiğini ifade ettiler.
YAŞAM Haberi
MALTEPE BELEDİYESİ CADDE ÜZERİNDE Kİ ÜRÜNLERE MÜDAHALE ETTİ

Maltepe Belediyesi, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan esnafların dışarıda ki sergilerine müdahale ederek dükkan içerisine aldırdı. Bu uygulama bazı esnaflar tarafından olumlu karşılanırken bazıları da işlerine maddi zarar verdiğini ifade ettiler.

Bir süredir bu konuda şikayet alan Maltepe Belediyesi harekete geçerek Atatürk Caddesi üzerinde bulunan ve yol üzerinde ki  ürünleri dükkan içerisine almalarını istedi. Bu kurala uymayanlara para cezası kesileceği ifade edildi.  

Maltepe belediyesinin kararıyla Cadde üzerinde ki esnaf artık ürünlerini iş yerlerinin önüne koyup stant açamayacak, bu kurullara uymayanlara ise para cezası uygulanacağı ifade ediliyor.

Maltepe Belediyesi tarafından yapılan bu uygulama sonrası Haberde İmza Gazetesi olarak esnafa bu uygulamadan memnun olup olmadıklarını sorduk. Esnafın bir kısmı şikayetçi olurken bir kısmı ise kısmen memnun olduklarını ifade ettiler.  

-Esnaf Ne Diyor -

Konu ile ilgili konuştuğumuz esnaf  ’’Halk için belki yol açıldı rahat yürüyebilecekler ama yaz sezonu ve içerideki ürünlerin gözükmesi için bizim dışarıya stant kurmamız şart. Biz bu zamana kadar ürünlerimizi dışarıdan satıyorduk ve asıl gelirimizi dışarıdan sağlıyorduk, bu uygulama bizim önümüzü birçok anlamda kesti, işlerin düşüklüğü kendini bir haftada gösterdi. Genel olarak bu durum işimizi çok kötü şekilde etkiliyor.’’ diyen esnaf kuralları uyulmadığında para cezası uygulanacağını ifade ettiler.

 

"Günlük 5 Bin TL Zarara Uğradık"

Cadde üzerinde ayakkabı mağazası bulunan bir esnaf ise "Maddi açıdan çok kötü oldu. Zaten işler kötüydü stantları da içeri alınca hiç müşteri gelmiyor, günlük en az 5 bin TL zarara uğradık, bu uygulamadan hiç memnun değilim ‘’

"Biz mağazaya para veriyoruz kapı önüne para vermiyoruz"

Maltepe Belediyesi tarafından uygulamaya konulan kararın olumlu olduğunu ifade edene esnaf ise "Bu uygulamadan memnun olan maddi açıdan çok görselliğe vurgu yapan esnafta bulunmaktaydı. Görünüm olarak beğendiğini belirten esnaf şu ifadelere yer verdi ‘’ Ben hiçbir ana cadde de mağazaların olduğu yerlerde böyle karmaşa görmedim, istiklal caddesinde veya Pendik’te var mı böyle bir şey hayır yok, bence burada da olmaması gerekiyor. Maddi açıdan tabi ki etkileniyoruz dışarıda ki ürünlerden ekstra para geliyordu, müşterilerim dışarıda ki ürünlere bakarak içeri geliyordu ama artık direk içeri gelecekler bu uygulamadan memnunum. Biz mağazaya para  veriyoruz , kapı önüne  para vermiyoruz . gereği  neyse yapılmalı ‘’ dedi.

Bir kafe önünde bulunan dondurma dolabının yerinde kalması üzerine bir kaç esnaf tepki gösterirken dondurma dolabının sahibi kendilerinini belediyeden izin aldıklarını söylediler.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: MALTEPE, BELEDİYESİ, CADDE, ÜZERİNDE, Kİ, ÜRÜNLERE, MÜDAHALE, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı