Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 18:36 Bu haber 2357 kez okundu
 
"M'Expo belediyenin milli projesidir herkes sahibidir"
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Sanayici ve İşadamları Derneği’ni ziyaret etti. 25 bin kişiye iş kapısı olacak M’Expo Projesi’ne sahip çıkma çağrısı yapan Kılıç’a, MASİAD Başkanı Muhammed Çavuşoğlu, “Kazandığınız takdirde seçimden hemen sonra sizinle birlikte kapı kapı dolaşıp, hangi bakanlığımıza gitmek gerekiyorsa sizinle beraber gidecek, bu projeye sahip çıkacağız” dedi.
SİYASET Haberi

Maltepe Sanayici ve İşadamları Derneği’nde gerçekleştirilen buluşmaya, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel, CHP Maltepe Belediye Meclis Üyesi adayları, MASİAD Başkanı Muhammed Çavuşoğlu, yönetim kurulu üyeleri, Maltepespor Başkanı Atilla Çaycı ile çok sayıda sanayici ve iş insanı katıldı.

MASİAD ‘da gerçekleşen toplantıya ev sahipliği yapan geçtiğimiz aylarda yeni başkan seçilen Muhammed Çavuşoğlu, Maltepe’de kazanıp Maltepe’de harcayan insanlar olarak dışarıdan gelen müteahhitlerin parayı burada harcamadığına dikkat çekerek,ilçede kazanılan paranın ilçede harcanması gerektiğini ifade edip beraber yönetmek istediklerinin altını çizip belediyenin kendilerine ne gibi taahhüt de bulunacağının talebinde bulundu.
-“Maltepe’mizin geleceğine hep birlikte sahip çıkmak zorundayız”-
Maltepe Belediye Başkanı ve CHP Maltepe Belediye Başkan adayı Ali Kılıç,kurumsal kimliğin Maltepe’de oluşması noktasında MASİAD üyelerini kutlayıp başladığı konuşmasında “5 yıl öncede bu salondan güzel fikirler çıkmıştı..Ancak bir kez bile birliktelik noktasında kapımızı çalmadınız,danışan olmadınız. Maltepe’mizin geleceğine hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. Seçildiğim günden bugüne kadar sokaklardayım.  Bizim esnafımız ve iş insanlarımız iş yerlerini sabah 9.30-10.00 gibi açıyorsa, burada bir sorun var demektir arkadaşlar Maltepe’yi değiştirecek olan ben değil sizler olacaksınız.

Siz değişmezseniz burası değişmez.Yerel aktörlerin önce kendi hemşehrisini düşünmesi lazım. Bugüne kadar kentsel dönüşüm çalışması yaptım.Biriniz bana geldiniz mi 3 mahalleyi dönüştürüyorsun diye. STK larla köy dernekleriyle bireysel sorunları çözüyorsunuz.  Bireysel değil, toplumsal sorunlara çözüm getirmelisiniz. Hep birlikte bütüne bakmak zorundayız.”
-“Gülensu’da çürüyen insanlar var”-
Kentsel dönüşüm noktasında 3 mahalle için onaylanan planlar için gelinen noktayı özetleyen Kılıç, “Bu planları mahallenin sakinleriyle birlikte yaptım. Kulaktan dolma bilgilerle endişelenen vatandaşlarımızın bu düşüncelerini  kırmak için vatandaşın ayağına gittik sizin rızanızın olmadığı bir yerde benim imza olmayacak dedim. Siyasi rekabetim vardır ama hırsım yoktur. Maltepe için İBB’ye giderek kapısında yatarım dedim.Kadir abi dedim diye kıyamet koptu. Kentsel dönüşümü nasıl yapacağımız noktasında bilgi alışverişinde bulunup ,devletin tüm katmanlarıyla görüş alışverişimiz sürdü ve toplumsal mutabakata dönüşüp oy birliğiyle geçen 20 yıldır çözülmeyen bu proje ender projelerden biri oldu bu 3 mahalledeki dönüşüm. Bu dönüşümün gerçekleşmesi şart.Burada bildiğimiz yaşamın dışında öyle yerler var ki buralarda çürüyen insanlar var.
Halka söz verdim isterseniz kendiniz yapın  olmazsa müteahhit bulun . Türkiye’de bir ilk olarakta işi zamanında bitirme sigortası müteahhitten isteyeceğiz” Dedi.
-“M 'EXpo milli bir projedir”-
 
Bakın ciddi bir ekonomik bunalım var. Ciddi bir işsizlik sorunu var. 25 bin insanımıza iş kapısı açacak, esnafımıza ve iş insanlarımıza can katacak, Anadolu Yakası’nı şaha kaldıracak Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi projemiz M'Expo ilk olarak burada konuşuldu,ulaşabildiğiniz her yere anlatın dedim,Maltepe’deki esnaf ve iş adamları tuttuğunu koparanlardan değil.Daha geç olmadan maltepeyi birlikte olduğumuz zaman başarırız.En az belediye kadar sorumlusunuz,bu proje işe yaramıyor deyin,s Burada siyasi rant var diyorsanız bu projeyi size teslim edeyim..  15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu gün dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’la bir araya geldik. O gün orada bu projemizi sundum. Yeri de ilk defa orada kendisi ile paylaştım. Bugünkü Nurettin Baransel Kışlasının olduğu alanda, hazineye ait devasa bir arsa var. Orada bu projeyi hayata geçirebileceğimizi ifade ettim. Hemen not aldı. Konuyu Cumhurbaşkanı ile paylaşacağını ifade etti. Ancak ne yazık ki biz o toplantıyı bitirdikten bir kaç saat sonra hain darbe girişimi meydana geldi ve sonrasında bir adım atamadık. Şimdi Nurettin Baransel Kışlası boşaltılıyor. Belki oraya devasa konutlar yapılacak. Benim sizlerden ricam, gelin bu projeye hep birlikte sahip çıkalım. 2.dönemde birlikte hayata geçirelim Maltepe’mizin geleceğini, ekonomisine sahip çıkalım İşsizliğe de çözüm olalım” dedi.

Başkan Kılıç, aile sigortası, ve yaşanan tapu hacizi olaylarının nasıl farklı yansıtıldığını ve  24 Mart ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı bir törenle, vatandaşlara ilk etap olarak tapularını dağıtacaklarını sözlerine ekledi.
- Masiad’tan M'EXpo’ya  Destek-
Kılıç’ın bu sözlerini mutlulukla karşılayan MASİAD Başkanı Muhammed Çavuşoğlu, “Kazandığınız taktirde seçimden hemen sonra sizinle birlikte bu projeye sahip çıkacağız” dedi.
-"M'Expo'ya herkes sahip çıksın"-
Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden CHP’den istifa edeceğini açıklayıp Maltepe Belediyesi’nin projesi olan M'Xe’po fuar alanı ile ilgili geçen süreç içinde koordinatörlük yapan Meclis 1.Başkanvekili Ziya Hayırlıoğlu, MeX’po dan vazgeçmeyeceğini ifade ettiğini ve bu konudaki düşüncesini soran gazetecilere yorum yapan Başkan Kılıç, “ Bırakmasın vazgeçmesin, herkes sahip çıksın,bu kadar insan şahit ki, Maltepe Belediyesi’nin projesidir bunları tartışmaya bile gerek yok” şeklinde kısa bir yanıt verdi

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: "M'Expo, belediyenin, milli, projesidir, herkes, sahibidir",
Yorumlar
Haber Yazılımı