Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 15:41 Bu haber 3213 kez okundu
 
Lezzetin ‘PUSULA’sı Gazetecileri Ağırladı
Maltepe de 12 yıldır hizmet veren Pusula İşkembe’nin sahibi Vedat Narin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü ve 29 Ekim Cumhuriyetimizin 96. Yılını gazetecileri ağırlayarak birlikte kutladı.
- Haberi
Lezzetin ‘PUSULA’sı Gazetecileri Ağırladı

Maltepe de 12 yıldır hizmet veren Pusula İşkembe’nin sahibi Vedat Narin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü ve 29 Ekim Cumhuriyetimizin 96. Yılını gazetecileri ağırlayarak birlikte kutladı.

Vedat Narin Cumhuriyetimizin çok zor şartlar altında kurulduğunu, bu kuruluş aşamasında gazetecilerin de canları uğruna mücadele verdiklerini belirterek; “ Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu ülke için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz rahmete ve minnetle anıyoruz. Bizde bu güzel cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak için vicdanlı nesiller yetiştirmeliyiz. Parti gözetmeksizin ilçemize, ilimize, ülkemize sahip çıkmalıyız. Bu vatana ihanet eden vatan hainlerine çok dikkat etmeli, onların ülkemizi bölmek için gerek içeride gerek dışarıda yapmış oldukları işbirliğine geçit vermemeliyiz. Bugün yapmış olduğumuz Barış Pınarı Harekatı ülkemiz üzerine oynanan oyunları gün yüzüne çıkarmıştır. Bu harekatla Türkiye’nin gücünü tüm dünya gördü. Biz millet olarak buyuz. Biz bir olduğumuz sürece kimse amacına ulaşamaz. Siyasetçisiyle, STK’sıyla, topçusuyla, popçusuyla, vatandaşıyla ve halka doğru bilgi veren gazetecisiyle bu girişimlere hep birlikte karşı durmalıyız.” Dedi.

Gazetecilerin sadece seçim zamanlarında hatırlandığına vurgu yapan Vedat Narin; onurlu Gazetecilerin sadece seçim zamanı değil her zaman hatırlanması gerektiğini ifade ederek; Hiçbir siyasi parti ve STK ayırımı yapmadan Dünya gazeteciler günü dolayısıyla program yapılmamasını üzüntüyle karşıladığını belirtti.

Doğma büyüme Maltepeli olan ve Lezzetin Pusulası sloganıyla Maltepelilerin yanı sıra Bakırköy, Mecidiyeköy, Tuzla, Sarıyer gibi ilçede yaşayan vatandaşların uğrak yeri olan Pusula İşkembenin sahibi Vedat Narin’in davetine icabet eden gazeteciler, İşkembeden,  kokoreç’e, Köfteden İspir Fasulyesine, midye Dolma’dan ballı Sütlaç’a kadar bir mönüden seçim yapmakta zorlandılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lezzetin, ‘PUSULA’sı, Gazetecileri, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı