Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 20:32 Bu haber 6596 kez okundu
 
Konu FETÖ Değildi ki
Maltepe Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı Bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti Meclis üyesi Serkan Bahadır’ın tutuklu eski başkan yardımcıları ile ilgili yaptığı konuşmanın, basına farklı aksettirmesi ile ilgili yaptığı basın açıklamasına İl yönetim kurulu üyesi Mehmet Can Erdündar, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci ve Nesimi Yaşar ile Partililer katıldı.
GÜNDEM Haberi
Konu FETÖ Değildi ki

Maltepe Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı Bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti Meclis üyesi Serkan Bahadır’ın tutuklu eski başkan yardımcıları ile ilgili yaptığı konuşmanın, basına farklı aksettirmesi ile ilgili yaptığı basın açıklamasına İl yönetim kurulu üyesi Mehmet Can Erdündar,  Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci ve Nesimi Yaşar ile Partililer katıldı.

Nesimi Yaşar ve veAk Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci Serkan Bahadır’ın Ak Parti Maltepe İlçe Teşkilatında Gençlik Kollarından itibaren görev yaptığını ifade ederek;  kendisi şuan meclis üyemiz. Kürsülerde konuşmak zordur. Canlı yayınlarda konuşmak zordur. Bu nokta da cımbızla kelime seçip niyet okuyanlara karşı kendini izah edecek. Bu noktada biz her zaman biz teşkilat ve teşkilat mensuplarımızın yanındayız. Biz niyet okumuyoruz. Biz birileri gibi mahkemelerde kanıtlanmış tutuklanmış belediye başkanlarından bahsedince birilerinin zoruna gidiyor.

Belediyeden Maaş alan DHKP-C Üyesi iddiası
Bizim bahsettiğimiz  başkan yardımcısı tutuklandıktan sonra biz konuştuk. 12 yıla yakın bir hapis cezası aldı.  10 yıl artı 2 yıl daha aldı. Birileri buradan Kobani’ye yardım gönderdi. Suruç’ta ki patlamada Maltepe  Belediyesi otobüsleri oradaydı. Ve yine bu iddia içeriden de sordurduk bir DHKP-C üyesi yakalanıyor ve şöyle bir açıklama yapıyor.  Ben Maltepe Belediyesinden 2 bin 500 – 3 Bin lira maaş alıyordum diyor. Bir ay önce bakanlık müfettişleri gelip ismini vereceğim kişilerin ifadesini alıyor.  Böyle bir şey yoksa açıklasınlar ki biz birkaç kaynaktan bunları doğrulattık. Sinan Çetiz, Melih Morsünbül  ve Serdar Kızılay. İç İşleri Bakanlığı müfettişleri ifadelerini almış.  DHKP-C üyesine maaş vermekten. Bu konuda sayın Maltepe Belediye Başkanının bir açıklama yapmasını, müfettişin gelip gelmediğini, niçin geldiğini kimlerin ifadesinin alındığını açıklamasını önemle rica ediyoruz” dedi.

Konu FETÖ değildi
Her şeyden önce belirtmek isterim ki doğma büyüme bir Maltepeli, 15 yıldır Ak Parti ailesinin bir neferi olarak, Teşkilatın tüm kademelerinde görev almış 5 yıl boyunca da Maltepe İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunduğunu belirterek açıklamasına başlayan Serkan Bahadır şöyle devam etti:
2014 Yerel Seçimlerinden itibaren 4,5 yıldır Maltepe Belediye Meclis Üyeliği görevimi devam ettirmekteyim. Yaptığımız çalışmalar, verdiğimiz mücadele,  Eli Kanlı Terör Örgütleri FETÖ ve PKK başta olmak üzere tüm terörist faaliyetlere karşı duruşumuz gayet net açık ve belirgindir.   

Cımbızla seçilmiş
Maltepe Belediyesi Ekim Ayı Meclis son toplantısında ki bütçe görüşmeleri esnasında kürsüden yapmış olduğum konuşma farklı mecralara çekilmiş bulunmaktadır. Kimler tarafından art niyetli olarak servis edildiğini tahmin etmek hiç de zor değil aslında.  Bu malum şahıslar tarafından konuşmam, tabiri caizse cımbızla alınarak aslı astarı olmayan mecralara çekilmiş bulunmaktadır. 

Konu FETÖ değil
Maltepe Belediyesi eski başkan yardımcısı Hasan Hayri Şengül’ün DHKP-C terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanarak 10 yıl gibi bir hapis cezası almış olmasını ve an itibari ile tutuklu olmasından bahsettiğim esnada Meclis Başkan Vekili Hasan Gökkaya tarafından İBB de ki FETÖ’cüler gündem edilerek konuşmam bölündü bende araya girerek konunun FETÖ değil DHKP/C olduğunu belirttim. Bahsettiğim konun sulandırılmasına haklı tepki olarak konunun DHKP-C olduğunu vurguladım.

Ceza sandıkta verilir
Diğer yandan Meclis üyelerini kürsüden tehdit ettiğim iddiaları safsatadan ibarettir. Konuşmamda suç işleyen için kanun ve cezaların var olduğunu, kötü ve başarısız siyasal yönetimlerin ise cezasının halk tarafından kesileceğini söylemem tehdit değil aksine seçim sandığının ve demokrasinin göstergesidir. Başarısız yönetimlerin, seçim yaklaşırken agresifleşmesi ve saldırganlaşması, karalama ve iftira kampanyalarına başlamaları kendilerinden beklenen türde eylemlerdir.

Konu mahkemeye intikal etti
Bu nedenle yapmış olduğum konuşma çarpıtılarak şahsım ve partimin FETÖ ve tüm terör örgütleri ile yaptığı mücadele hedef alınmış karalanmaya çalışılmıştır. Bu sebeple şahsıma yapılmış olan tüm bu iftira ve haksızlıklara karşılık olarak Anadolu Cumhuriyet Baş Savcılığına 2018/ 191638 soruşturma numaralı dosyası ile gerekli şikayetler yapılmış olup konu ile alaklı tüm soruşturma süreci şahım ve avukatlarımız tarafından takip edilecektir. Ayrıca bu olanlar sebebi ile tekzip haklarımı saklı olduğunu belirtmek isterim.

15 Temmuz gibi bir süreci yaşayan 81 milyon kişiden biri olarak FETÖ terör örgütünün yapmış olduğu hainlikler ülkemiz ve tüm  dünya tarafından bilinmektedir.  KCK, MLKP,DHKP-C,PKK ne ise eli kanlı terör örgütü FETÖ de aynıdır. Biz bunları meydanlarda yüzlerce kez tekrar ettik. Biz asla Kontrollü darbe demedik, biz İlçemizin meydanında demokrasi nöbetimizi tuttuk. Bu vesile ile Demokrasi şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

PEKEKE değil, PEKAKA’dır
Bahadır,  savcılığı da verdiği ifadesinde belirtiği üzere konuşmalarının farklı anlamlara kaydırılmaya çalışıldığını ifade ederek, “ hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, hiçbir Türkiye Cumhuriyeti basın yayın mensubu veya kuruluşu PEKEKE  ifadesini kullanmaz. Bunun adı  PEKAKA dır. Haber metninde  PEKEKE olarak  servis edilmiş. Bunu yazan sözde basın kuruluşları, internet haber siteleri de aynı şekilde aldığı gibi yazmıştır. Servisin nereden hangi zihniyetle yapıldığı açık bir şekilde ortadadır.

 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Konu, FETÖ, Değildi, ki,
Yorumlar
orta bloklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı