Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 16:30 Bu haber 1071 kez okundu
 
KAYA: “Sürprizlere açık olun”
SİYASET Haberi
KAYA:  “Sürprizlere açık olun”

DSP Maltepe Belediye Başkan Adayı Özcan Kaya Maltepe’de düzenlediği bir basın toplantısı ile projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

DSP Maltepe İlçe Başkanı  Özcan Uslu, yerel seçimler de en çok merak edilenin DSP Maltepe adayının kim olduğu yönünde olduğunu belirterek; “Birçok söylentiler oldu. Kendilerine şunu söylüyorum, ben burada DSP’nin seçim çalışmalarını yürüten parti meclisi üyesiyim. Aynı zamanda geçmiş dönem ilçe başkanıyım, ancak benden duymadığınız bir haberi yapmazsanız çok sevinirim. İlk haberi bizden duyacaksınız. Dedim ve öyle oldu. Mustafa Zengin beyin ismi geçiyordu ancak bize tebliğ edilen sayın Kaya oldu”  dedi.

 

“DSP Temiz Siyaset Yapan Bir Parti”

Kendisi hakkında bilgi veren DSP Maltepe Belediye Başkanı Özcan Kaya daha öncesinde bir siyasi partiye üye olmadığını belirterek “Adaylık sürecimde de niçin DSP diye sorarsanız, temiz siyaset yapılan bir parti, herhangi bir dedikoduya meyil vermeyen bir parti. O yüzden burayı seçtim. Sosyal medya tarafında çok ciddi ataklar yapıyoruz. Biz şunu hedefledik, siyasetin iki partiden ibaret olmadığını, bizim de bu süreçte katkıda bulunacağımızı düşündük. Maltepe’nin sorunlarını çok iyi biliyoruz ve  Maltepe’nin sorunları için de ‘Çaresiz değilsin Maltepe’ diyoruz. Vaatlerimiz bürokrasi için, bunları yapacak belediyede birçok insan var. Biz halkla iç içe olacağız, halka dokunacağız. Halkın isteklerini, taleplerini her daim ulaşacağız. Bize her zaman ulaşabilecek vatandaşlarımız.” Dedi.

 “Sürprizlere açık olun”

“Benim bu yola çıkarken bu kadar talep göreceğimi düşünmüyordum. Gelişen olaylar, iki partide de ciddi sıkıntılar var, siz benden daha iyi biliyorsunuz. Mevcut başkanın durumu, öbür partide adayı kabullenmeme gibi bir sorun var. Orada da zıt kutup var. Bunların hepsi, bize çok büyük ivmeler katıyor.” Şeklinde konuşarak 31 Mart yerel seçimlerinde yarışa giren diğer partilerde yaşanan iç problemlerin DSP’ye yaradığını dile getiren Özcan Kaya, durumu DSP’nin geleceği açısından şöyle ifade etti: “Bunu biz nasıl daha ciddi bir başarıya ulaştırırız, şuan onun peşindeyiz. Baraj partisi olarak yola çıkmadık. Barajı geçelim mecliste olalım değil, şuan ki ivme çok daha farklı. Sürprizlere açık olun yani.”

Uslu: “Hainlik yapan veya oyların bölünmesine
neden olan zihniyeti bir araştırmakta fayda var
diye düşünüyorum

DSP Maltepe İlçe Başkanı Özkan Uslu, 31 Mart sonrasında yeni ilçe yönetimi ve yeni parti binasının müjdesini verdikten sonra CHP hakkında şunları söyleyerek programı sonlandırdı: “Biz sürekli söylüyoruz, biz kimsenin iç işlerine karışmıyoruz. Kimseye partinizi bırakın bize gelin demiyoruz. Neden her seçim döneminde bu gündeme geliyor? Bunu bir türlü anlamakta zorlanıyorum. Siz diyorsunuz ki, biz Türkiye’de ana muhalefet partisiyiz. Kimseyi takmıyorsunuz diyeyim ya. Bütün sağ partilerle seçimde önce gidiyorsunuz konuşuyorsunuz kapılarını çalıyorsunuz ama sizin genel başkanlığınızı yapmış bir partinin gelip kapısını çalıp gelin sizinle ittifak yapalım demiyorsunuz. Sonra çıkıyorsunuz, seçim zamanı oyları bölmeyi bölmeyin, hainlik yapmayın. Şimdi burada hainlik yapan veya oyların bölünmesine neden olan zihniyeti bir araştırmakta fayda var diye düşünüyorum. Bu hiç şık değil, buna katılmıyorum. Eğer ki DSP burada oyları bölüyorsa, DSP eğer burada CHP’ye seçim kazandırmıyorsa CHP bitmiş demektir. O zaman DSP güçlüdür, o zaman siz partiyi kapatın gelin bizim bayrağımızın altında seçime girelim, kazanalım. Şimdi bakıyorsunuz, Ecevit’in CHP’yi bıraktığı dönemden beri CHP iktidara gelememiş. Demek ki bir sıkıntı var. Ama bakıyorsunuz, DSP’yi kurmuş, iki defa iktidar olmuş ve bu sürece kadar gelmiş. O zaman yanlış giden şeylerin suçunu partimize atmamalarını rica ediyoruz biz. Herkes işine baksın, bizde bir partiyiz. Partiler seçime girmek için vardır, bizde seçime giriyoruz.” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYA:, , “Sürprizlere, açık, olun”,
Yorumlar
Haber Yazılımı