Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 15:48 Bu haber 2914 kez okundu
 
Kasım ayı meclisi ilk oturumu sakin geçti
Maltepe Belediyesi Kasım ayı meclis toplantılarının ilk oturumunda üyelerin sakinliği göze çarptı
YAŞAM Haberi
Kasım ayı meclisi ilk oturumu  sakin geçti

Maltepe Belediyesi Kasım ayı olağan meclisi 10 madde ile toplandı.
Başkan Ali Kılıç’ın yönettiği oturumda, Ekim dönemine ait yapılan faaliyetler meclise Kılıç tarafından anlatıldı.
Ak Partili üye Mahmut Yurduseven iki önerge verdi.
Birinci önergede, Maltepe Belediyesi ile kardeş olan belediyenin sayısı ve bu belediyelere yapılan ayni ve nakdi yardım miktarı ile kültürel ve sosyal faaliyetlerin paylaşımını sordu.
Yurduseven, ikinci önergesinde de Büyükbakkalköy’de imar barışına yönelik yapılandırmayla ilgili bu alandaki inşaatlar için,  belediyeye başvurular olup olmadığını ayrıca bu alana neden yıkım işlemi yapılmıyor şeklinde  önerge verdi.

Ak Parti Meclis Grup Başkan Vekili Ufuk Yıldız, geçtiğimiz günlerde ulusal basında da yer alıp gündem oluşturan Cengiz Aytmatov Parkı’ndaki baz istasyonu ile ilgili başkan Ali Kılıç’tan bilgi isteyip, Cengiz Aytmatov Parkı’nın belediyeye ait olup olmadığını ve burada kurulan baz istasyonundan belediyenin kira geliri var mı şeklindeki sorusuna Başkan Kılıç, baz istasyonuna yönelik yetkililere talimat verdiğini ve parktaki  sıkıntının ne olduğunu talimat neticesiyle meclisle paylaşacağını belirtti.

CHP Meclis Grup Başkan Vekili Özgür Aksoy, Bülent Ecevit’i 12.ölüm yıldönümünde saygı ve rahmetle andıklarını belirterek, geçtiğimiz günlerde Ümraniye’de metro hattında meydana gelen çökmede hayatını kaybeden işçilere de rahmet dileyip olayın takibinin yapılıp çözümlenmesini sözlerine Neredeyse bütün meclis üyelerinin katılım sağladığı Kasım ayı meclis toplantısında Ekim ayındaki hararetli tartışmalara göre, sakin geçtiği gözlendi.

CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan ve yöneticilerin de izlediği sakin geçen Kasım ayı olağan toplantısındaki gündem teklifleri ilgili komisyonlarına havale edildi.

AY/ Hİ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kasım, ayı, meclisi, ilk, oturumu, , sakin, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı