Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 17:07 Bu haber 474 kez okundu
 
Kartal Belediyesi Zabıtasından Semt Pazarlarına Sıkı Denetim
Kartallı vatandaşın rahat ve huzurlu bir ortamda alışveriş yapmasını, sağlıklı ve hijyenik koşullarda gıda tüketmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, semt pazarlarında da sıkı denetimler gerçekleştiriyor. Giyimden mutfak eşyasına sebzeden meyveye onlarca çeşit ürünün bulunduğu semt pazarlarını sabah ilk saatlerinden itibaren kontrol eden zabıta ekiplerinin mesaisi, pazar alanı tamamen toplanıncaya kadar devam ediyor.
BELEDİYELER Haberi
Kartal Belediyesi Zabıtasından Semt Pazarlarına Sıkı Denetim

Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri, Kartal’ın en eski geleneklerinden biri olan semt pazarlarının sağlıklı işlemesi ve hem pazar esnafının hem de vatandaşların rahat, güvenilir ve sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmesi için denetimlerini artırdı.

 

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle alışveriş yoğunluğunun arttığı semt pazarlarında aşırı sıcağa rağmen denetim görevini aksatmayan Kartal Belediyesi Zabıtası, hijyen kuralları konusunda da satıcılara uyarılarda bulunuyor.

 

Pazarın toplanmasının ardından geriye kalan atıkların toplanması konusunda Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerini de alana yönlendiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar esnafı ile vatandaşlar arasında çıkan tartışmalara da müdahale ediyor, usulsüzlükleri tespit ederek cezai işlem uyguluyor.

 

Kartal’ın farklı noktalarına kurulan semt pazarlarında görev alan ekipler; tezgâhların sınırlar içinde açılmasını, fiyat etiketlerinin konulması, terazilerinin doğru tartması gibi konularda da sıkı denetimler gerçekleştiriyor. Pazarların temizliği konusunda titiz davranan ekipler, çevreyi kirletenlere uyarılarda bulunarak uyarıyı dikkate almayanlara cezai işlem uyguluyor.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartal, Belediyesi, Zabıtasından, Semt, Pazarlarına, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı