İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İki Maçta Gelen 6 Gol
İki Maçta Gelen 6 Gol
Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 21:49 Bu haber 1435 kez okundu
 
Kamburoğlu: “Ciddi Bir Oy Farkı Alınacak.“
İstanbul seçimlerine sayılı günler kala süreçle ilgili görüşme yaptığımız MHP Maltepe İlçe Başkanı Kamburoğlu, “Peygamber efendimizin müjdelediği, Türk İslam Medeniyetinin Başkenti, Fatih in emaneti olan Şehri, Cumhur İttifakının adayı Sayın Binali Yıldırım kazanacak. İstanbul ehil ellere emanet edilecektir.” İfadelerine yer verdi.
SİYASET Haberi
Kamburoğlu: “Ciddi Bir Oy Farkı Alınacak.“

İstanbul seçimlerine sayılı günler kala süreçle ilgili görüşme yaptığımız MHP Maltepe İlçe Başkanı Kamburoğlu, “Peygamber efendimizin müjdelediği, Türk İslam Medeniyetinin Başkenti, Fatih in emaneti olan Şehri, Cumhur İttifakının adayı Sayın Binali Yıldırım kazanacak. İstanbul ehil ellere emanet edilecektir.” İfadelerine yer verdi.

İstanbul seçimlerinin yenilenmesi üzerine adaylar çalışmalarını sürdürürken parti ilçe başkanları da birebir görüşmeler yaptılar. MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, 23 Haziran 2019 seçimleri için ciddi bir oy farkı alınacağını belirtirken, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında yapılan ortak yayın hakkında da gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Seçimler hakkında görüştüğümüz MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu İstanbul’da 12 milyon seçmen olduğunu belirterek hemşericiliğin ön planda olduğunu vurguladı. Kamburoğlu  “Çalışmalarımız devam ediyor, zaten son iki gün. Vatandaş, 23 Haziran’da Binali Yıldırım bu süreci hayırlısıyla tamamlayacağını söylüyor” dedi.

“SOKAĞIN SÖYLEMİ YILDIRIM’DAN YANA”

Seçim çalışmalarına yönelik sokağın durumunu sorduğumuz MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, “31 Mart’ta biz gördük ki, birçok sandıkta maalesef Binali Yıldırım’ın lehine olması gereken oylar bizim tabirimizle çalınarak sonuca etki etti. 31 Mart sürecini ve seçim yenilenme sürecine kadar olan hukuksal mücadeleyi de bizzat yaşayan birisi olarak söyleyeyim, ciddi bir şekilde usulsüzlük söz konusuydu. Her ilçede Binali Yıldırım’ın lehine oylar yazıldı. Hiçbir ilçede CHP’nin adayı olan Ekrem İmamoğlu’nun lehine daha fazla olacak şekilde bir oy potansiyeli yazılmadı. Dolayısıyla, 31 Mart’ta da sokağın söylemi Binali Yıldırım’ın kazanacağına yönelikte.“ ifadelerine yer verdi.

“CİDDİ BİR OY FARKI ALINACAK “

“İnsanlar izlediklerinde, bir tarafından FETO’nun Amerika’dan sözcüsü Emre Uslu vasıtasıyla dediklerini dikkate aldığında, Kandil’den PKK’nın üst düzey yöneticilerinin söylemlerini dikkate aldığınızda, veya Yunanistan’da ki siyasetçilerin söylemlerini dikkate aldığınızda, Ermeni cemaatinin yapmış olduğu İstanbul’un tekrardan Konstantinopolis olacak ve Ayasofya’nın üzerine bir haç işaretini yerleştirmek istekleri gibi bilgileri dikkate aldığımızda Cumhur İttifakı’nın yıkılmasına, onun başarısız olmasına yönelik olduğunu, bütün düşmanların bu yönde seçime dâhil olduklarını da görmüş oluyoruz.“ şeklinde Cumhur İttifakı’nın karşısında çokça düşman bulundurduğunu dile getiren Kamburoğlu seçim sonucu için öngörülerini şu şekilde ifade etti:

Kamburoğlu “Dolayısıyla Maltepe’de ve diğer 38 ilçede Cumhur İttifakı’nın paydaşı olan hem Milliyetçi Hareket Partisi, hem Ak Parti, ortak iradesiyle oluşturulmuş olan Binali Yıldırım’ın, seçimi çok ciddi bir farkla kazanacağı düşüncesindeyiz. Geçen seçimde doğan, 28-29 bin farkları konuşmayacağız. Binali Bey’in lehine bence ciddi bir oy farkı alınacağı düşüncesindeyim“ dedi.

“31 MARTTAN DAHA BÜYÜK BİR ORAN KONUŞULACAK”

Seçim sonucu tahmini ile alakalı soru sorduğumuz Kamburoğlu, “Oransal olarak tam bir şey söyleyemem ama biz 31 farkları konuşmayacağız onu biliyorum.“ diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ciddi bir oran söylemek mümkün değil. 31 Mart konuşulmayacak, daha büyük bir oran konuşulacak, Binali Bey’in lehine diye düşünüyorum. Bunun yanında da Binali Bey’in tecrübesi ile birlikte zaten sosyal medya açısından yazılı ve görsel medya açısından da ciddi şekilde arkasında tanıtım medya grubu olduğunu biliyoruz. Yapmış olduğu organizasyonlarda çok ciddi bir katılımın olduğunu ve sahada yalnız bırakılmadığını da görmüş olduk.“

 

“KAMUOYUNU BELLİ BİR YÖNE İTMEYE ÇALIŞTILAR”
İmamoğlu ve Yıldırım’ın, İsmail Küçükkaya yönetiminde gerçekleştirdiği ortak yayınla ilgili görüşlerini sorduğumuz MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, “Programın hemen girişinde Ekrem İmamoğlu’na belediye başkanı, Binali Yıldırım’da belediye başkan adayı diye hitap etti. Birinci dakika zaten yanlı olduğunu gösterdi.” Diyerek sorumuzu şöyle yanıtladı: “Yaklaşık bir hafta önce moderatörlük açıklandıktan sonra İsmail Küçükkaya ile alakalı Binali Bey’in aradığını ve soruları istediği bilgisini kamuoyu ile paylaştığını ve kamuoyunu belli bir yöne itmeye çalıştılar.

Hâlbuki arka tarafta İsmail Küçükkaya, İmamoğlu ile görüşerek soruların oluşturulmasını, sorularda hangi kelimelerin yer alması gerektiğini, hangi vurguları yaparken Binali Yıldırım’ın sözünün kesilerek ve dikkatinin dağıtılması gibi çok profesyonel taraflı bir şekilde yayın söz konusuydu.

Proje üretmekten, vaat vermekten bihaber olan, Beylikdüzü Belediye Başkanı iken 11 tane vaadinin sadece bir tanesini gerçekleştiren, dolayısıyla proje odaklı değil algı odaklı bir siyaset güttüğünü ve programın çok taraflı olduğunu, sonraki süreçte de yok 2 dakika görüştük yok 15 dakika görüştük yok 54 dakika görüştük diye kendi kendilerini yalanlayan bir süreç yaşadılar. Binali Bey orada bile yani dezavantajlı ortamda bile tecrübesiyle, hem de bilgi birikimiyle hem de gerçekleştirdiği projelerle, hem de gerçekleştireceği projelerle zaten Ekrem İmamoğlu’na İstanbul’un adayı olmadığını ve onun algı için bir şekilde ön plana çıkartılmış olduğunu göstermiş oldu”

“İNANILMAZ BİR KALABALIK VARDI.”

Büyük bir mitingin söz konusu olmadığını dile getiren MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, “Yapılan bütün organizasyonlarda da örnek veriyorum. Fındıklı’da bir sahur programına geldi Binali Bey. Aşağıda sahil etkinliğine geldi Binali Bey, o dönemlerde inanılmaz bir kalabalık vardı. Biz Fındıklı’da salona Binali Bey’i sokarak ciddi bir mücadele ettik. O kadar kalabalıktı, salonun içine bile girmekte zorlandık. Dolayısıyla Binali Bey’in karşılığını halkın nezdinde olduğunu düşünüyoruz.” Şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamburoğlu:, “Ciddi, Bir, Oy, Farkı, Alınacak.“,
Yorumlar
Haber Yazılımı