Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 08:25 Bu haber 1291 kez okundu
 
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İSLAM GELENEĞİNDEN KOPARMIŞTIR
Yeniden Refah Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı Maltepe Meydanı'nda Kadına Şiddete ve İstanbul Sözleşmesine Hayır konulu basın açıklaması ve imza kampanyası yaptılar.
YAŞAM Haberi
 İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İSLAM GELENEĞİNDEN KOPARMIŞTIR

Yeniden Refah Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı Maltepe Meydanı'nda Kadına Şiddete ve İstanbul Sözleşmesine Hayır konulu basın açıklaması ve imza kampanyası yaptılar.

Dün Maltepe Meydanı'nda düzenlenen basın açıklaması öncesi Yeniden Refah Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi. Aşure ikramının ardından ise Yeniden Refah Partisi Maltepe İlçe Başkanı Küçükağa Hacıefendioğlu tarafından Kadına Şiddete ve İstanbul Sözleşmesine Hayır konulu bir basın açıklaması yapıldı.

Hacıefendioğlu imzalanan İstanbul Sözleşmesi ile Milletimizi, kendi ruh köklerinden ve sahih İslam geleneğinden koparmıştır. Siyonist zihniyetin, son kırk yıldır aile birliğimize yönelik yıkım çalışmaları, Dizi filmler, Reklamlar ve Animasyonlar ile desteklenmiş ve İstanbul sözleşmesi ile  zirve noktasına ulaşmıştır" diyerek sözlerine şöyle devam etti.

"Peygamber Efendimiz (SAV) buyurmuşlardır ki;    Sizden biriniz bir kötülük görürse buna eliyle müdahale etsin, Gücü yetmiyorsa diliyle müdahale etsin ,ona da gücü yetmiyorsa kalbiyle buuz etsin,işte bu imanın en zayıf halidir.

Az önce bahsettiğimiz hadisi şerif gereği , “İstanbul Sözleşmesinin” derhal iptal edilmesi talebi ile burada toplanmış bulunuyoruz. İslam’ın son kalesi cennet vatanımız Türkiye'mizde zinanın suç olmaktan çıkarılması ile başlayan yozlaşma süreci , Milletimizi, kendi ruh köklerinden ve sahih İslam geleneğinden koparmıştır.

Siyonist zihniyetin, son kırk yıldır aile birliğimize yönelik yıkım çalışmaları, Dizi filmler, Reklamlar ve Animasyonlar ile desteklenmiş ve İstanbul sözleşmesi ile  zirve noktasına ulaşmıştır.

Nasıl ki ;15 Temmuz da yapılmak istenen, hain ve kahpe bir darbe girişimiyse; “İstanbul Sözleşmesi” de, aile yapımıza yönelik bir darbe girişimidir. Nasıl ki ; 15 Temmuz hain  ve kahpe darbe girişimi, Milletimizin cesareti ve feraseti ile  püskürtüldüyse “İstanbul Sözleşmesi” de Maltepe ’den başlatılan kıvılcım’ la tüm Türkiye sathına yayılacak ve İnşallah iptal edilecektir.

Nedir bu “İstanbul sözleşmesi” 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açılan, TBMM tarafından 14 Mart 2012’de kabul edilen, 1 Ağustos 2014 tarihinde’ de yürürlüğe giren Uluslararası bir sözleşmedir.

Kısa adı İstanbul Sözleşmesi olan metnin uzun ismi, “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele Hakkındaki Avrupa Konseyi Sözleşmesi”dir. Bu sözleşme toplumumuzun temel değerlerini derinden sarsacak maddeler içermektedir.

Yüce Rabbimiz Kuranı Kerimin’de  Hucurat süresinin 13.ayetinde şöyle buyuruyor  “Ey insanlar, şüphe yok ki biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık”  Ayrıca ; Zariyat suresinin 49. Ayetinde de Rabbimiz ; “Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden erkekli ve dişili iki eş yarattık” buyurmuştur.

Görünürde şiddet gören, ezilen, mahrum bırakılan ve sömürülen kadının haklarını savunmakla ilgili  kalabalık maddelerden oluşan  bu sözleşme, Aslında kesinlikle bu ulvi hedef ve gayelerin zerresini dahi taşımamaktadır. Dikkat ederseniz sözleşmenin başlığında, kadın ya da erkek haklarından değil, toplumsal cinsiyet haklarından, yani toplumdaki tüm cinsel eğilimlerin haklarından bahsedilmektedir. Kadın, erkek ve bir üçüncü cins olarak diğerlerinin hakları ve toplumdaki yerlerine vurgu yapılmaktadır. Eşitlik ilkesinden dem vurularak, eşitlik ilkesi manipüle edilerek, tüm cinsel eğilimlerin de eşit haklara sahip olması gerektiğine gizli bir vurgu yapılmaktadır. Bunu yapabilmek için de yöneticilerimize sözleşmeyi; Lütfen buraya dikkat edelim  "Üreme şartı olmaksızın toplumsal cinsiyet eşitliği." şeklinde imzalatmışlardır. Başta Evlilik yapısını  bozan bu sözleşmeyi saatlerce konuşarak eleştirilebiliriz. Sonuç olarak; Bu vahim sözleşme birçok Hıristiyan ülke de dahi kabul görmemişken;

Müslümanların son kalesi olan ülkemizde maalesef imzalanmıştır. Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah(cc) lanet etsin” Hadisindeki lanetin muhatabı olmamak için; Ülkemiz, derhal bu sözleşmeye attığı imzayı geri çekmelidir. Aklı başında tüm sosyal bilimcilerimiz, kamuoyunu ve tüm yetkililerimizi bu gizli amaç konusunda bilgilendirmelidir. Bu gizli Siyonist yıkım projesine son verilmeli ve derhal dur denilmelidir.

Yeniden Refah Partisi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Kabine  ve diğer tüm hükümet yetkililerini, aynı zamanda tüm siyasi partileri bildirimizin konusu olan “İstanbul Sözleşmesi” ile ilgili önlem almaya ve  işbirliği ile beraber çalışmaya davet ediyoruz.

Ayrıca konunun her platformda yakinen takipçisi olacağımızı ve konuyla ilgili toplumumuzu bilgilendirme amacıyla imza kampanyası başlattığımızı kamuoyuna saygılarımızla arz ediyoruz…

Katılım ve hassasiyetlerinizden dolayı şahsım ve Yeniden Refah Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı adına en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum sağ olun var olun" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İSTANBUL, SÖZLEŞMESİ, İSLAM, GELENEĞİNDEN, KOPARMIŞTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı