Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 13:17 Bu haber 1236 kez okundu
 
İMAMOĞLU MALTEPE’Yİ ZİYARET ETTİ
İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe’de incelemelerde bulundu. İlk olarak Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı ziyaret eden İmamoğlu burada bilgi alış verişinde bulundu.
BELEDİYELER Haberi
İMAMOĞLU MALTEPE’Yİ ZİYARET ETTİ

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe’de incelemelerde bulundu. İlk olarak Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı ziyaret eden İmamoğlu burada bilgi alış verişinde bulundu.
 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, oturma odası ve iç mekan

Sabah saatlerinde Maltepe’ye gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile bir araya geldi. Maltepe Belediye Başkanlığı’nda İmamoğlu’nu ağırlayan Kılıç, İmamoğlu’na Maltepe’de ki çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri de hazır bulundu.

Düzenlenen toplantının ardından Maltepe Belediyesi Meclis salonunda Muhtarlar ile bir araya gelen İmamoğlu burada da Mahalle muhtarlarına konuşma yaptı. Öncesinde kürsüye gelerek konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç “Biraz önce sayın başkana sunum yaparak Maltepe ile ilgili sunumumuzu yaptık. Kendisi tek tek notlarını aldı ve talimatlarını verdi” ifadelerine yer verdi.

Ali Kılıç’ın konuşmasının ardından Belediye Meclis Üyelerine, Muhtarlara ve STK temsilcilerine seslenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadelere yer verdi “ Biraz önce konuşmasında sayın başkan bir tarif yaptı. 12 Yıldır ilk defa İBB Başkanını ağırlıyoruz. Tabi bu durum hoş bir durum değil bu anlayışın değişmesi gerekiyor. Ben bugün itibariyle 25. Belediye ziyaretimi yaptım. Kalan 14 Belediyeyi de hızlıca bitirme arzusundayım. 25 Belediyeyi ziyaret sonrasında faydalandığım boyutu tarif dahi edemem. Maltepe Belediye Başkanı ve bürokrat arkadaşları dinlerken aslında her gün Maltepe’yi yaşayan bir heyetten Maltepe’yi dinledim. Bu kadar büyük bir nimetten faydalanmamak bir yönetici için büyük bir talihsizlik ve yanlış.

Bugün burada olmak, sizlerden biriken sorunların bize aktarılması bizim hizmetimize dönük bize ışık tutacak ve faydalı işler yapmamıza vesile olacak. İlçelerimize bütüncül hizmet yapmak istiyoruz. Adalet tarafı önemli kayırmacılık yapmadan her ilçeyi eşit kefelere koyarak oralara hizmeti ulaştırmak konusunda asla partizanca davranmayarak süreci tahlil ve analiz etmek ve ona göre yatırımlarınızı planlamakta çok kıymetli.

Bu kul hakkı açısında da kıymetli, bir kentli adaletini sağlamak açısından da kıymetli bunu da sağlayacağız göreceksiniz. Doğusundan Batısına ve Kuzeyinden Güneyine tüm ilçelere eşit mesafede hizmetin keyfini yaşayarak sizlere de bunu htirmek istiyoruz.

Bu konuda Maltepe’nin ufku açık ve gerçekten vizyoner bir takım tasarımları bizler ile bugün paylaştı. Sahil yolu ile ilgili düşüncesinden minibüs yolunda ki kaosun düzeltilmesine varıncaya kadar. Bir çok detayı bizlere anlattı. 39 Belediye başkanı ile birebir çalışmanın bir metodolijisi oluşturduk.

Benim ısrarla aramama rağmen 5 yıl süresince ulaşamadığım Genel Sekreteri vardı belediyenin. Ben bunu hiçbir belediye başkanına yaşatmayacağım. İstanbul’u on bölgeye ayırdık. Bu 10 bölge şu anlama geliyor. Bir biri ile ilişkili 3-4 belediyeyi aynı masada çalıştıracak olan masalar var. Yani Maltepe’ye yakın  3-4 Belediye’nin olduğu bir gurubumuz var, bu masa 2-3 ayda bir araya gelecek. İBB Bürokratları da o masaya eşlik edecek. Dolayısıyla bir birinden kopuk değil tam aksine mümkün olduğu kadar bir biri ile işlerini yürüteceğiz.

Bizim gizli saklı ne işimiz olabilir. Yani bir hükümetin gizli saklı neyi olabilir. Bir Belediyenin gizli saklı neyi olabilir ya da bir muhtarlığın gizli saklı neyi olabilir bu mümkün mü sizi halk seçmiş. Burada kamunun hizmetlerinden faydalanacağı bir sistemi ortaya koymak istiyoruz bu kadar net.  Bu anlamda endişeniz olmasın bir emanetçiyiz. Toplumun bizlere emanet ettiği bu hizmeti en iyi şeklide yerine getirip, Bu kadim İstanbul’u koruyan, kollayan ve geliştiren bir anlayışla geleceğe hazırlarız. Günün bu şekilde oluşmasına vesile olan Değerli başkamıza ve çalışma arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum.       

Kaynak: Editör:
Etiketler: İMAMOĞLU, MALTEPE’Yİ, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı