Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 18:12 Bu haber 1858 kez okundu
 
HATAY GÜNLERİNE KATILMAYACAĞIZ
Geleneksel olarak Maltepe Sahil etkinlik alanında düzenlenen memleket günleri devam ediyor. Kastamonu günleri ile açılışı yapılan etkinliklerde bu hafta Maltepe Hataylıları ağırlayacak.
YAŞAM Haberi
HATAY GÜNLERİNE KATILMAYACAĞIZ

Geleneksel olarak Maltepe Sahil etkinlik alanında düzenlenen memleket günleri devam ediyor. Kastamonu günleri ile açılışı yapılan etkinliklerde bu hafta Maltepe Hataylıları ağırlayacak.

Maltepe Sahil de düzenlenen Hatay Günleri ile ilgili olarak  İstanbul Hatay Birlik ve Dayanışma Derneği Başkanı Şakir Dağdelen ve Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Yılmazer düzenlenen etkinliğe davet edilmediklerini ifade ederek programa katılmayacaklarını deklare ettiler.

Yazılı basın açıklaması yapan Hatay Birlik ve Dayanışma Derneği Başkanı Şakir Dağdelen ve Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Yılmazer, Davet edilmemiş olmamız İstanbul’da yaşayan 200.000 den fazla hemşerimiz ile, Anadolu yakasında ikamet eden 85.000 Hataylı hemşerimizi ve'de üstelik etkinliğin olduğu Maltepe ilçesinde bulunan derneğimizi hiçe saymaktır. Diyerek açıklamasına şöyle devam etti “Kıymetli hemşerilerim,  İstanbul Maltepe’de bu hafta yapılacak olan Hatay Günleri’ne Hatay Dernekler Federasyonumuz ve İstanbul Anadolu Yakasındaki tek dernek olan İstanbul Hatay Birlik ve Dayanışma Derneğimiz sözlü veya yazılı olarak herhangi bir şekilde davet edilmemiştir.

Bu nedenle davetli olmadığımız bir etkinliğe katılmamız uygun olmayacak diye düşünmekteyim. Davet edilmemiş olmamız İstanbul’da yaşayan 200.000 den fazla hemşerimiz ile, Anadolu yakasında ikamet eden 85.000 Hataylı hemşerimizi ve'de üstelik etkinliğin olduğu Maltepe ilçesinde bulunan derneğimizi hiçe saymaktır.

Bu organizasyon un amacı olan,  Hataylı esnaflar ile İstanbul’daki Hataylı hemşerilerimizi i buluşturma hedefine ulaşamayacağı endişesi taşımaktayım. İstanbul Anadolu Yakasında  ve de üstelik Maltepe’de bulunan , İstanbul Hatay Birlik ve Dayanışma Derneği Yönetimi olarak, Maltepe de yapılan Hatay günleri etkinliklerine katılmayacağımızı ,tüm hemşerilerime ve  kamuoyuna bildirir saygılar sunarım” sözleri ile açıklamasına son verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HATAY, GÜNLERİNE, KATILMAYACAĞIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı