Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 15:05 Bu haber 417 kez okundu
 
Hastanedeki Yoğunluğun Nedeni Ortaya Çıktı
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi PCR test sırasının nedeni Havaalanından gelenler olduğu ortaya çıktı.
- Haberi
Hastanedeki Yoğunluğun Nedeni Ortaya Çıktı

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi PCR test sırasının nedeni  Havaalanından gelenler olduğu ortaya çıktı.

Konuyla ilgili açıklama Yapan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi prof. Dr. Recep Demirhan, günde 4 bin ila 5 bin arasında numune alındığını ve bu süreçte ciddi bir sorun yaşanmadığını ifade etti.

Başhekim Prof. Dr. Recep Demirhan tarafından yapılan açıklama şöyle:

 Bugün sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında hastanemizde COVID-19 test kuyruğu olduğuna ilişkin görüntü ve haberler yer almıştır.

Hastanemizde COVID-19 test numuneleri Acil Servis içinde ve iyi havalanma sağlaması amacıyla dış kapıya yakın konumda bulunan özel bir mekanda alınmaktadır. Bu alanda günlük 4000-5000 arasında numune alınarak çalışılmakta ve ciddi bir sorun yaşanmamaktadır. Ancak bugün (13.11.2020) öğle saatlerinde, hastanemizde muayene olan hastalara ilave olarak havaalanından test talebiyle gelen yaklaşık 100 kişinin de aynı anda test için başvuru yapması neticesinde geçici bir yoğunluk yaşanmış ve sıra oluşmuştur. Kısa sürede talebe cevap verilerek yoğunluk giderilmiş ve alınan numunelerin testleri çalışılarak sonuçları kendilerine iletilmiştir.

Personelimiz, hastalarımızın ihtiyacına cevap verme konusunda özveriyle çalışmaktadır. Hastanemizde bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da kesintisiz olarak hizmet verilmeye devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Prof. Dr. Recep DEMİHAN

Kartal Dr Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hastanedeki, Yoğunluğun, Nedeni, Ortaya, Çıktı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hastanedeki Yoğunluğun Nedeni Ortaya Çıktı
Hastanedeki Yoğunluğun Nedeni Ortaya Çıktı
Hastanedeki Yoğunluğun Nedeni Ortaya Çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı