Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:12 Bu haber 874 kez okundu
 
GÜLSUYUSPOR BEHRAM KAÇAR'LA YOLA DEVAM EDECEK
Gülsuyuspor Olağan Kongresi Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Yapılan kongrede Mevcut Başkan Behram Kaçar yeniden Başkan olarak seçildi.
SPOR Haberi
GÜLSUYUSPOR BEHRAM KAÇAR'LA YOLA DEVAM EDECEK

Gülsuyu Spor Kulübü, olağan kongresini Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yaptı. Kardelen 2 Salonu’nda gerçekleşen kongreye CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel, Maltepe belediye Meclis Üyesi Ercan Konak, Maltepe Belediyesi Spor Müdürü Hamit Korkmaz, Gülsuyuspor eski başkanı Bekir Uluğ, Zümrütevler Spor Kulübü Başkanı Zafer Yıldırım, Girnespor Kulübü Başkanı Uğur Canayakın, Maltepe Fenerbahçeliler derneği ve Giresunlular Derneği Başkanı Erdi Akşen, CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Atik katıldı.

Faaliyet raporunu okuyan Gülsuyuspor Başkanı Bayram Behram Kaçar, 12 yıl mahrumiyetin ardından Gülsuyuspor sahasını yeniden camiaya kazandıran Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkürlerini dile getirdi. Ülkeye faydalı yurttaşlar yetiştirmeyi ve gençleri kötü alışkanlıklardan korumayı hedeflediklerini vurgulayan Behram Kaçar, Gülsuyuspor Stadı sadece Gülsuyuspor’a değil, tüm Maltepe’ye hizmet ettiğini belirterek, “5 bine yakın sporcu bu tesislerde idman yapıyor. Kendi olanaklarımızla yaşamaya çalışıyoruz. Tesisimize tamamen bağışlarla bir boks salonu kazandırdık. Kulübümüzün kurucusu rahmetli Asım kara başta olmak üzere bu kulübe hizmet eden, bizlere örnek ve öncü olan tüm büyüklerimize huzurunuzda teşekkürü bir kez daha borç biliyorum. Bir yerlere geldiysek ağabeylerimizin sayesinde geldik” dedi. Başkan Kaçar daha sonra kulübün başarılı sporcularını sahneye davet ederek hepsini kutladı.

Mali raporu okuyan Haşim Taş ise Gülsuyuspor olarak centilmenliği her şeyin önünde tuttuklarını vurguladı. Haşim Taş “Taraftarımızla, Gülsuyu halkıyla omuz omuza güzel şeyler yaptık. Küçük bütçelerle büyük işlere imza attic ve şampiyonlar çıkarmanın gururunu yaşadık. 137 bin lira gelirimize karşın 154 bin lira harcama yaptık. Şu anda kulübümüzün borcu 17 bin liradır. Futbol, hentbol ve boks olmak üzere 3 branş ve bir çok kategoride 450 gence spor olanağı sağlıyoruz” dedi.

CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, bir dönem kendisinin de amatör spor kulübü başkanlığı yaptığını belirterek, “Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi zeki çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek hepimiz için önemli bir görevdir. Spor ve sanatla uğraşan bir gencin kötülüğe sapması düşünülemez bile” dedi. Ömer Fethi Gürer, yabancı sporcu furyasının bizim gençlerimizin önünde büyük bir engel teşkil ettiğini belirterek, “Özellikle futbol takımlarında Türk sporcuların yabancılar karşısında azınlıkta kalması çok üzücü” diyerek, bu konu üzerinde herkesin kafa yorması gerektiğini söyledi.

Ardından tek liste ile gidilen seçimde Bayram Behram Kaçar yeniden başkan seçildi.

Yönetim Kurulu ise şöyle;
Yönetim Kurulu Asil:
Behram Kaçar, Yunus Erdel, Davut Akman, Bülent Bayır, Muhsin Yiğit, Şenay Aslantepe, Fırat yanardağ, Tolga tekin, İbrahim Şahin, Uğur kumcu, Oktay Uludoğan
Yönetim Kurulu Yedek:
İsmail Ovacıklı, İsmail Karayünlü, Cem Kazım Sağbilge, Menduf Şerefoğlu, Murat Güler, Kemal Şahin Nergis, Raif Kara, Şinasi Kara, Hüsamettin Özdemir, Yaşar Aksu, Hakkı Turan oldu.

Haber / Foto :  Son Havadis

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜLSUYUSPOR, BEHRAM, KAÇAR'LA, YOLA, DEVAM, EDECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı