Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 15:04 Bu haber 8220 kez okundu
 
Esenkent’li Veliler Bilinçleniyor
Şiddet ve Mahremiyet adı altında bilgilenme amaçlı toplanan Esenkent’li öğrenci velileri, Avukat Mustafa Emre Ertem’in konferansına katıldı.
GÜNDEM Haberi
Esenkent’li Veliler Bilinçleniyor

Esenkent Ortaokulu’nda konferans veren Avukat Mustafa Emre Ertem, Şiddet ve Mahremiyet hakkında önemli bilgiler verdi. Esenkent Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Sema Okçu tarafından düzenlenen konferanslarda, ortaokul 5-6-7 ve 8. Sınıflarla ayrı ayrı buluşan Ertem, velilerle de özel bir toplantı düzenleyerek kafalarda bulunan soru işaretlerini cevapladı.

 

Ertem, konferansla ilgili şu sözleri söyledi: “Şiddet nedir, bunu anlatmaya çalışıyorum. Şiddet sadece fiziksel bir davranış şekli değildir. Bir bakış, tutum da şiddet haline gelebilir. İkinci, buna karşı kendimizi nasıl koruruz. Bu, karşılık bir şiddetle olamaz. Aklımızı geliştirerek yanıt vermemiz lazım. Üçüncüsü, şiddetin sınıfları nelerdir. Toplumsal şiddet, sanal ortam şiddeti, psikolojik şiddet veya cinsel şiddet olarak devam ediyor. Bunun, çocuklara ve çevreye zarar vermemesi için nasıl bir önlem alınır. Kendi yaşantımdan örnekler veriyorum, bana yol göstermiş büyüklerimin uyarılarını, kendi kendime keşfettiğim, şiddete karşı durmaya imkan verecek bir takım davranış şekillerini anlattım.”

 

Avukat Mustafa Emre Ertem’in konferansına katılan Esenkent Mahalle Muhtarı Firuzan Çekerekli, konferans hakkında şu sözleri kullandı: “Burada bir farkındalık adına bulunuyoruz. Şiddet, toplumun kanayan yarası haline gelmiş. Beraberinde, tacizler de baş gösterdi. Şiddetin her türlüsünü reddediyoruz. Bu psikolojik şiddet olabilir, fiziksel şiddet olabilir, manipülasyonlar olabilir, bunlar çocuklardan başlayıp en üst makamlara kadar çıkabiliyor. Bunun doktoru, avukatı, savcısı da yok, her meslek grubundan herkes dahil olabiliyor buna. Bunun için, bilinci ne kadar uyanık tutabilirsek ona göre de bilinçli toplum yaratacağımıza inanıyoruz. Ona da mahallemizden başladık inşallah.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Esenkent’li, Veliler, Bilinçleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı