Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 20:51 Bu haber 5787 kez okundu
 
Erikci, Ali Kılıç’tan açıklama bekliyor
Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci beraberinde il yönetim kurulu üyesi Mehmet Can Erdündar, Ak Parti’ye yeni geçiş yapan Nesimi Yaşar ve Serkan Bahadır ile basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
Erikci, Ali Kılıç’tan açıklama bekliyor

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci beraberinde il yönetim kurulu üyesi Mehmet Can Erdündar,  Ak Parti’ye yeni geçiş yapan Nesimi Yaşar ve Serkan Bahadır ile basın açıklaması yaptı.

Nesimi Yaşar’ın ilk  toplantısı
Bütçe görüşmelerinde Ak Parti Meclis üyesi Serkan Bahadır’ın yapmış olduğu konuşmanın çarpıtılarak medyaya servis edildiğini belirten ilçe başkanı Erikci konuyla ilgili açıklamaya başlamadan önce partiye yeni katılan Nesimi Yaşar’ı basına ve partililere tanıttı.

Erikci, “Gündemle ilgili bir değerlendirme ve hızlı bir süreç yaşıyoruz. Yerel seçim arifesine girmiş bulunmaktayız.  Maltepe siyaseti hareketlenmiş durumda” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti. Maltepe de Ak Partimize katılan daha önce de Cumhuriyet Halk Partisinde belediye yönetiminde belediye başkan yardımcılığı yapmış yeminli mali müşavir, maliye bakanlığında üst düzey görevlerde bulunmuş Nesimi Yaşar abimiz de aramıza katıldı kendisine hoş geldin diyoruz.

Belediyeden Maaş alan DHKP-C Üyesi iddiası
"Suruç’ta ki patlamada Maltepe  Belediyesi otobüsleri oradaydı. Ve yine bu iddia içeriden de sordurduk bir DHKP-C üyesi yakalanıyor ve şöyle bir açıklama yapıyor.  Ben Maltepe Belediyesinden 2 bin 500 – 3 Bin lira maaş alıyordum diyor. Bir ay önce bakanlık müfettişleri gelip ismini vereceğim kişilerin ifadesini alıyor.  Böyle bir şey yoksa açıklasınlar ki biz birkaç kaynaktan bunları doğrulattık. Sinan Çetiz, Melih Morsünbül  ve Serdar Kızılay. İç İşleri Bakanlığı müfettişleri ifadelerini almış.  DHKP-C üyesine maaş vermekten. Bu konuda sayın Maltepe Belediye Başkanının bir açıklama yapmasını, müfettişin gelip gelmediğini, niçin geldiğini kimlerin ifadesinin alındığını açıklamasını önemle rica ediyoruz” dedi.


 

Biz meydanlardaydık
Erikci: Bütçe görüşmelerinin yapıldığını ancak bu bütçenin yatırım bütçesi olmadığını gördüklerini ifade ederek; “Bütçe de neyi gördük. Bütçe’nin bir yatırım bütçesi değil harcama bütçesi olduğunu gördük. Harcama bütçesi ile birlikte Maltepe’nin yatırım almayacağını ve bir 5 yılın daha gideceğinin göstergesiydi bu. Bütçe görüşmeleri sırasında niyet okumaya kalkan bazı kesimleri gördük.  Bizim alnımız ak,  başımız dik verilmeyecek hesabımız yok. Biz 15 Temmuz gecesi bu kapının önündeydik, meydanlardaydık. FETÖ ve benzeri terör örgütlerine karşı dur dedik lanet okuduk, karşılarında dimdik durduk. Ama birileri belediye binasının ışığın dahi yakmadı, bir bardak su bile dağıtmadı. İlçe başkanlığı önünde, Maltepe Meydanın da günlerce halk meydanda beklerken bir kimse sahaya inmedi. Kontrollü darbe dendi.

Ak Parti’yi kelime oyunlarıyla
Vurmaya çalışıyorlar

Şimdi niyet okumaya kalkıyorlar. Kelime oyunları ile Ak Parti’ye vurmaya çalışıyorlar. Bundan bunlara bir şey çıkmaz. Yayın organı belli olmayan haber kaynağı malum yapılar tarafından piyasaya sürülen konuyla ilgili Serkan arkadaşımız açıklamasını yapacak. Biz Maltepe’de projelerimizle konuşulacağız. Süreyya Paşa vakfı üzerinden Maltepe ye Süreyya Paşa Üniversitesini kazandıracağımızı söyledik. Bu unutulmasın. Birileri de bunu kapmaya çalışmasın. Bu Ak Parti ilçe başkanlığının projesidir.  Ak Parti tüm kademeleriyle çalışarak altını doldurmuştur.  Süreyya Paşa Vakfı eğitim kültür ve sanat gibi benzeri konuları kapsamaktadır. Konusunda ticaret yoktur. Eğitim alanında yapacağı çalışmaları da 2019 yılında biz Maltepe Süreyya Paşa Üniversitesi olarak taçlandırmış olacağız. Yine Beş çeşmeler  bölgesinde sosyal tesis çalışmamız olacak.

Borçları sileceğiz
STK’lara söz verip vermedikleri Başıbüyük Yaşam Merkezi’ni Maltepe’nin hemşeri dernekleri ve belli başlı SKT’kalarına açacağız. MAPARK uygulamasını Maltepe’nin sokaklarından silip söküp atacağız. Vatandaş adına işlenen borçların hepsini sileceğiz.  Şuan CHP yönetimin de ki Maltepe belediyesini korku sarmış durumda korkuyorlar. Bundan sonra onlar korksun diyoruz biz ne yapacağımızı biliyoruz bildiğimiz yolda da ilerliyoruz. Sefer bizden zafer Allah’tan diyoruz dedi.

Nesimi Yaşar kendisini tanıtmaya başlamadan ilk sınavı olduğu için hoşgörü isteğinde bulundu.  Yaşar 15 yıllık CHP üyeliğinden sonra nokta koyduğunu ve Ak Parti üyeliğine katıldığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti.

Almanya kelimesinden haz etmeyebilirsiniz 
“Anne ve babamla 5 yıllık bir Almanya deneyimim oldu. Orada işçiydiler. Almanya kelimesinde belki haz etmeyebilirsiniz şuan da ama. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden dereceyle mezun oldum ve yüksek lisans yaptım.  12 Sene Maliye Bakanlığında müfettişlik yaptım.

Beni bu devlet okuttu
Üçlü kararname ile atandım. Yaklaşık 16 yıldır yeminli mali müşavirlik yapıyorum. Onlarca şirkete danışmanlık yaptım.  Yaklaşık 30 yıldır devletimizin mührünü kullanıyorum. Bu devlet okuttu beni. Hep devlet kurumlarında çalıştım. Devletimize yüklü miktarda vergilerimizi de ödedik. Bir yılı geçkin bir sürede Maltepe Belediyesi’nde görev ifa ettim.  Devlet memuru olarak görev yaptım. Kendi inisiyatifimle, isteğimle istifa ettim. İstifa etmekte bir erdemdir. Ben devlet memuruydum istifa etmezdim hiçbir Allah’ın kulu da beni oradan söküp atamazdı. Maaşımı alıp otururdum. Bankamatik memuru olmayı tercih etmedim. Çalışma sürem boyunca çeşitli raporlar yazdım, fizibiliteler yaptım. Maliyet analizleri yaptım. Yatırım önerileri getirdim. Dikkate alınan oldu alınmayan oldu.

 

Önerilerimizden faydalanamadılar
Çok faydalı olamadığım kanaati oluştuğunda yol ayrımına geldik. Ve istifamızı sunduk. Öte taraftan yine ülkemizin önemli bir kurumu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde de birçok görüşlerimiz, önerilerimiz oldu. Yine ülkemiz için. Faydalandıkları kısımlar oldu ama çoğundan faydalanamadılar. Ak Parti ailesine katılmış olmaktan mutluyum. İnşallah burada görüşlerimiz önerilerimiz olabilir, faydalanılmasını temenni ediyorum. Biz gittiğimiz yere değer katarız. Burası ülkemizin en önemli kurumlarından bir tanesi. Bilgimiz tecrübemiz, görgümüz ve edebimizle burada görev ifa etmek istiyoruz.  İnşallah hayırlı olur.” Dedi. 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Erikci,, Ali, Kılıç’tan, açıklama, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı